Вентиляція

5 ознак необхідності установки вентиляції з рекуперацією в приватному будинку

01.07.2019

Про важливість чистого повітря для здоров’я людини знають практично всі, однак на наше самопочуття впливає не лише наявність чи відсутність певних домішок у повітрі, а й його вологість та температура. Ці показники впливають і на людський організм, і на загальній мікроклімат у будинку.

Основні ознаки того, що у приватному будинку є проблеми з вентиляцією

«Важке повітря». Через погану вентиляцію відпрацьоване повітря з надміром вуглекислого газу та молекулами різних запахів залишається у приміщенні, а свіже потрапляє у недостатній кількості. Особливо відчутна затхлість повітря, коли заходиш в будинок з вулиці. Однак, якщо людина проводить багато часу в приміщенні з поганою вентиляцією, вона не відчуває погіршення стану повітря до появи очевидних фізичних змін в організмі: поганого самопочуття, задухи, втрати свідомості та проблем з тиском.
В таких випадках кімнати провітрюють, однак не завжди є можливість відкрити вікна та двері: взимку через них виходить тепло, а влітку навпаки – кімнату наповнить розжарене сонцем повітря з вулиці. Неефективним або й шкідливим буде таке провітрювання, якщо ви живете поруч із автотрасою, заводом чи іншими забруднювачами. Найкращий вихід в такій ситуації – встановлення спеціальних вентиляційних систем.

«Вікна плачуть». Поява конденсату на вікнах, дзеркалах, плитці свідчить про надмірну вологість повітря в приміщенні, що є наслідком неправильної чи недостатньої вентиляції в домі.

Для людини комфортна вологість повітря становить 45-65 %. Якщо показники вищі чи нижчі – це негативно впливає і на мешканців будинку, і на будинок в цілому.

Надмірна вологість повітря може стати причиною головного болю та перепадів артеріального тиску, захворювань бронхів, легень, серцево-судинної системи. Особливо чутливі до вологості повітря діти, літні люди, алергіки.

Для самого будинку згубний вплив надмірної вологості полягає у:

  • псуванні дерев’яних меблів та елементів декору: ламінат та паркет здуваються, двері та віконні рами розбухають, на них відстає фарб та лак;
  • пошкодженні шпалер та фарби на стінах, які починають відставати, лущитись;
  • в місцях скупчення вологи з часом з’являються цвіль та грибок.

Кімнатні рослини сохнуть. Недостатність зволоження повітря не менш шкідлива, ніж надмірна вологість. Однією з ознак сухого повітря є зів’ялі рослини на вікнах.

Вміст вологи в повітрі менше 40% позначається на людському здоров’ї: шкіра втрачає еластичність, з’являються передчасні зморшки, слизова оболонка очей пересихає, густішає кров. Ці ознаки, зазвичай, помічають не відразу, тому людина може довгий час перебувати в такому середовищі, і навіть не здогадуватись про його згубний вплив. Взимку провітрювання через вікна і двері буде неефективним, оскільки разом з теплом із будинку виходить і волога, і ситуація тільки погіршується. Пересушене повітря також негативно впливає на дерев’яні меблі та деталі інтер’єру.

«Стіни цвітуть». Темні плями на стінах, підлозі, віконних рамах – це пліснява та грибок. Вони є особливо небезпечними для здоров’я людини, оскільки викидають в повітря свої спори. Ці спори викликають алергічні реакції різних видів, захворювання органів дихання та серцево-судинної системи, зниження імунітету та погіршення загального самопочуття.

Окрім впливу на здоров’я, пліснява та грибок впливають і на сімейний бюджет: доводиться часто робити ремонт (переклеювати шпалери, фарбувати чи замінювати вікна та двері), купувати нові меблі. Для боротьби з темними плямами використовують сильнодіючі хімічні засоби, які теж шкідливі для здоров’я людини, але з часом плями знову з’являються. Ситуація буде повторюватися, поки не налагодиться вентиляція в домі.

Запах із «брудних» зон – в чистих. «Брудними» зонами в будинку називають кухню та санвузли. Якщо під час приготування їжі запах та пар мандрують по будинку і осідають на стінах і меблях у чистій зоні – варто перевірити вентиляцію.

Причини появи перерахованих негативних явищ:

  1. Неправильно спроектована система вентиляції, ще на етапі будівництва.
  2. Забруднення вентиляційних витяжок і, як наслідок, відсутність тяги.
  3. Якщо зміни в гіршу сторону відбулись після заміни вікон та дверей – це свідчить про порушення природної вентиляції, яка здійснювалась за рахунок нещільностей віконних та дверних рам.

Вирішити проблему з неправильною чи недостатньою циркуляцією повітря можна, встановивши вентиляційну систему з рекуперацією. Така установка забезпечує достатню та якісну вентиляцію у приватному будинку, регулює рівень вологості і, при цьому, мінімалізує втрату тепла.

Часто природна циркуляція повітря у приватному будинку порушується, коли власники утеплюють житло: встановлюють герметичні вікна та двері, оббивають стіни пінопластом, щоб збільшити енергоефективність будинку і зменшити витрати на його опалення в холодний період. Провітрювання через відкриті вікна чи встановлення витяжок, натомість тільки сприяють втратам тепла.

Щоб економія на опаленні будинку не створила проблем з циркуляцією повітря, варто придбати вентиляційну установку з рекуперацією, в якій вхідні та вихідні потоки обмінюються теплом. Так у ваш будинок постійно надходитиме чисте свіже повітря майже тієї ж температури, що і в кімнатах, навіть коли на вулиці мороз.

Додатковим плюсом такої системи є наявність фільтрів, які очищують вхідне повітря з вулиці. Це особливо актуально для приватних будинків, розташованих поблизу автострад, заводів, фабрик, сільськогосподарських угідь. Фільтри перешкоджають потраплянню алергенів з навколишнього простору у будинок, тому є порятунком для алергіків у період активного цвітіння рослин.

Вентиляційні системи з рекуперацією мають мінімальний рівень шуму або і взагалі безшумні. Сучасний дизайн панелі керування системою буде майже не помітним в інтер’єрі.

Ваше повідомлення успішно надіслано