Вентиляція

Вентиляційні установки для квартири – типи і призначення

21.11.2019

Ні для кого не секрет, що міське повітря за якістю не конкурент лісовому або гірському. Щоб наш організм насичувався киснем, повітря яке заходить в приміщення, потрібно попередньо очистити. Ще пів століття тому рівень оксигену у повітрі складав 26%. Проте технічний прогрес, індустріалізація та автоматизація усього, що тільки можливо змінили пропорцію озону, домішок до оксигену на 6% не на користь кисню. Проте від критичного для людини стану нас відділяє тільки додаткових три відсотки бруду. 17% – це саме той вкрай низький рівень оксигену. Подумайте, можливо, ці 3% – це пил ваших старих книжок, неочищені вентиляційні фільтри, патогенна мікрофлора у вологих законденсованих повітряпроводах?

Додатково до закладених уже під час будівництва вентканалам на порятунок задушливим міським квартирам приходять витяжки, іонізатори повітря, очищуючі та зволожуючі прилади, кондиціонери, різного розміру вентилятори. Всі вони покликанні для того аби зробити життя людини ще більше здоровим та комфортним. Проте сувора буква СНіПу, за якою колись будувались квартири у яких ми живемо сьогодні, ставила перед собою єдину мету – за допомогою шумного маленького вентилятора перенести запах з вашої кухні вашим сусідам на останній поверх. Усе інше: постійний приток свіжого повітря, виведення продуктів дихання, контроль рівня надлишкової вологості – буржуйські примхи. А між тим, це не просто капризи із категорії «долари по 5», а базові потреби кожної біологічної істоти.

Типи вентиляції для квартири

Навіть якщо і хека ви не смажите, і вікна перед сном регулярно вікриваєте, свіже повітря буде на користь. Існує два способи зробити життєво необхідний оксиген вашим ключовим елементом затишку. Перший спосіб – природній. Відкриваєте вікно, а там вже ансамбль гравітації та вітру роблять свою справу. Другий спосіб – механічний. Цей спосіб провітрювання передбачає, що ви скористаєтесь вентилятором або витяжкою.

Якщо аромат свіжого борщу легко усуне відкрите вікно, то багато інших запахів не подолати власноруч. Тут вам у нагоді стануть здобутки цивілізації: механічні прилади вентиляції. Говорячи про механічні прилади, варто зазначити, що вони бувають декількох типів. Одні із них – приточні. Їх завдання у тому, аби дати вам трохи свіжого повітря. Другі – витяжні. Це саме ті, які телепортують запах цибулі з кухні у забуття та оперативно рятують вашу ванну кімнату від тропічної вологості. Інші – чарівні, ті, які уміють усе й одразу, тобто легко водночас виконують місії двох попередніх. Проте запахи – не єдине поле баталій вентиляційних гаджетів. Вони іонізують повітря, очищують та контролюють гарну погоду в вашій оселі.

Де зазвичай потрібна додаткова вентиляція?

Ефективна вентиляція – це запорука здорового мікроклімату в квартирі. Надмірна вологість, пил, надлишок вуглекислого газу і нестача свіжого повітря негативно відображаються на самопочутті мешканців. Якщо за шафою ваші шпалери задекоровані великою чорною колонією грибів або ваша вірменська родина наполягла на тому, аби на кожній стіні у вас було по килиму вам необхідно попіклуватись про додаткову вентиляцію.

Вітальня

Сигналом до дій може послужити регулярне чихання, як тільки ви сідаєте читати газету у вітальні. Примірте на себе образ Шерлока, вдивляйтесь у деталі. Гардини, сивина на антресолі, ворс килима, стелаж з книгами, кішка, яка спить на кріслі. Дедуктивний метод уже на третьому слові має привести вас до висновку, що усі ці речі об‘єднує одне – пил. І містер Холмс на вашому місці уже б точно почав планувати інсталяцію системи очищення повітря.

Ванна кімната

Зазвичай планування квартир відбувається таким чином, що у ванній кімнаті не передбачається великого панорамного вікна з маленькою кватиркою для провітрювання. А все таки саме у цих декількох квадратних метрах ви максимально взаємодієте з водою, після шостої вечора взаємодієте навіть із гарячою водою. Тому вам завжди потрібно бути у повній бойовій готовності та вести відчайдушну війну з пліснявою. Проте можна було б видихнути і скинути з себе тягар господарських турбот, якщо одного разу встановити надійну вентиляційну систему.

Спальня

Брак повітря – це причина раннього старіння, постійної втоми, уповільнення процесів регенерації, пригнічення настрою, розладів сну та навіть проблем зі шлунком. Тому дихати очищеним повітрям під час сну дуже важливо. Оскільки спати з відкритим вікном цілий рік – виклик для відчайдушних, ви можете просто прокидатись кожну годину, провітрювати кімнату 5 хвилин і далі спати або довірити цю справу техніці і не переривати задоволення від нічного сну.

Як обрати вентиляцію?

Асортимент сучасних вентиляційних приладів дуже розмаїтний, тому щоб не лякатися перед мільйоном позицій і пропозицій спробуйте заздалегідь визначитись із власними вимогами щодо повітрообміну у власному помешканні.

Одна якісно спроектована вентиляційна система може водночас очищувати повітря, зволожувати його, ліквідувати неприємні запахи, усувати надмірну вологу та навіть контролювати температурний режим вашого житла, дозволяючи вам заощаджувати на витратах у опалювальний сезон. Зволоження особливо актуальне у цей період, адже радіатори дуже висушують повітря, яке у свою чергу стає сприятливим середовищем для розвитку бактерій та вірусів. Купити вентилятор у магазині побутової техніки – недостатньо.

Візьміть до уваги, що кондиціонер – це ще не вирішення усіх вентиляційних задач. Пам‘ятайте, що його основна місія у підтриманні температурної ситуації в вашій оселі, проте він не насичує приміщення свіжим повітрям, попри розповсюджену думку.

Наприклад, збагатити свою квартиру системою рекуперації означає отримувати свіже повітря, виводити використане і мінімізувати втрати тепла взимку на 70%. А в літній період така система залюбки замінить використане нагріте повітря на приємну прохолоду.

Ваше повідомлення успішно надіслано