Водоочистка

Водоочистка для ресторанів, кафе, готелів: навіщо фільтрувати?

30.11.2020

Успішність роботи будь-якого закладу громадського харчування – чи то вишуканого ресторану, чи невеличкої затишної кав’ярні – напряму залежить від якості та смакових властивостей їжі і напоїв. А вони залежать від води! Звичайно ж, не тільки від неї, але навряд чи відвідувачі будуть у захваті від добірної ароматної кави чи крем-супу з морепродуктів, приготованого на воді з-під крану. Бо по заржавілих брудних трубах до нас, зазвичай, тече не цілюща джерельна, а бура і з неприємним присмаком хлору та металу шкідлива рідина. І вона здатна зіпсувати навіть найкращі продукти.

Тому власникам ресторанів і кафе, перш за все треба подбати про наявність води належної якості у достатньому обсязі. Найпростішим рішенням може здатися купівля бутильованої очищеної води, та вже за кілька тижнів стане зрозуміло, що економічно це зовсім не вигідно. Для готелів цей варіант можна навіть не розглядати, оскільки гості бачать якість води в раковині, душі і окремо куплена вода для пиття не вирішить проблему.

Найкраще рішення для готелів та закладів громадського харчування – комплексна система очистки води.

Навіщо потрібно додатково очищати воду

Вода за своїми фізичними властивостями є розчинником – вона розчиняє солі різноманітних металів, також в ній міститься багато нерозчинних речовин, кожна з яких по різному впливає на організм людини, побутові прилади.

Чиста вода, придатна для приготування їжі та використання у побутових потребах теж має домішки, але вони не мають шкідливого впливу на людину та не псують техніку. Однак така вода трапляється зараз рідко.

Хоча в різних містах і різняться джерела централізованого водопостачання, в більшості випадків H2O містить:

 • Хлор, який використовують для знищення бактерій. Рідина з крану має неприємний різкий запах та присмак, викликає низку захворювань.
 • Залізо у воді є там, де труби водогону прокладали ще років 30-40 тому, а це більшість українських міст. Також воно міститься у воді зі сверловин. Розпізнати його наявність можна за жовтуватим кольором та металічним присмаком, а за тривалого використання – погіршення загального самопочуття людини, бурий наліт на сантехніці і руді рушники, постіль та речі, які пралися у такій воді.
 • Солі жорсткості викликають накип на побутових приладах та камені в нирках у людей, хоча візуально визначити їх вміст можна лише після кип’ятіння води – з’являється білий осад.

Для ресторанів, кафе та готелів вода із перерахованими вище речовинами це:

 • Зміна смакових властивостей продуктів – навіть чай та кава мають специфічний присмак;
 • Непрезентабельний вигляд сантехніки;
 • Жовті простирадла і рушники, з яких уже не складеш ефектного білого лебедя;
 • Часті проблеми з побутовими приладами (бойлерами, котлами, пральними та посудомийними машинами) і дороговартісний ремонт.

Тому без фільтрів для очистки води говорити про якісний сервіс складно.

Переваги фільтрованої води для приготування їжі

Встановлення промислових фільтруючих систем в закладах громадського харчування мають низку плюсів:

 • Відсутність шкідливих домішок, які негативно впливають на здоров’я відвідувачів та персоналу;
 • Чудовий смак страв та напоїв, які є візитною карткою ресторану, подобаються постійним гостям та приваблюють нових;
 • Чиста вода для кавомашин, яка розкриває всі нотки смаку кавових зерен;
 • Відповідність санітарно-гігієнічним нормам, приємний смак води з крана.

Щоб користуватися усіма перерахованими вище перевагами в ресторані та готелі – треба правильно обрати та встановити систему для очистки води, а їх є багато видів від різних виробників. До того ж вибір залежить ще й від наявності речовин, які треба усунути.

Типи фільтрів для очистки води

Системи очистки води і фільтри усувають механічні, хімічні та біологічні забруднення, деякі працюють комплексно, інші нейтралізують лише окремі домішки:

 • Проточний фільтр – система, яка складається з 3-4 картриджів. Кожен з них видаляє певний вид домішок та очищає воду від хлору, заліза, солей жорсткості. Такий фільтр коштує недорого і встановлюється досить просто. За вчасної зміни картриджів він здатний забезпечити якісною питною водою кафе чи ресторан.
 • Магістральні фільтри різняться за зовнішнім виглядом, продуктивністю, способом фільтрації, але мають однаковий вид монтажу – безпосередньо на магістраль підведення води до приміщення. Вони забезпечують очищення води не тільки для приготування їжі, а й для використання у побутових потребах.
 • Фільтр зворотнього осмосу найбільш дорогий варіант очистки води, проте і найбільш якісний та ефективний. Такі системи усувають до 99% усіх можливих забруднень та насичують воду необхідними мінералами. Після фільтрації зворотнім осмосом вода не тільки не містить шкідливих речовин, а ще й збагачує організм корисними. Складається фільтр з кількох картриджів, спеціальної напівпроникної мембрани та мінералізатора.

Існують також інші види фільтрів, такі, як фільтр-глечик чи насадка на кран, однак у промислових масштабах в ресторані чи готелі вони зовсім недієві, оскільки мають обмеження по кількості води та не забезпечують необхідну фільтрацію.

Бренди фільтрів води

Зараз на ринку є багато виробників фільтруючих систем, тому користувачам складно зорієнтуватися та обрати дійсно якісне та надійне обладнання. Прилади однакового типу від різних брендів можуть значно різнитися по ціні, зовнішньому вигляду та характеристиках, тому краще віддати перевагу відомим маркам:

 • Ви легко знайдете майстрів, які встановлять обладнання;
 • Не виникне проблем із пошуком змінних картриджів та інших деталей;
 • У разі виникнення несправностей ви можете розраховувати на гарантійне обслуговування.

Або ж ви можете звернутися до фахівців компанії “Теплосфера”, які допоможуть визначити, який саме фільтр вам необхідний, доберуть потрібне обладнання та виконають монтаж. Ми працюємо тільки з перевіреними виробниками Bwt, Organic, Ecosoft, можемо гарантувати якість і довговічність їхнього обладнання.

Ваше повідомлення успішно надіслано