Сонячна енергетика

Сонячна енергетика для дому

Сучасні технології вимагають від власників приватних будинків рішень, які мінімізують сплати комунальних платежів та інші витрати. Головною причиною встановлення власної сонячної електростанції є високі тарифи на електроспоживання та його постачання до місця розташування житла. Порівняно з нафтою, вугіллям та іншими добривами енергія сонця невичерпна. Тому використання даного типу електроенергії є доцільною альтернативою від зовнішніх джерел, де власники будинку не залежать від державних установ, які надають послуги для населення.

Підключення сонячної електростанції у місті Рівне користується попитом, адже можливість отримати автономну систему, яка буде використовуватися для комфортного проживання та є екологічною, приваблює багатьох. Варто відзначити той факт, що за альтернативною енергетикою – майбутнє. Поновлювані джерела сонячної енергії швидко замінюють вартісні та шкідливі для навколишнього середовища.

Що отримує власник сонячної електростанції для домогосподарства?

  • Комфорт та резервне живлення під час відсутності електрики в мережі
  • Економію, адже всього лише 1 кВт сонячної станції в рік згенерує біля 1200 квт/год чистої та безкоштовної електроенергії
  • Гарантію на обладнання та сервісне обслуговування системи

Сонячна енергетика для дому

Види сонячних електростанцій під ключ

СЕС – це спеціалізований комплекс обладнання, який не лише перетворює сонячну енергію на електричну, а й подає її або на: власне споживання; в АКБ; в мережу, або суміщає всі три потреби при необхідності. Даний процес відбувається завдяки головним і важливим компонентам, таким як фотомодулі та інвертор. Станом на 2023 рік існує декілька видів сонячних станцій.

СЕС поділяються на три види, а саме:

  1. Автономні. Ідеальний варіант для тих, хто бажає стати електронезалежним. В такому випадку власники приватних будинків, встановлюючи акумуляторні системи, можуть з легкістю накопичувати енергію і не перейматися за відключення та інші форс-мажорні обставини з електроенергією.
  2. Мережеві. Такі СЕС можуть працювати або для економії власного споживання в період світлового дня, або при підключенні договору на "Зелений тариф" заробляти на проданих залишках електроенергії. Перший варіант СЕС економитиме спожиту електроенергію із мережі по побутовому тарифу на сьогодні 2,64 грн/кВт. Другий формат СЕС окрім економії власного споживання приноситиме дохід по тарифу 0.16 € за кожен проданий кіловат в мережу.
  3. Гібридна. Такий варіант підходить для тих, хто бажає одночасно споживати екологічну енергію та заробляти кошти. Така станція суміщає можливість резервного живлення з допомогою АКБ та можливість продажу по зеленому тарифу.

Власники будинків мають вибрати для себе найвигідніший варіант, який буде відповідати їхнім загальним вимогам та бажанням. Саме тому багатьом охочим пропонується встановлення систем сонячних електростанцій під ключ у Рівному.

Як заробляти гроші на домашній СЕС?

Для того, щоб заробляти гроші на домашній СЕС, встановленій на даху будинку чи господарчих споруд або на прибудинковій території потрібно:

  • придбати та встановити сонячні батареї та інше обладнання
  • оформити всю документацію, щодо продажу електроенергії державі
  • відкрити рахунок у банку для отримання виплат

Встановлення домашньої сонячної станції має такі нюанси:

  • її монтаж можливий на території власного домоволодіння (юридичне підтвердження права власності);
  • потужність СЕС не повинна перевищувати 30 кВт.

Вартість зеленого тарифу у 2023-2024 році

Тарифна ставка, яка обумовлює вартість проданої державі електроенергії також відрізняється для приватних домоволодінь та підприємств. Так, власники домашніх СЕС отримують виплати за різними тарифами, які залежать від часу введення станції в експлуатацію:

  • для СЕС 2020-2024 років введення в експлуатацію – 0,164 євро/кВт;
  • для СЕС 2020-2024 років введення в експлуатацію – 0,164 євро/кВт;
Як заробляти гроші на домашній СЕС?

ПроцесРоботи з нами

  • Консультація та підбір обладнання
    Отримаєте відповіді на всі запитання, а ми підберемо якісне обладнання для вас
    Крок 1
  • Індивідуальні розрахунки
    Ви отримаєте унікальний розрахунок під особливості саме вашого будинку (кількості панелей та іншого суміжного обладнання). А також проектування сонячної електростанції.
    Крок 2
  • Презентація енергоефективності
    Отримаєте детальний опис усіх параметрів, що забезпечать високу віддачу обладнання.
    Крок 3
  • Оплата реалізації проекту
    Повна або часткова оплата проекту, оформлення оплати частинами
    Крок 4
  • Замовлення та доставка
    Ви отримаєте безкоштовну доставку товару, а ми повністю попіклуємося про цей процес
    Крок 5
  • Монтаж обладнання
    Швидке та надійне встановлення нового обладнання в узгоджений термін та гарантія.
    Крок 6
  • Налаштування та запуск обладнання
    Професійно налаштовуємо та запускаємо систему, підключаємо моніторинг.
    Крок 7
  • Експлуатація та сервісне обслуговування
    Беремо ваше новеньке обладнання під свою опіку впродовж усього терміну використання.
    Крок 8

Розрахунок сонячної станції для будинку

Найголовнішим етапом проєктування власної сонячної електростанції є її розрахунок. Зміст даного процесу полягає в правильному проведенні встановлення та раціонального використання вільного простору на даху приватного житла. Розрахунок сонячних батарей проводиться за простим принципом, який вимагає лише вирахувати обсяг споживання електроенергії мешканцями житла. Це за умови, якщо власники домоволодіння бажають перекрити власні витрати. Також потрібно площу даху поділити на площу однієї панелі та помножити на потужність однієї сонячної панелі. Зазвичай спеціалісти округлюють отриманий результат до меншого числа.

Саме від місця та кількості панелей буде залежати об'єм сонячної енергії, яку вони зможуть поглинати. Але роблячи розрахунки в домашніх умовах, варто розуміти відносний характер результатів. Кожен об'єкт індивідуальний, тому варто звернутися до компанії, яка проведе комплексний аналіз з урахуванням монтажу та інших факторів, який підлягає під категорії послуги “під ключ”.

Розрахунок сонячної станції  для будинку

Робота з монтажу сонячних батарей

Купуючи для власних потреб джерела живлення які використовують енергію сонця (СЕС), необхідно правильно вибрати місце, де встановлювати, а також врахувати безліч інших факторів, які будуть впливати на ефективність роботи СЕС. Слід звернути увагу на:

  • Направленість «корисної» площі по сторонам світу;
  • Відсутність затінення від інших споруд і об’єктів;
  • Кут нахилу покрівлі;
  • Фізичний стан покрівлі.

Монтаж сонячних панелей проводиться за основним алгоритмом дій, який включає: добір обладнання та інших устаткувань, встановлення кронштейнів до покрівлі, витримка відстані системи, регулювання профілів, монтаж притиска, підключення СЕС та проведення перевірки відповідними органами щодо правильного встановлення станції. Компанія “Теплосфера” пропонує висококваліфікованих спеціалістів, які можуть впоратися з роботою будь-якої складності за доступними цінами.

Обслуговування сонячних електростанцій

Комплексне сервісне обслуговування сонячних електростанцій потрібно для того, щоб забезпечити її ефективну та надійну роботу. Зазвичай, дана робота включає:

  • візуальний огляд цілісності установки;
  • робота по очищенню фотоелектричних модулів;
  • випробування дії автоматики та працездатності резервного обладнання.
  • заміри напруги на кожному із стрінгів попередньо відключивши їх від інвертора;
  • заміри опору контуру заземлення;
  • заміри опору ізоляції силових кабелів;
  • перевірка якості контактних з'єднань на окислення, послаблення, перегрів;

Регулярний моніторинговий сервіс СЕС насамперед проводиться з метою завчасного виявлення та оперативного усунення проблем, які впливають на продуктивність станції. Кваліфіковані інженери від Teplosfera нададуть якісні послуги, які забезпечують роботу сонячних панелей довготривалою та ефективною роботою.

Для того щоб придбати для вашого приватного будинку якісні та екологічні сонячні станції, слід залишити заявку на офіційному сайті компанії. Також клієнт має змогу зателефонувати за вказаним номером телефону на веб-ресурсі та поспілкуватися зі спеціалістами фірми. Консультація та інші послуги надають досвідчені фахівці, які гарантують вам виконання всієї роботи за вказаними термінами та доступними цінами. Ми безкоштовно розрахуємо вартість будівництва сонячної станції під ваші потреби!

Оплата здійснюється згідно умов компанії та після огляду й розуміння обсягу всієї роботи. Слід зауважити, що СЕС заощаджує не тільки ваші кошти, а й оберігає довкілля. Обирайте енергонезалежність з “Теплосфера”!

Часті питання сонячної енергетики

Сонячні станції є трьох видів: мережеві, гібридні, автономні. Найдешевші з них мережеві, оскільки вони не комплектуються акумуляторами, а інверторне обладнання мережевого типу є дешевшим в порівнянні з автономним/гібридним. Період окупності СЕС залежить від:

  1. Вартості обладнання та монтажу сонячної станції.
  2. Потужності СЕС (а також відповідності потужності потребам підприємства).
  3. Тарифу на електроенергію.
  4. Наявності додаткових умов продажу/взаєморозрахунку за віддану генерацію (зелений тариф, Нет Білінг/Нет Мітерінг)

Для юридичних осіб період окупності мережевої сонячної електростанції під власні потреби на сьогодні складає 3-4 роки, оскільки комерційний тариф на електроенергію у кілька разів вище, ніж для приватних користувачів, а обмежень щодо потужності для власного споживання немає.

1
3

Сонячна станція для власних потреб – це приватна власність особи, тому ніяких узаконень чи взаємодії з держструктурами не передбачено на цей випадок. Для продажу за «зеленим тарифом» фізичні особи звертаються до Обленерго для укладення Договору на Зелений тариф та встановлення двостороннього лічильника. Після його встановлення і підписання відповідних актів – ви продаєте надлишок державі за фіксованою тарифною ставкою. З впровадженням системи Нет Білінг/Нет Мітерінг буде доступним накопичення коштів/ кіловатів на рахунках абонентів. Так, наприклад, влітку ваша СЕС виробляє надлишок енергії, він накопичується у вигляді кіловатів чи грошового еквіваленту у вас на рахунку. Узимку, коли станція продукує мало струму і домогосподарство добирає його із загальної мережі – накопичення списуватимуться.

1
3

Середня вартість сонячної станції мережевого типу "під ключ" складає 450-550 доларів за 1 кВт потужності, станом на лютий 2024. Відповідно, чим більша потужність та простіша система кріплень – тим менша ціна.

Більшою буде вартість гібридних та автономних сонячних станції. Це зумовлено тим, що гібридні та автономні інвертори є технічно-складнішими та дорожчими, також вони комплектуються акумуляторами, а вартість АКБ в середньому – 40-60% вартості СЕС. За детальними розрахунками сонячної станції «під ключ» за вашими потребами – звертайтеся до наших фахівців.

1
3

Сонячні панелі не потребують технічного догляду від власника – достатньо, щоб фахівці проводили регулярний сервісний огляд. Натомість, власникам варто стежити за чистотою панелей. Однак, цей процес теж не складний і очищення потрібно нечасто.

На поверхні панелей з часом накопичується пил та бруд, який періодично треба змивати водою або використовувати спеціалізовані миючі засоби, можна скористатися губкою, але ні в якому разі не використовувати абразивні засоби. Також не можна мити панелі у спекотну погоду коли вони нагріті – краще проводити процедуру очищення рано вранці або вночі.

1
3

Гарантія на сонячне обладнання, зокрема на панелі, складається з двох пунктів:

  • Гарантія на якість виготовлення (відсутність будь-яких браків та дефектів виробництва) – зазвичай складає 10-15 років;
  • Гарантія на продуктивність (панелі вироблятимуть енергію в межах власної номінальної потужності протягом усього терміну експлуатації) – до 30 років.

Зауважимо, що продуктивність панелей поступово зменшується, якщо ще зменшення відбувається в межах 0,4-1% на рік – показник у межах норми. Тобто, виробник гарантує, що після 25 років використання панель видаватиме близько 80% номінальної потужності.

Окремо є гарантія на інвертор. Її термін буде різним у різних виробників та видів обладнання. В середньому він складає 5-7 років, з можливістю платного продовження.

Для гібридних та автономних СЕС є гарантія на акумулятори. Дешеві свинцево-кислотні АКБ мають гарантію 1-3 роки, дорожчі – літієві – мають гарантію близько 10 років. Цей термін може бути обумовленим гарантійною кількістю циклів заряджень-розряджень.

1
3

Для вирахування місячної і річної генерації застосовують спеціалізоване програмне забезпечення від виробників сонячного обладнання або автоматичні розрахунки – калькулятори. При цьому враховують такі критерії:

  • Регіон розташування (від нього залежить рівень інсоляції);
  • Тип установки (наземна, дахова на скатному чи плоскому даху);
  • Тип панелей (монокристалічні, полікристалічні, тонкоплівкові);
  • Азимут та кут нахилу конструкції;
  • Генеруючу площу панелей.

Такі розрахунки дають приблизні дані, оскільки погода може бути доволі мінливою, кількість виробленої енергії напряму залежить від терміну експлуатації панелей, їх якості, характеристики іншого обладнання.

1
3

Для підбору СЕС під власне споживання, враховують такі критерії:

  • Обсяги та специфіку споживання електроенергії об’єктом;
  • Рівень інсоляції у вашій місцевості;
  • Конфігурація розміщення сонячних фотомодулів.

Далі необхідно підібрати номінальну потужність обладнання, яке відповідатиме споживанню (сонячні панелі, інвертор, тощо) та інсоляції. Варто враховувати, що теоретична кількість продукованої енергії сонячними панелями може відрізнятися від реальної в меншу сторону, тому потрібен певний запас. Або ж варто звернутися до фахівців, які проведуть усі розрахунки, підберуть обладнання та виконають якісний монтаж.

1
3

Юридичні особи мають право на встановлення як дахових, так і наземних сонячних електростанцій.

1
3

Наразі система взаємозаліку Net Billing ще у розробці і не діє в Україні, але її впровадження заплановане та має на меті забезпечення зручної системи використання СЕС для власних потреб споживачів. Це нововведення стосуватиметься нових генеруючих споживачів, а ті, хто вже має діючі СЕС та здійснює продаж за «зеленим тарифом» продовжуватимуть співпрацювати за його умовами.

1
3

Донедавна підприємці могли продавати державі надлишок виробленої СЕС електроенергії, якщо потужність станції була в межах від 30 кВт до 5 МВт. З 2023 року планували зменшити потужність до 1 МВт. Тариф для продажу розраховувався індивідуально для СЕС, встановлювалася норма вироблення, а відпускні ціни на електроенергію, вироблену понаднормово, визначали з допомогою аукціону.

Однак нині держава працює над впровадженням систем обліку Net Metering та Net Billing, суть яких також полягає у перенаправленні надлишків продукованої електроенергії в загальну мережу. Перенаправлена електроенергія накопичуватиметься на рахунку абонента у виглядів кіловатів або грошового еквіваленту. В період, коли ефективність роботи СЕС знижується (взимку, в хмарну погоду), споживач використовує енергію з мережі і може розрахуватися за неї власними накопиченнями.

1
3

Попри різні думки з цього питання, наша відповідь буде однозначною: ні, сонячна станція не працюватиме вночі. Джерело вироблення струму для неї – сонячне випромінювання. А немає сонця – немає і електроенергії.

Існують тестові зразки, які вдень накопичують енергію сонця, а вночі переробляють її на струм, але для масового виробництва така технологія залишається недоступною через дуже високу вартість.

Тож, можливо, в майбутньому відповідь зміниться на «так».

1
3

Конструкція сонячних панелей передбачає можливість фізичного впливу на них, тобто вони мають певний рівень захисту від несприятливих природних явищ – граду, зокрема.

Багато виробників проводять для своєї продукції «краш-тести» за стандартом IEC 61215. Для цього випробувальний зразок закріплюють і зі спеціальної гармати вистрілюють по ньому крижаними кульками діаметром 2,5 см із швидкістю 23 м/с. Пройденим вважається тест, якщо після 30 хвилин такого впливу панель залишається цілою.

Але варто розуміти, що і град буває різним. Якщо розмір шматків льоду сягатиме розміру курячого яйця – захист точно не витримає таких ударів. На щастя, на нашій території такий град буває вкрай рідко, а кристали льоду меншого розміру не пошкодять якісну продукцію від надійного виробника.

1
3

Генерація електроенергії в похмуру погоду знижується дуже суттєво. Чим щільніші хмари – тим менше світла потрапляє на поверхню панелей. Значну роль відіграє і вид панелей – полікристалічні, наприклад, мають зернисту структуру, тому в хмарну погоду їх ефективність буде вищою. Тож вироблення струму СЕС можливе і в хмарну погоду, але кількість енергії буде значно меншою.

1
3

Джерело продукування струму СЕС – сонячне випромінювання. Якщо сонця немає – панелі не виробляють електроенергію. Тож взимку та в похмуру погоду ефективність значно знижується, а в сніжну та дощову погоду– зменшується до мінімуму. Короткий світловий день, часті опади, хмарність – це чинники, через які ефективність роботи СЕС взимку досить низька.

1
3

Повна автономність від загальної мережі зі встановленням СЕС можлива, але далеко не для усіх приміщень. Так, можна забезпечити автономність дачі, мисливського будиночка, гаража чи інших приміщень, використання яких є періодичним. Якщо ж йдеться про автономність будинку, де ви проживаєте постійно – це практично неможливо, особливо в осінньо-зимовий період. В цей час СЕС генерує найменше енергії, а споживання є досить високим. Тож у похмуру погоду енергії, яку накопичать акумулятори вистачить на кілька годин чи, можливо, діб – а потім будинок буде без світла, поки не вийде сонце. При цьому, акумулятори можуть просто не встигати зарядитися повністю.

Окрім того, автономна СЕС передбачає встановлення дорогих акумуляторів, які складають понад 50% вартості всієї станції. При використанні якісних літій-залізофосфатних АКБ, за постійного використання, їх вистачить на 7-10 років, а при використанні свинцево-кислотних та гелевих - на 2-4 роки – далі необхідна заміна. Тому сонячна станція забезпечить автономність лише в окремих випадках і буде вигідною тільки в тому разі, якщо будівлю до загальної мережі підключити неможливо.

1
3

Інсоляція – опромінення поверхні сонячними променями – вимірюється в кількості одиниць енергії за одиницю часу, які потрапляють на площу – кВт*год/м². Для нашої широти – розташування території України – інсоляція є помірною. Сумарний річний показник складає близько 1500 кВт/м². Однак, вона відрізняється в різних областях, залежить від ландшафту місцевості, характерних кліматичних умов. Найвищі показники на півдні України – близько 1550 кВт/м², найнижчі – на північному заході – близько 1200 кВт/м².

Оскільки для нашої місцевості характерна яскраво виражена зміна пір року – змінюється і рівень інсоляції: влітку він найвищий, а взимку – найнижчий. Теоретично – рівень інсоляції в наших регіонах достатній для ефективної роботи сонячної електростанції у весняно-літній період, а от в осінньо-зимовий – випромінювання може не вистачати для високих показників ефективності. При цьому, велику роль відіграє і обладнання, яке використовують для продукування електрики з сонячної енергії. Панелі мають різний ККД, але жодна не здатна досягти 100%, тобто, далеко на вся сонячна енергія, яка потрапить на панель – перетвориться на струм. Тож на ефективність роботи вашої СЕС впливатиме не тільки інсоляція, а ще й низка інших факторів: вид та якість обладнання, правильність розрахунків та монтажу тощо. Якщо проектуванням і встановленням сонячної електростанції займаються кваліфіковані фахівці – ефективність буде високою.

1
3

Гарантія на сонячне обладнання

Гарантія на панелі, складається з двох пунктів:

  • Гарантія на якість виготовлення (відсутність будь-яких браків та дефектів виробництва) – зазвичай складає 10-12 років;
  • Гарантія на продуктивність (панелі вироблятимуть енергію в межах власної номінальної потужності протягом усього терміну експлуатації) – до 25 років.

Зауважимо, що продуктивність панелей поступово зменшується, якщо ще зменшення відбувається в межах 0,5-1% на рік – показник у межах норми. Тобто, виробник гарантує, що після 25 років використання панель видаватиме близько 80% номінальної потужності.

Окремо є гарантія на інвертор. Її термін буде різним у різних виробників та видів обладнання. В середньому він складає 5-7 років.

Для гібридних та автономних СЕС є гарантія на акумулятори. Дешеві свинцево-кислотні АКБ мають гарантію 1-3 роки, дорожчі – літієві – мають гарантію близько 10 років. Цей термін може бути обумовленим гарантійною кількістю заряджень-розряджень.

Відгуки наших клієнтів

Alex Best
4 роки тому
Позитивні: Оперативність, Пунктуальність, Якість
Marichka Kuharchuk
3 роки тому
На жаль проблема не вирішена з першого разу, але вже все працює, дуже гарний сервіс і компетентні працівники. Дякуємо за Вашу роботу🤗🤗🤗
Павло Юзюк
3 роки тому
Позитивні: Вартість, Оперативність, Пунктуальність, Якість
Максим Кидун
5 місяці тому
Чудова компанія, професійний персонал!
Денис Рехтман
Денис Рехтман
рік тому
Приїхали в той день на який домовлялися. Зробили все швидко та якісно. Дякую!
Oleksandr Nesteriuk
Oleksandr Nesteriuk
3 роки тому
Відмінний сервіс!

Товари

auroFLOW VMS 70
auroFLOW VMS 70

Насосна група сонячного контуру, що працює під тиском. Використовуються в об'єктах зі значними потребами в теплі. Для підігріву води, підтримки системи опалення, технологічних потреб, підігріву басейну та ін.

  • Можливість облаштування сонячної системи для любих цілей (гаряче водопостачання, підігрів басейну, підтримка опалення, технологічні потреби, багатофункціональна установка)
  • Можливість підключення до однієї насосної групі поля колекторів до 70 м2
  • Компактний дизайн і широке коло можливостей для установки
auroFLOW exclusive VPM 20/2 S, VPM 60/2 S
auroFLOW exclusive VPM 20/2 S, VPM 60/2 S

Насосна група сонячного контуру, що працює під тиском для роботи з буферними ємкостямі AllSOR. Використовуються в об'єктах зі значними потребами в теплі. Для підігріву води, підтримки системи опалення, технологічних потреб, підігріву басейну та ін.

  • Можливість облаштування сонячної системи для любих цілей (гаряче водопостачання, підігрів басейну, підтримка опалення, технологічні потреби, багатофункціональна установка)
  • Можливість підключення до однієї насосної групі поля колекторів до 60 м2
  • Можливість установки в каскад
auroFLOW plus
auroFLOW plus

Використовуються для нагріву гарячої води, підтримки системи опалення, підігріву басейну та технологічних потреб.

  • Повністю виключається можливість закипання системи за рахунок унікальної запатентованої конструкції DrainBack. Це гарантує довговічність всіх компонентів системи, тривалий термін служби, безпеку при перебоях в електропостачанні.
  • Максимальний сонячний вклад при мінімальних затратах. Система завжди знаходиться в режимі готовності. Немає простоїв через закипання.
  • Можливість облаштування незакипаючої сонячної системи для будь-яких цілей (гаряче водопостачання, підігрів басейну, підтримка опалення, технологія, багатофункційна установка)
auroSTEP plus
auroSTEP plus

Використовуються для нагріву гарячої води для побутових потреб. Може догрівати воду від газового котла або за допомогою вбудованого модуля електричного догріву.

  • Повністю виключається можливість закипання системи за рахунок унікальної, запатентованої конструкції. Це гарантує довговічність всіх компонентів системи, тривалий термін служби, безпеку при проблемах в роботі системи живлення.
  • Максимальна економія та комфорт у користуванні гарячою водою. Система завжди знаходиться в режимі готовності. Немає простоїв через закипання.
  • Ємність водонагрівача від 150 л до 350 л та кількість сонячних колекторів може варіюватися в залежності від потреб замовника
auroTHERM VFK 145/3 V
auroTHERM VFK 145/3 V

Плоский сонячний колектор auroTHERM VFK 145/3 V

  • Призначені для роботи в класичних сонячних системах, що працюють під тиском
  • Алюмінієво-мідний абсорбер та надміцне рифлене скло з селективним покриттям для ефективного поглинання сонячної енергії
  • Вертикальне виконання. Можливість монтажу на похилу або горизонтальну поверхню.
auroTHERM pro VFK 125/4
auroTHERM pro VFK 125/4

Плоский сонячний колектор auroTHERM VFK

  • Бюджетна пропозиція для роботи в класичних сонячних системах, що працюють під тиском
  • Вертикальне виконання. Можливість монтажу на похилу або горизонтальну поверхню
  • Надійність конструкції забезпечена використанням надміцного скла з селективним покриттям та алюмінієвої рами анодованої в чорний колір
auroTHERM classic VFK 135/2 D - 135/3 VD
auroTHERM classic VFK 135/2 D - 135/3 VD

Плоский сонячний колектор auroTHERM classic VFK 135/2 D - 135/3 VD використовується тільки з незакипаючими системами

  • Призначені для роботи в самозливних незакипаючих системах
  • Горизонтальне (D) або вертикальне (VD) виконання. Можливість монтажу на похилу або горизонтальну поверхню
  • Алюмінієво-мідний абсорбер та надміцне скло з селективним покриттям для ефективного поглинання сонячної енергії

Статті

Переваги снячних електростанцій для бізнесу
Переваги снячних електростанцій для бізнесу
Таке капіталовкладення допоможе компенсувати до 70% електроенергії, використовуваної вашим підприємством. Протягом 4-5 років інвестиція окупиться і буде приносити прибуток та значну економію.
Коли окупляться сонячні панелі?
Коли окупляться сонячні панелі?
Сонячна енергетика в Україні нині є дуже популярною, а причин у цієї популярності кілька. По-перше, щорічне зростання тарифів на електроенергію змушує населення шукати альтернативні шляхи отримання енергоресурсів. По-друге, зараз в наші країні ставка «зеленого» тарифу, за яким держава скуповує вироблену сонячними станціями електрику, одна з найвищих у Європі. Тож встановлення СЕС – це можливість не…
Порядок встановлення сонячних батарей
Порядок встановлення сонячних батарей
Домашні електростанції із сонячними панелями на дахах приватних будинків та господарських споруд набувають все більшого поширення з кожним роком. А серед питань, які найбільше хвилюють майбутніх власників СЕС: вартість панелей та порядок їхнього встановлення. Однак, щоб дати відповідь на ці питання, потрібно розібратися спочатку, які є види батарей, яке додаткове обладнання знадобиться, адже це все…
Чи варто встановлювати СЕС для бізнесу?
Чи варто встановлювати СЕС для бізнесу?
Альтернативна енергетика в Україні всього за якихось 10 років перетворилася із нерозвиненої другорядної сфери на інвестиційно привабливу галузь. Такі зміни зумовлені тим, що: ставка по «зеленому» тарифу в Україні є однією із найвищих в Європі та світі; виплати за продукування електрики від енергії сонця є стабільними та своєчасними; віднедавна скасовано ПДВ на обладнання, ввезене з-за…

Ваше повідомлення успішно надіслано