Водоочистка

Безпечна вода у приватному будинку або чому не варто «довіряти» криницям і свердловинам

29.01.2020

Чиста прозора кришталева вода прямо із власної криниці чи свердловини – зараз, на жаль, це лише мрія для більшості регіонів України. Екологічна ситуація погіршується з кожним роком і це негативно впливає на якість води. Коли років 10-15 тому другий водоносний шар (з якого беруть воду свердловини) ще вважався чистим, то зараз без проведення спеціальних аналізів, краще таку рідину не використовувати ні для пиття, ні для побутових потреб.

Що приховано у воді?

Якість найважливішої рідини на планеті визначають лабораторно, але є ознаки забруднення, які можна визначити без аналізів. Їх називають органолептичними: колір, запах, смак. Мутну з неприємним присмаком та запахом воду для пиття навряд чи хтось буде використовувати. Так само вона не підходить і для побутових потреб. Мул, осад і дрібне сміття засмічують водопровідну систему і прилади, вони виходять з ладу і або зовсім не підлягають ремонту, або усунення несправностей коштує немало. Однак ці забруднення найменш небезпечні для здоров’я, оскільки їх можна побачити і не допустити вживання такої води.

Натомість нітрати, пестициди, важкі метали можуть і не впливати на органолептичні показники, при цьому їх шкода для організму значно більша, а наявність визначається лише спеціальними аналізами.

Нітрати – це сполуки, які вносять у грунт у складі мінеральних добрив для рослин. Вони прискорюють ріст і сприяють підвищенню урожайності багатьох сільгоспкультур. Однак ці добрива у надмірній кількості шкодять людському організму. Підвищення рівня нітратів спричиняє тахікардію, проблеми з органами дихання та травлення, може викликати онкозахворювання. А їх надмірний вміст у воді зі свердловин для котеджу чи заміського будинку обумовлений тим, що рослини вбирають лише частину добрив – решта із опадами потрапляє у грунтові води.

Так само у водоносний шар потрапляють і пестициди, інсектициди, гербіциди – засоби для боротьби із тваринами, комахами, бур’янами. По суті, це отрута, яка знищує одні види, щоб інші краще росли і плодоносили. Ці речовини при потраплянні в організм мають накопичувальний характер і викликають мутації на клітинному рівні. Тобто, щоденне вживання води із цими отрутами може викликати рак.

Солі твердості та мінеральні домішки присутні у будь-якій воді, а її безпечність визначається концентрацією цих речовин. Їх надмір видно по осаду на чайнику, інколи відчутний по терпкості H₂O. В організмі вони спричиняють утворення каменів у нирках, зміну рівня кислотності шлункового соку. Вода для приготування їжі зазвичай проходить термічну обробку, однак, щоб знищити більшість бактерій – її треба кип’ятити мінімум 15 хвилин.

Бактерії присутні у будь-якій воді, яка не проходить знезараження. Однак вони бувають різні і по різному впливають на організм: одні абсолютно не шкідливі, інші – викликають серйозні захворювання: розлад шлунку, запальні процеси.

Найкращим варіантом вирішення проблеми якості H₂O є проведення лабораторних аналізів та очищення води для будинку.

Як зробити воду безпечною?

Водоочистка – це єдиний спосіб убезпечити себе від вживання води із нітратами, пестицидами, важкими металами, бактеріями та іншими видами забруднень. Вона буває багатьох видів і залежить від:

  • результатів аналізів на вміст чужорідних речовин;
  • місця встановлення (для приватного будинку, для квартири);
  • кількості використовуваної води.

У будинках, під’єднаних до загальної системи водопостачання обов’язково потрібне очищення води від хлору, який використовують для знезараження. Якщо інших забруднень немає, достатньо спеціального фільтра для води.

А от для будинків із свердловиною краще використовувати комплексне очищення води (механічне, хімічне, антибактеріальне) – там рідко буває один забрудник. Такі системи, зазвичай, встановлюються на вході в будинок і забезпечують подачу чистої води для пиття і приготування їжі та для побутових потреб ( для опалення, миття посуду, прання, купання).

Очищення відбувається в кілька етапів:

  1. Відсіювання механічних забруднень (піску, мулу, дрібних камінців та сміття).
  2. Пом’якшення води (очищення від солей важких металів).
  3. Відфільтровування надмірного вмісту заліза.
  4. Знезараження від бактерій та вірусів.

Також в багатьох сучасних водоочисних системах є функція іонізації сріблом та збагачення води корисними для організму речовинами.

Встановивши комплексну очистку, ви отримуєте якісну воду для будь-яких потреб на весь будинок у достатній кількості.

І наостанок про фінансову вигоду: так, встановлення систем комплексного очищення води – це витрати. Але, чи можна порівняти їх суму із вартістю нового обладнання, що вийшло з ладу через «погану» воду? Або, що набагато гірше, із витратами на лікування через пиття H₂O з пестицидами чи нітратами.

Ваше повідомлення успішно надіслано