Газові котли

Конденсаційний vs Традиційний. Який котел вибрати і чому?

24.07.2019

Газове опалення будинків і квартир нині залишається найбільш популярним та доступним видом обігріву житла, а вартість блакитного палива та розвиток інноваційних технологій сприяють удосконаленню газового обладнання.

Зараз все більшого поширення набувають конденсаційні котли, адже вони мають низку переваг, порівняно із традиційними, зокрема:

  • Безпечність роботи.
  • Економне використання палива.
  • Довший термін експлуатації.
  • Незначна кількість шкідливих відходів.

Як працює конденсаційний котел?

У традиційному котлі газ згорає у відповідній камері і нагріває воду у теплообміннику, а продукти згоряння, які складаються із вуглекислого газу, водяної пари та домішок, виходять з приміщення через вивідний канал. Разом з гарячою парою втрачається значна частина тепла, яку конденсаційні котли використовують, а не марнують, як традиційні.

Конденсаційний котел обладнаний теплообмінником спеціальної конструкції, що дозволяє йому охолодити пару. А енергія, яка вивільняється у результаті цього процесу, використовується для попереднього нагріву холодної води. Потім ця вода нагрівається до необхідної температури в процесі горіння газу і подається до опалювальної системи.

Відповідно, на доведення води до потрібної температури треба менша кількість газу, однак це не єдина перевага конденсаційних котлів над традиційним. В результаті цього процесу, утворюється конденсат, який можна зливати у каналізацію без нейтралізації.

Безпека

Конденсаційні котли значно безпечніші за традиційні. У них встановлюють камери згорання виключно закритого типу, тоді як у конвекційних – частіше всього відкритого. Для згорання газу традиційний котел поглинає повітря з кімнати, при цьому існує ймовірність потрапляння відпрацьованих газів у приміщення.

Повітря, необхідне для функціонування конденсаційного котла надходить з вулиці. Для цього встановлюють димоходи з коаксіальними каналами, які працюють по принципу «труба в трубі». Через зовнішню трубу більшого діаметру до котла надходить необхідне для горіння газової суміші повітря, через внутрішню – на вулицю виводяться кінцеві продукти згорання. Обов’язковою складовою конденсаційного котла є спеціальні датчики димових газів, які спрацьовують та блокують роботу котла при потраплянні відпрацьованих газів у приміщення.

Економічність

Вартість конденсаційного котла більша, ніж традиційного, проте в ході роботи він використовує майже все тепло, яке виділяється під час згоряння газової суміші, тим самим економить до 30% спожитого палива. Також конденсаційний котел економно використовує і електричну енергію. Це зумовлено тим, що теплообмінник зроблений із трубок великих діаметрів, що зменшує опір, тому насос працює менше і рідше включається.

Зазвичай у таких котлах встановлені насоси з автоматичним управлінням, тому він сам регулює частоту обертання при різних потребах, що також призводить до суттєвої економії енергоресурсів.

Конденсаційні котли отримують позитивні відгуки від користувачів, адже вони легше обслуговуються та мають значно більший термін експлуатації, а невеликі габарити дають змогу зекономити ще на етапі установки – ціна транспортування і монтажу буде меншою.

Довготривалість роботи

Деталі конденсаційних котлів виготовлені зі стійких до корозії матеріалів, частіше всього – це високоякісна нержавіюча сталь або алюмінієво-кремнієвий сплав – силумін. Такі матеріали мають значно довший термін експлуатації, порівняно з тими, що використовуються в традиційних котлах, відповідно і сам конденсаційний котел має значно довший термін роботи. Ну і обов’язковою умовою довговічності усіх котлів (навіть традиційних) є щорічне сервісно-технічне обслуговування авторизованими сервісними центрами.

Екологічність

Під час згоряння палива у традиційному котлі виділяється вуглекислий газ та оксиди азоту, сірки, фосфору, які, поєднуючись з водяною парою, утворюють отруйні кислоти. Ці шкідливі речовини надходять у повітря і забруднюють його. Натомість у конденсаційних котлах отруйні домішки збираються у спеціальному резервуарі, а не викидаються в навколишнє середовище. Крім того, газовий котел із системою конденсації утворює значно меншу кількість сажі та твердих залишкових продуктів, тому зменшується не тільки кількість забруднення, а й вартість обслуговування.

Як вибрати конденсаційний котел?

Обираючи газовий конденсаційний котел чи звичайний конвенційний для свого дому, варто зупинитись на першому варіанті, адже котел із системою конденсації споживає менше газу, не забруднює навколишнє середовище, працює значно довше і безпечніше, ніж традиційний.

Провідні виробники якісного газового обладнання – Vaillant, Viessmann, Bosch – мають багатий асортимент конденсаційних котлів, які відрізняються за рівнем потужності та функціями: одноконтурні (для опалення приміщень) або двоконтурні (опалення і нагрів води).

Щодо вибору за параметрами роботи конденсаційного котла, необхідно відштовхуватись від ваших потреб, а саме:

  • Площі приміщення, яке ви будете обігрівати,
  • Необхідності нагріву води,
  • Місця розташування котла.

Для котлів із системою конденсації від Вайлант або Вісман немає потреби виділяти окрему кімнату: вони працюють практично безшумно, не створюють вібрації, не поглинають кисень з приміщення, мають дуже компактні розміри та сучасний дизайн, тому їх можна встановлювати у кімнаті, кухні чи у окремому приміщенні (залежить від потужності котла).

Конденсаційні котли провідних марок обладнані системами захисту від замерзання, перегрівів, блокування, тому найпоширеніші міфи про те, що котли цього типу мають специфічні умови експлуатації (можливе обмерзання димоходу, тощо) – вам не загрожують.

Ваше повідомлення успішно надіслано