Водоочистка

Кулер чи водяний фільтр: що краще, вигідніше та економніше?

04.10.2021

Пити воду з-під крана чи навіть із власної криниці (свердловини) зважиться зараз далеко не кожен. Тому люди шукають варіанти забезпечення свого дому чистою водою без домішок, яка не шкодитиме здоров’ю. Серед популярних варіантів:

 • встановлення кулера;
 • монтаж водяного фільтра;
 • купівля бутильованої води.

Вода з бутлів – найдорожчий варіант, адже одна ємність на 5 літрів коштує в середньому 30-35 грн. ЇЇ для сім’ї із 3 осіб ледве вистачає на два дні, щоб втамовувати спрагу. Якщо на цій воді готувати їжу та напої – на один день. Тобто в тиждень доведеться витрачати 150-200 грн виключно на воду. До того ж, далеко не всі виробники можуть похизуватися високою якістю свого продукту, а деякі навіть вдаються до відверто злочинних дій – додають у бутлі антибіотики, щоб вода довше зберігалася. Такі «домішки» несуть загрозу для здоров’я. В найгіршому випадку, коли людина хворіє і без антибіотика не може подолати захворювання – препарати не діють, бо організм уже звик до них. Крім того регулярне вживання антибіотика призводить до появи антибіотикорезистивних бактерій. Ці мікроорганізми стають нечутливими до ліків, завдяки яким ще кілька десятиліть тому успішно боролися із захворюваннями. Тож бутильовану воду, як варіант для щоденного використання краще виключити відразу.

Кулер: за і проти

Кулер – це пристрій швидкої та зручної подачі води із бутлів, об’ємом 18,9 літра. Тривалий час їх використовували в офісах, громадських установах тощо, але зараз багато хто хоче придбати для дому. На перший погляд це доволі зручно:

 • обладнання не дуже громіздке, тому на кухні місце для нього знайдеться;
 • об’єму 18,9 літра вистачить на 4-5 днів для сім’ї;
 • деякі виробники пропонують замовити доставку додому, тож власнику не доведеться самому носити важкі ємності.

Проте за цією зручністю і практичністю приховується багато недоліків. Перший із них – ціна. Один бутель води у різних виробників коштує від 80 до 150 грн, тобто від 4 до 8 грн за літр.

Другий недолік – якість. Це не означає, що вся вода із бутлів неякісна. Але визначити цей критерій «на око» ми не можемо – доводиться довіряти виробнику. Перш, ніж потрапити в тару, вода зі свердловини чи іншого джерела має пройти очищення. На виробництвах, зазвичай встановлюють промислову водоочисну станцію. Всі фільтри цієї системи треба регулярно міняти, слідкувати за гігієнічними показниками та іншими характеристиками. А простежити за дотриманням усіх норм очищення ми не можемо. І навіть якщо виробник відповідальний: вчасно змінює фільтруючі картриджі, слідкує за нормами і процесами, є ще один нюанс – тара. Вона має бути виготовлена із висококласного пластику (полікарбонату), який не виділяє шкідливих речовин у воду навіть під час нагрівання, адже бутлі доставляють на авто– у спеку в кузові температура може сягати 60°С, а то й вище. Оскільки ємності використовують повторно – їх необхідно дезінфікувати. Як, до речі, і сам кулер.

Очищення води фільтр-установками

Фільтрація води безпосередньо з джерела вирішує відразу кілька проблем:

 • немає необхідності зберігати очищену воду у бутлях чи іншій тарі – у вас вдома завжди є чиста вода з крану в необхідній кількості для пиття, приготування їжі, побутових потреб;
 • ви можете контролювати якість очищення самостійно: обрати відповідні фільтри, вчасно їх змінювати;
 • фінансова економія: попри високу якість фільтруючої установки, ви користуватиметься нею роками і не тільки для споживання, а й для купання, використання у побутових приладах.

Але і в цьому, здавалося б, найвигіднішому і найпрактичнішому варіанті є нюанси: все залежить від того, який спосіб фільтрації ви обираєте. На ринку є багато варіантів і без допомоги фахівців часто складно зробити вибір. Щоб у побуті користуватися якісною водою, яка надходить із централізованої системи водопостачання чи власної криниці, треба:

 • провести лабораторний аналіз та визначити хімічний, фізичний, біологічний склад води;
 • базуючись на результатах аналізу, обрати фільтр на воду, який усуне шкідливі домішки;
 • здійснити монтаж за всіма технічними вимогами.

Тому логічно, що популярні дешеві фільтри, як-от глечик чи насадка на кран, не дадуть бажаного результату. Для якісного очищення великого об’єму рідини потрібні більш серйозні системи. Так, для забезпечення усіх потреб у приватному будинку чи квартирі, фахівці компанії ТелоСфера рекомендують встановлення:

 • фільтра-колби для механічного очищення на вході води у житло;
 • установки для пом’якшення (хімічної очистки);
 • зворотного осмосу для повного очищення і нормалізації складу.

Вода після такої фільтрації не містить жодних шкідливих домішок та має оптимальний склад.

Водяний фільтр зворотного осмосу

Зворотній осмос – це нове слово в очищенні води. Ключовим елементом системи є напівпроникна мембрана, яка фільтрує H2O на молекулярному рівні і відсіює навіть найдрібніші частинки забруднюючих речовин. Але фільтр зворотного осмосу складається не тільки з мембрани – до його складу входять:

 • фільтр механічної очистки забирає з води пісок, сміття, хлорорганіку;
 • вугільний фільтр доочищує воду після мембрани від хлору та інших газів;
 • мінералізатор відновлює мінеральний склад води: після мембрани H2O близька до дистильованої, таку рідину вживати не можна. Тому мінералізатор збагачує її калієм, магнієм та іншими, необхідними для нашого організму, речовинами.
Фільтр зворотного осмосу під раковиною

Для надійної і якісної роботи очисної система важливе правильне обслуговування: вчасна заміна картриджів (грубої очистки – один раз на 2-3 місяці, фільтрів в осмосі – один раз на 4-6 місяців), очищення мембрани, ремонт за потреби. Тому, найкращий і найзручніший варіант – замовити обладнання в компанії ТеплоСфера з монтажем. Наші фахівці доберуть потрібне устаткування, проведуть підключення та запуск з гарантією і забезпечать сервісне обслуговування на весь період користування системою зворотного осмосу та іншими видами фільтрів води.

Ваше повідомлення успішно надіслано