Водоочистка

Значення якості питної води для здоров’я людини

17.05.2019

Централізоване водопостачання у містах не завжди відповідає санітарно-гігієнічним нормам, як цього вимагає закон про питну воду. Часто запах, смак, колір води, яка потрапляє у домівки кожного мешканця викликають багато запитань. Відомо безліч випадків погіршення самопочуття людей після вживання ними води. Симптомами, які першими сигналізують про отруєння є загальна слабкість, нудота, розлади органів травлення та сильні головні болі.

На хімічноті властивості питної води, а також її органолептичні показники, впливає безліч факторів, в тому числі і стан очисних систем. Іноді, особливо після проливних дощів ми можемо спостерігати, як із під крану тече брудна вода з неприємним запахом. Саме в даний період вона може бути дуже небезпечною, містити у своєму складі різноманітні збудники захворювань та інфекцій.

Щоб дещо покращити ситуацію та убезпечити себе від шкідливих речовин, які містить у собі вода, багато людей встановлюють локальні системи очищення. Це сприяє певному покращенню її якості, однак не забезпечує повного усунення проблеми.

Гігієнічні вимоги до питної води призначеної для споживання людиною

Вимоги до якості питної води в Україні встановлені наказом Міністерства охорони здоров’я України. Відповідно до якого водопровідна вода, а також вода із колодязів та пунктів розливу повинна відповідати певним нормам. Однак, як свідчить практика стандарти забезпечені тільки на папері. А в реальності ми отримуємо забруднену воду з підвищеною концентрацією хлору, заліза, а також фосфатів та металів.

Причиною неякісної води є не тільки несприятливі погодні умови чи застарілі системи очищення, значно більшої шкоди нашим водоймам приносять роботи хімічних та металургійних підприємств. Через недобросовісну роботу яких, отримувати справді чисту та корисну питну воду українці зможуть не скоро.

Гранично допустимі концентрації шкідливих речовин у воді

Як би не було прикро, однак, не зважаючи на нормативні вимоги до якості води, де чітко прописано допустимий рівень вмісту домішок та речовин, проблема питної води залишається актуальною та потребує чіткого контролю.
Якість питної води в містах залежить від її загальної твердості, мінералізації, вмісту кисню, магнію, заліза, сульфатів та ін. А густина води, може коливатись відповідно до її температури, вмісту домішок та рівня солоності.
Іноді разом із водою ми ризикуємо отримати всю «таблицю Менделєєва» та опинитися на лікарняному ліжку. Щоб запобігти плачевному результату після вживання питної води та не нашкодити власному організму, важливо перевіряти хімічний склад води, який часто не відповідає навіть застарілим українським нормам, що уже говорити про європейські стандарти, до яких нам ще дуже і дуже далеко.

Де можна перевірити якість питної води?

Зважаючи на те, що вода є запорукою нашого здоров’я, а оцінка якості питної води не завжди задовільна, виникає запитання що саме ми п’ємо?
Тому, якщо Вам цікаво дізнатися дані про показники якості питної води Вашого міста, варто звернутися до приватних структур чи державних лабораторій, які зазвичай працюють при:

  • службах санітарно-епідеміологічного контролю;
  • екологічних організаціях;
  • станціях водоочищення;
  • заводах харчової або ж хімічної промисловості.

Способи покращити якість питної води

Якщо говорити про очищення питної води, то існує кілька не складних, проте дієвих способів зробити воду значно безпечнішою для вживання.

  1. Кип’ятіння. Прокип’ятивши воду протягом 5-7 хвилин, ви зможете позбутися не тільки надлишкового вмісту хлору, але і багатьох інших шкідливих речовин. Даний метод справді результативний, однак має і мінуси, накип потрапляючи до нашого організму може призвести до захворювань нирок та серцево-судинної системи. Також, слід пам’ятати, що дані маніпуляції не сприяють загибелі вірусів.
  2. Відстоювання. Доведено, що після кількох годин відстоювання, велика кількість шкідливих речовин осідає на дні. Таким чином, можна убезпечити себе від складних хімічних сполук, однак, це не завжди зручно. Даний спосіб потребує використання великої посудини та є затратним по часу.
  3. Виморожування. Суть даного методу полягає у тому, що вода на декілька годин поміщається у морозильну камеру. Чиста вода замерзає скоріше, а забруднена концентрується у середині посуду, саме її необхідно зливати.
  4. Застосування активованого вугілля. Вважається, що вода стає значно чистішою після того, як протече крізь марлю чи будь яке інше дрібне ситце з активованим вугіллям.
  5. Фільтрація. Наразі ринок пропонує масу різноманітних фільтрів, які легко встановлюються та є досить простими у використанні.

Фільтрація тягне за собою певні фінансові витрати, однак саме цей спосіб є найефективнішим у боротьбі зі шкідливими речовинами в домашніх умовах.

Потрібно пам’ятати, що кожен із вище наведених способів не здатен до кінця гарантувати відмінну якість питної води та зробити її повністю безпечною, а іноді, навіть може зашкодити.
Тому, перед тим, як обирати той чи інший метод, все ж варто звернутися до компетентних організацій та замовити професійний аналіз якості води. Все у наших руках, і тільки ми можемо потурбуватися про власну безпеку. Не покладайтеся на «щасливий випадок», пийте виключно очищену воду та будьте здорові.

Дослідження тридцяти водойм в Рівненській області на якість води

Ваше повідомлення успішно надіслано