Вентиляція

Що таке припливно-витяжна вентиляція?

04.11.2021

Повітря в наших будинках та робочих приміщеннях з часом насичується різноманітними запахами, пилом, в ньому зменшується кількість кисню і зростає кількість вуглекислого газу. Тому вентиляція є важливою складовою мікроклімату, яка впливає на самопочуття людини.

Здоровий мікроклімат у будівлі можливий тільки за умови забезпечення якісного повітрообміну між приміщенням та вулицею. Відпрацьоване повітря має виводитися з кімнат, а свіже надходити. Саме це завдання вирішує припливно-витяжна вентиляція – система, яка складається із припливного і витяжного обладнання.

Як працює вентиляційна установка припливно-витяжного типу?

Припливно-витяжна вентиляція – це система, до якої входять:

 • припливна(приточна) установка, яка забезпечує надходження свіжих повітряних мас із вулиці;
 • системи припливних повітропроводів, по яких повітря прямує до кімнат;
 • дифузори і решітки прикривають отвори підведення повітропроводу для більш естетичного вигляду;
 • витяжний вентилятор для відведення відпрацьованого повітря;
 • системи витяжних повітропроводів, по яких відпрацьоване повітря виводится з приміщення;
 • решітки на витяжних отворах.

Для того, щоб влітку вентиляція подавала охолоджене повітря, систему обладнують холодильною секцією, а для нагрівання повітряних мас у прохолодну погоду – встановлюють нагрівальні елементи.

Схема вентиляції офісного приміщення

Зазвичай такі системи є досить потужними та забезпечують повітрообмін у великих приватних будинках, використовуються для бізнесу: закладів громадського харчування, спортзалів та фітнес-центрів, магазинів, для офісу тощо. Обов’язковим етапом встановлення є монтаж повітропроводів у міжстельовому чи піддаховому просторі. При цьому найзручніше встановлювати припливні і витяжні системи в процесі будівництва, а перед цим проводити проектування з урахуванням технічних особливостей будівлі. Основне завдання витяжного обладнання – відведення повітря із «брудних» зон: кухні, санвузла, ванної кімнати, щоб неприємні запахи та зайва волога не поширювалися у житлових кімнатах чи робочих кабінетах офісу.

Припливна вентиляція працює на надходження чистого повітря у житлові і робочі приміщення. Таким чином зберігається необхідний обсяг повітря у будівлі, регулюється рівень кисню та вуглекислого газу, вологість.

Види припливно-витяжних вентиляційних систем: вентиляція з рекуперацією

Вентиляційна система з приточної установки, витяжних вентиляторів та повітропроводів займає досить багато місця і з монтажем у будівлях, введених в експлуатацію, можуть бути проблеми. Адже все устаткування потребує простору для встановлення, до того ж кінцевий результат має повністю задовольняти потреби в повітрообміні та мати естетичний вигляд, який гармонійно вписується в інтер’єр.

Тому останнім часом все частіше обирають компактні пристрої зі збереженням тепла – вентиляцію з рекуперацією. Рекуператори забирають тепло із вихідних повітряних мас, акумулюють його та передають вхідним.

Схема вентиляції приватного будинку

Припливні і витяжні канали розташовуються в одному корпусі, при цьому вхідне і вихідне повітря не змішується. Невеликі розміри і сучасний дизайн дозволяють розмістити прилад у будь-якій кімнаті власного будинку чи квартири, а більш потужні установки підійдуть для кафе, ресторану, освітніх закладів тощо. За принципом дії усе рекупераційне обладнання однакове, а от за будовою є кілька видів:

 1. Пластичні рекуператори для обміну теплом між повітряними масами використовують металеві пластини, які розділяють потоки. В них немає рухомих елементів – прилад працює безшумно.
 2. Роторні рекуператори обладнані рухомим теплообмінником у вигляді диску, він обертається і переносить тепло від вихідного повітря до вхідного.
 3. Ентальпійні передають вхідним масам не тільки теплову енергію, а й вологу, що сприяє комфортному рівню вологості у приміщеннях.
 4. Рециркуляційні відрізняються тим, що роль теплообмінника у них виконує рідина.

Кожен з видів має свої нюанси щодо встановлення та обслуговування, відрізняється ціною і наявністю додаткових функцій, тому добирати його мають фахівці.

Переваги припливно-витяжної вентиляції з рекуперацією тепла

Вентиляційна установка з рекуперацією тільки набуває популярності в нашій країні, але її стрімкому поширенню та встановленню у квартирах, будинках, спортзалах, кафе і ресторанах сприяє низка переваг цього обладнання:

 • простий монтаж: встановлення обладнання не потребує складних маніпуляцій, майстри компанії Теплосфера проводять його дуже швидко в процесі ремонту будівлі і в приміщеннях, які перебувають в експлуатації;
 • постійна робота на подачу і відведення повітря цілодобово: під час підключення майстри проводять налаштування, а керувати роботою рекуператора можна з пульта;
 • сучасний дизайн робить обладнання практично непомітним у кімнаті;
 • збереження тепла дозволяє значно економити на опаленні в холодну пору року, адже устаткування має ККД до 95%;
 • фільтри очищають вхідні повітряні маси від різних забруднень, тому люди, які перебувають у приміщенні, дихають чистим повітрям без шкідливих домішок та запахів з вулиці;
 • забезпечує оптимальний рівень вологості для людського організму (40-60%): якщо показники менші погіршується самопочуття, якщо більші – у приміщенні з’являється конденсат на вікнах, пліснява і грибок;
 • доступність: у нас ви можете купити обладнання за розумною ціною або замовити рекуператор з монтажем.
Схема повітряного рекуператора

Фахівці компанії Теплосфера проводять всі необхідні розрахунки та добирають устаткування за потужністю, площею приміщення і об’ємом повітряних мас, а також за товщиною стін (рекуператори), за рівнем шуму (приточно-витяжне обладнання).

У нас ви можете замовити компактні прилади для квартири в багатоповерхівці чи для приватного будинку, а також великі промислові припливно-витяжні установки в торговий центр, на виробництво, в цех, заклад громадського харчування.

Вентиляція повітря з Теплосфера – це надійне обладнання, якісно виконані роботи по встановленню з гарантією та своєчасне сервісне обслуговування.

Ваше повідомлення успішно надіслано