Тепла підлога

Схеми опалення приватних будинків

11.12.2021

Водяне опалення приватних будинків – це одна з найпоширеніших систем обігріву, яка дає можливість забезпечити оселю теплом за помірну вартість встановлення та експлуатації. Особливість таких систем полягає в тому, що по трубах циркулює нагрітий теплоносій (вода), він нагріває опалювальні прилади, а вже вони віддають тепло повітрю в кімнатах. Попри простий і зрозумілий принцип роботи, вибір водяної системи обігріву будинку – справа не з легких. Адже вони різняться за конструкцією, джерелом тепла, продуктивністю та це низкою технічних характеристик.

Схема двотрубних систем опалення

Тривалий час у приватних будинках використовували однотрубні опалювальні системи. Принцип їхньої роботи полягав у послідовному з’єднанні радіаторів від кімнати до кімнати. Тобто нагрітий теплоносій циркулює по системі по одній трубі. Однак значним недоліком такого облаштування обігріву було те, що в дальніх від генератора тепла приміщеннях завжди було досить прохолодно. Поки до них доходила вода, вона встигала вихолонути. Двотрубна система дала можливість вирішити цю проблему.

Конструкція такої системи передбачає два контури:

 • перший призначений для підведення нагрітого теплоносія до радіаторів;
 • другий – для відведення води з батарей і її доставки до генератора тепла для подальшого нагрівання.

Двотрубна система опалення має такі переваги:

 • теплоносій до усіх опалювальних приладів надходить з однаковою температурою, тож у всіх приміщеннях однаково тепло (за умови правильного розрахунку проекту і якісного монтажу);
 • якщо одна із батарей виходить з ладу чи в ній необхідно перекрити рух теплоносія – це ніяк не впливає на роботу інших радіаторів;
 • залежно від продуктивності генератора тепла та циркуляційного насоса, в системі може функціонувати кілька десятків радіаторів.

Двоконтурні системи поділяють на види за способом циркуляції теплоносія:

 • з природною циркуляцією (конвекційні), де рух теплої води по трубах зумовлений різницею температури;
 • з примусовою циркуляцією: передбачає встановлення циркуляційного насоса, який перекачує теплоносій по трубах;

Оптимальний вид циркуляції залежить від конструкції системи, технічних особливостей приміщення та інших факторів, які обов’язково враховують фахівці, розробляючи план опалення для приватного будинку.

Розводка опалювальної системи

Проекти системи обігріву з двома контурами передбачають 4 варіанти розводки труб від генератора тепла до опалювальних приладів:

 • променева система з підведення труб безпосередньо від розподільчого колектора до радіатора;
 • самопливна система з природною циркуляцією і розширювальним баком (відкрита);
 • закрита система плечового типу: найчастіше використовується нижня горизонтальна розводка труб до батарей, може включати одну гілку (для одноповерхового будинку) або кілька (для двоповерхового – по гілці на поверх);
 • «петля Тихельмана»: контури мають вигляд замкнутого кільця, а теплоносій рухається по трубах в попутному напрямку.

Також одним із видів водяної двоконтурної опалювальної системи є підігрів підлоги. Його облаштовують за двома варіантами схеми: закритою плечового типу або попутною. Розроблення карти опалювальної системи потребує досвіду, а також знань в галузі опалювальної техніки, тому, навіть маючи готову схему, новачки часто припускаються помилок. Як наслідок, система потребує великої кількості ресурсів для обігріву приватного будинку, в деяких кімнатах спостерігається нижчі температурні показники тощо.

Схема опалення двохповерхового будинку

Готові проекти опалювальних систем

Робота над проектом системи опалення включає такі етапи:

 1. Теплотехнічний та гідравлічний розрахунок, який базується на технічних характеристиках будинку. Враховуються усі тепловтрати приміщення, визначається оптимальний тиск у трубах для отримання потрібного мікроклімату.
 2. Вибір генератора тепла: фахівці відштовхуються від наявних умов та обирають газовий, твердопаливний чи електричний котел, який відповідає потребам приміщення за продуктивністю або пропонують встановлення теплового насоса чи іншого альтернативного джерела тепла.
 3. Вибір системи: радіаторна, тепла підлога чи комбіноване опалення, яке включає використання і батарей, і підлогового обігріву.
 4. Визначення оптимального варіанту розводки труб, який зможе забезпечити рівномірний і якісний нагрів опалювальних приладі.
 5. Добір обладнання залежно від виду енергоносія (газове опалення, електроопалення) та особливостей розробленого проекту.

Після усіх перерахованих робіт фахівці компанії Теплосфера проводять встановлення системи, підключення генератора тепла та опалювальних приладів, запуск. Також ми здійснюємо сервісне обслуговування, яке забезпечує надійну і безперебійну роботу опалення приватного будинку.

Майстри нашої компанії наголошують на тому, що не варто шукати готові схеми системи опалення та використовувати їх для своєї оселі, адже кожна окрема будівля потребує ретельного розрахунку з урахуванням саме її технічних нюансів, бюджету власників та доступності енергоносіїв. Застосування проекту, який був розроблений під інший (навіть дуже схожий) приватний будинок призводить до низки проблем у майбутньому.

Тому, якщо вам необхідний проект обігріву приватного будинку для новобудови чи для модернізації застарілої системи – звертайтеся до фахівців нашої компанії. Ми зробимо схему опалення з монтажем та гарантією, яка забезпечить теплом ваш дім.

Ваше повідомлення успішно надіслано