Сонячні станції

Що таке Net Billing і який механізм роботи цієї системи?

17.02.2023

Що таке Net Billing і який механізм роботи цієї системи?

Система підтримки СЕС – Net Billing – це механізм, за якого державна енергосистема працює як банк. Удень сонячна станція продукує найбільше енергії завдяки високій активності сонця. При цьому піки енергоспоживання припадають на ранок та вечір, адже в цей час потрібне освітлення і вмикають багато приладів. Тому в день маємо надлишок згенерованої електроенергії.

Використовуючи Net Billing, власники СЕС передають надлишок продукованої енергії в загальну енергосистему, а на їхньому рахунку накопичуються кошти відповідно до чинного тарифу на момент віддачі. Гроші з цього рахунку користувач у майбутньому може використати на оплату електроенергії, взятої з державної електромережі. Зазвичай, необхідність її використання припадає на осінньо-зимовий період, коли сонячна активність знижується і власна станція не може виробляти достатню кількість струму для потреб домоволодіння чи підприємства.

Чому вирішили замінити «зелений» тариф на Net Billing в Україні?

Необхідність заміни «зеленого» тарифу новою системою зумовлена тим, що закупівля за цим тарифом вигідна тільки на етапі розвитку альтернативної енергосистеми. Початково «зелений» тариф був задуманий, як вигідна співпраця між державою та виробниками, коли приватні СЕС продають невеликий надлишок енергії, яку не використали. Однак багато хто встановив потужні станції при мінімальному споживанні: надлишок вироблення став досить значним, а держава має виконувати свої зобов’язання із закупівлі на невигідних для неї умовах. При цьому, в Україні ставка «зеленого» тарифу – одна з найвищих у Європі.

Net Billing орієнтована саме на забезпечення власних енергопотреб споживачів, тому кошти, зараховані за надлишок, будуть списуватися з рахунку користувача, коли він використовуватиме електроенергію з загальної енергосистеми за діючим на той момент тарифом. Таким чином держава забезпечуватиме споживачів необхідною кількістю електроенергії та зможе зменшити перехресне субсидіювання, що дасть змогу врівноважити український енергоринок.

Net Billing для фізичних осіб – як це буде?

Просьюмери, які встановлять малі СЕС (до 30 кВт) та будуть працювати за системою підтримки Нет Біллінг – повністю забезпечуватимуть свої потреби в електропостачання коштом власної станції.

В період сонячної активності вони передаватимуть зайві кіловати в державну енергосистему, на їхній рахунок нараховуватимуться кошти за чинним тарифом, а коли власна СЕС не зможе забезпечувати потреби – користувач використовуватиме струм з ЛЕП. Оплата електроенергії здійснюватиметься з рахунку, де відбувалися накопичення.

Якщо розглядати міні-СЕС, як спосіб заробітку – з новою системою він не працюватиме, а от як спосіб значної економії – функціонуватиме дуже добре з кількох причин:

  1. Вартість електроенергії та інших енергоресурсів зростає щороку.
  2. Малі виробники електроенергії не можуть забезпечити власні домогосподарства з допомогою зеленої енергетики взимку, адже активність сонця значно знижується, тому їм все одно доводиться купувати струм у держави за чинними тарифами на електроенергію.

Встановлення домашньої сонячної електростанції достатньої потужності дасть можливість фізичним особам повністю забезпечити своє домогосподарство енергоресурсами. Якщо станція влітку вироблятиме достатньо струму – узимку оселю можна обігрівати електричним опаленням і відмовитися від використання природного газу.

Система Net Billing для юридичних осіб – як це буде?

СЕС для бізнесу – це вигідна інвестиція навіть без продажу електроенергії державі, адже тарифи для підприємців значно вищі, ніж для фізичних осіб і рівень споживання теж вищий.

Тому юридичні особи зможуть ефективно використовувати СЕС під власне споживання без фінансової шкоди для енергетики України. Вони зможуть повністю забезпечити свої енергопотреби продуктованим від сонячних станцій струмом, інвестувати в розвиток бізнесу, знизити собівартість продукції, яку виготовляють.

Попри зміни в умовах закупівлі електрики державою, СЕС під комерцію були і залишаться вигідними, адже вартість на енергоресурси продовжуватиме зростати щорічно.

Водночас, до споживачів, які вже працюють за «зеленим» тарифом нововведення поки що не планують застосовувати.

Фахівці компанії ТеплоСфера допоможуть вам забезпечити свій дім та бізнес вигідною електроенергією. Ми проводимо монтаж під ключ сонячних станцій різної потужності, надаємо якісне сервісне обслуговування та ремонт на весь період експлуатації СЕС.

Ваше повідомлення успішно надіслано