Тепла підлога

Різновиди теплої підлоги: яку обрати?

11.03.2020

«Тепла підлога» – вид систем обігріву приміщення, в якому основний нагрівальний елемент розташований під підлоговим покриттям. Такий спосіб опалення помешкань з кожним роком стає все більш популярним, оскільки має низку переваг над звичайними радіаторними системами.

 1. Тепле повітря піднімається від підлоги і рівномірно нагріває приміщення.
 2. Ви можете самостійно регулювати температуру, що особливо актуально для квартир і будинків підключених до загальної системи опалення.
 3. В кімнатах оптимальний мікроклімат, повітря не пересушене, немає холодних зон, де осідає конденсат и можлива поява шкідливих плісняви та грибків.
 4. По підлозі комфортно ходити, на ній можуть гратись діти без ризику застуди.
 5. Економічна вигода зумовлена двома факторами: по-перше, система більш економно використовує енергоресурс; по-друге, тепле повітря йде від підлоги і поступово охолоджується до стелі, тобто найтепліше якраз на висоті людського зросту, а не під стелею, як у випадку радіаторного опалення.

Існує кілька видів системи «тепла підлога», які відрізняються типом нагрівального елемента та джерелом тепла – гаряча вода чи електричний струм.

Водяна тепла підлога

Водяна або гідравлічна низькотемпературна система опалення приміщення – це мережа труб невеликого діаметра, розташованих під підлоговим покриттям і залитих бетонною стяжкою. Теплоносієм є вода (рідше антифриз чи інший спецрозчин), що циркулює в трубах та нагрівається за рахунок котла, сонячного колектора тощо.

Переваги водної теплої підлоги:

 • Відносно невисока вартість обладнання;
 • Вигідна для опалення великих приміщень;
 • Економніша, ніж радіаторна.

Недоліки системи «на воді»:

 • Складний і трудомісткий процес установки: труби необхідно заливати бетонною стяжкою від 5 до 15 см заввишки;
 • Підходить не для всіх типів покриття : під паркет та ламінат не не варто встановлювати, оскільки дерево може деформуватись від температури.
 • Існує ймовірність необхідності додаткових приладів: насосів для примусової циркуляції рідини, фільтрів тощо;
 • При відключенні потрібно багато часу для повторного нагрівання;
 • Потребує регулярного огляду – за несправності можливе підтікання.

Водяна тепла підлога – чудовий варіант для приватного будинку з великою площею. Її можна використовувати як додаткове чи основне джерело тепла. За правильного розрахунку по площі, монтажу та експлуатації система якісно та економно буде опалювати помешкання.

Електрична тепла підлога

В цьому виді системи опалення джерело тепла – електричний струм, який проходить через провідник та нагріває його. Електрична тепла підлога буває кількох видів – відрізняється теплоносіями:

 • Кабельна;
 • Термомати;
 • Інфрачервона (плівкова або стержнева).

В кабельній теплій підлозі теплоносій – одно- або двожильний електричний кабель. Його вкладають безпосередньо на підлогу, фіксують спеціальною стрічкою та заливають тонким шаром бетону (до 5 см). Відмінність одно- та двожильного кабелю полягає в тому, що перший потрібно закільцьовувати – під’єднувати обома кінцями до джерела струму. Вільний кінець двожильного може бути в будь-якому місці, замкнутий контур робити не потрібно. Також вважається, що одножильний кабель утворює електромагнітне поле більшої потужності, тому його рекомендують монтувати в кімнатах, де люди перебувають найменше часу (коридор, балкон, ванна тощо).

Кабельна тепла підлога – ідеальний варіант під плитку. Її можна встановлювати в шар плиткового клею без бетонної стяжки (тільки тонкий кабель). Це і найбюджетніший варіант із видів електричної підлоги.

Термомати – це той же кабель, але закріплений на спеціальній сітці із скловолокна. Мати бувають з різним кроком прокладання кабелю, відрізняються потужністю. Суть їхньої роботи не відрізняється від першого варіанту, однак вони значно простіші в плані монтажу: термомати вкладаються на чорнову підлогу і покриваються шаром клею.

Інфрачервона тепла підлога – найбільш інноваційна система опалення житлових та комерційних приміщень. Вона буває стрижневою та плівковою. У першому випадку – це конструкція із гнучких стрижнів, з’єднаних двома паралельними провідниками струму.

Плівка – це струмопровідні карбонові смужки товщиною до півміліметра, заламіновані між двома шарами термостійкого поліестеру, паралельно з’єднані мідними шинами. Цей вид електричної теплої підлоги найкраще підходить під ламінат, лінолеум, ковролін, паркет. Він має невелику товщину, легко монтується, найменш енергозатратний. В стяжку та під плитку плівку не рекомендують встановлювати через низький рівень вологозахисту. Монтаж можна здійснювати на горизонтальних та похилих поверхнях, для встановлення необхідно на чорнову основу (стяжку) покласти тепловіддзеркалювальній шар, плівку, захисний шар і підлогове покриття – без клею та стяжки. Під лінолеум чи ковролін необхідно покласти ще листи фанери для додаткового захисту плівки від пошкоджень.

Одна з переваг плівкової інфрачервоної підлоги полягає в тому, що при виході з ладу одного елементу – решта продовжують працювати і обігрівати помешкання.

Плюси електричної підлоги:

 • Підходить для встановлення в будь-яких приміщеннях: приватних будинках, квартирах, офісах тощо.
 • Монтується під різні види підлогового покриття;
 • На відміну від радіаторної, абсолютно непомітна;
 • Максимально точно регулюється температура, система швидко реагує на зміни – охолоджується/нагрівається за лічені секунди;
 • Має невелику товщину та вагу, практично не забирає висоту приміщення;
 • Тривалий ресурс роботи;
 • Працює безшумно.

Мінуси електричної підлогової системи опалення:

 • У великих приміщеннях не використовується як основний вид опалення через високу вартість;
 • Не можна встановлювати в місцях з підвищеною вологістю;
 • Монтаж за попереднього планування розташування меблів та побутової техніки, оскільки не можна встановлювати важкі предмети безпосередньо на систему, щоб не передавити кабель/не пошкодити плівку;
 • При неправильній установці та експлуатації є ризик виникнення пожежі.

Тепла підлога – безумовно, краща альтернатива традиційному радіаторному опаленню. Вона більш ефективна та економічна. Вибір кожного окремого її типу залежить від низки факторів: помешкання (приватний будинок чи квартира), його площі, підлогового покриття, виду системи (основна чи додаткова).

Також не варто забувати, що якість роботи теплої підлоги напряму залежить від якості матеріалів, обладнання, правильного розрахунку та монтажу, тому цю справу краще довірити професіоналам.

Ваше повідомлення успішно надіслано