Тепла підлога

Інфрачервона тепла підлога своїми руками

18.06.2021

«Чоловік повинен вміти зробити все у домі власноруч!» – цей стереотип так міцно засів у наших головах, що дехто дійсно намагається все робити самотужки, але результати радують не завжди. Так, є майстри на всі руки, які можуть зробити в будинку абсолютно все, а є ті, хто добре розуміється на питаннях юриспруденції чи ядерної фізики, але забиваючи гвіздок – б’є собі по пальцях. Тож у цій статті ми розповімо, чому не варто робити плівкову теплу підлогу своїми руками, якщо ви не фахівець у сфері опалювальної техніки.

Інфрачервона тепла підлога: що це і як працює?

Підлога з підігрівом створює комфортні умови в наших оселях. Така опалювальна система є кількох видів: водяна тепла підлога та електрична. Електрична поділяється на кілька підвидів і найсучасніший із них – плівкова або інфрачервона.

Плівка товщиною 0,3-0,5 мм складається із графітових смужок, спеціального захисного покриття та мідної шини. Теплова енергія виробляється внаслідок опору, який виникає, коли електричний струм проходить через провідник.

Плівкове електричне опалення продукує інфрачервоне тепло з довжиною ІЧ хвилі 5-20 мкм, яка відповідає природному теплу людського тіла, тому сприймається ним позитивно.

Інфрачервона тепла підлога під ламінат

Популярність цього способу обігріву помешкань зумовлена тим, що інфрачервона тепла підлога підходить під ламінат, лінолеум, ковролін та інші підлогові покриття, з якими не всі системи підігріву є несумісними. Також її можна укладати під плитку, використовувати, як самостійний генератор тепла або в парі з газовими та електрокотлами. Монтаж ІЧ-опалення досить простий для фахівців, але викликає багато питань у новачків, як і нюанси вибору матеріалів.

Найпоширеніші помилки на етапі вибору обладнання для плівкової теплої підлоги.

Не помиляється тільки той, хто нічого не робить, але промахи у доборі устаткування системи опалення неприпустимі. Адже від них залежить не тільки комфорт у приміщенні, а й безпека мешканців. Тому ми наголошуємо на тому, що вибір краще доручити професіоналам та розкажемо про помилки, які допускають новачки:

 1. Підлогове покриття: плівку монтують «сухим» способом і на клей, якщо її укладають під плитку. Однак для монтажу в клей слід обирати спеціальну плівку з надійним захистом від вологи та додатково придбати поліетиленову плівку.
 2. Неправильні розрахунки: можна придбати матеріал з невеликим запасом про всяк випадок, але не варто купувати його на площу всієї кімнати. Під важкі меблі укладати ІЧ-плівку не треба, бо під їхньою вагою вона може пошкодитися або перегрітися. Тому краще намалювати ескіз, на ньому «розставити» всі великі меблі, а потім вже вираховувати необхідну кількість матеріалу.
 3. Основне джерело тепла чи додаткове. Якщо плівку використовують як єдине джерело обігріву, вона має покривати мінімум 70% площі приміщення, інакше комфортних температурних умов буде важко досягнути. Якщо ж у приміщенні основний обігрів покладений на газові котли чи інші генератори тепла, укладку плівки здійснюють зонально – там, де найчастіше перебувають мешканці.
 4. Регулятор теплої підлоги – важлива складова системи. Якщо відмовитися від нього зовсім з метою економії: плівка завжди грітиме на максимум, а ви отримаєте великі рахунки за електроенергію і скоротите строк служби матеріалу у кращому випадку. У гіршому це загрожує перегріванням системи і дорогим ремонтом, псуванням підлогового покриття. На велику площу краще придбати кілька термостатів.

Найкращий варіант: щоб добором необхідного обладнання, його кількості та виду займалися фахівці, які надалі виконають укладку та підключення.

Інфрачервона тепла підлога під ламіноване покриття

Помилки монтажу інфрачервоної теплої підлоги

Монтаж підлоги з підігрівом для квартири чи приватного будинку, як ми вже зазначали, здійснюють «сухим» способом та клейовим – вибір залежить від виду підлогового покриття. Але є певні моменти, які некваліфіковані майстри ігнорують чи допускають помилки, бо не знають всіх нюансів монтажу. Найпоширеніші з них:

 1. Відсутність або прикриття не всієї площі теплорозподілювальним шаром. ІЧ-плівка – двостороння, тобто тепло виділяється в обох напрямках: і в кімнату на підлогове покриття, і на чорнову підлогу. Тому під час монтажу спочатку укладають тепловідбивний шар, а вже на нього – плівку. Якщо цього не зробити, ваша опалювальна система грітиме стелю сусідів знизу чи бетонні перекриття над підвалом, а рахунки за електроенергію будуть чималі.
 2. Відсутність захисного покриття під лінолеумом, ковроліном може спричинити механічне пошкодження плівки, бо вона досить крихка.
 3. Незаізольовані місця зрізу призводять до короткого замикання і слугують причиною пожежі.
 4. Послідовне підключення окремих смуг плівкового нагрівального елементу – швидкий вихід з ладу усієї системи або її окремих частин. Смуги підключають тільки паралельно!
 5. Монтаж плівки у приміщеннях з високою вологістю – можливість ураження електричним струмом.
 6. Укладка в бетонну стяжку без захисного покриття. Краще взагалі уникати монтажу в плитковий клей цього нагрівального елементу і використовувати електричний кабель, якщо ви не маєте відповідного досвіду та знань. Бо неуміло виконана робота може зіпсувати матеріал, зашкодити здоров’ю мешканців. Адже клей руйнує ламінувальний шар.
 7. Використання підручних засобів для зажимання кліпс, які з’єднують плівку з проводами. Для цього треба використовувати спеціальні щипці, а не плоскогубці чи інші інструменти, бо контакт буде або недостатньо щільним, або дуже ламким. А це, у свою чергу, призводить до перегорання чи перепадів напруги.
Монтаж теплої підлоги з використанням ІЧ плівки

Також на безпечність та довговічність впливає дотримання допустимої довжини смуг, правильність розміщення термодатчика та інших складових системи. Одні помилки спричиняють вихід теплої підлоги з ладу, інші – загрожують здоров’ю та життю людей, тому всі вони є неприпустимими під час облаштування опалення у будинку.

Надійна, безпечна і комфортна робота опалювальної системи з плівковою теплою підлогою – це кваліфікований добір обладнання, якісний монтаж та правильна експлуатація. Фахівці компанії Теплосфера радо виконають для вас добір та укладку з гарантією, розкажуть, як користуватися теплою підлогою, щоб вона служила довго та забезпечать якісний сервіс.

Ваше повідомлення успішно надіслано