Тепла підлога

Тепла підлога в дитячу кімнату: топ порад

03.09.2021

Ми дбаємо про своїх малюків від народження і протягом усього життя, хочемо дати їм тільки найкраще. Створення комфортних умов у домі – одна з головних батьківських турбот. Особливо це стосується тепла у зимовий період, адже в маленьких дітей терморегуляція недосконала, а вони так люблять гратися на підлозі. Щоб забезпечити комфорт та затишок у дитячій кімнаті, батьки обирають підлогові системи обігріву, які стають все популярнішими завдяки низці переваг над класичними системами з радіаторами. А ми поділимося з вами порадами щодо облаштування теплої підлоги в дитячу, щоб вона була зручною та вигідною.

1. Яку обрати: електричну чи водяну?

Суть роботи обох систем полягає у нагріванні підлогового покриття і, за рахунок цього, опалення приміщення. Однак принци функціонування різний. Водяна тепла підлога – це система труб, по яких циркулює вода. Встановити таке опалення можна тільки у будинку – у квартирах у житлових кімнатах його не монтують. Якщо ви надаєте перевагу опаленню блакитним паливом чи твердими паливними матеріалами – твердопаливним чи газовим котлом, можна прокласти систему труб. Але у разі розташування дитячої на другому поверсі – це також може не спрацювати, бо труби із заливкою бетоном мають велику вагу і перекриття може не витримати.

Електрична тепла підлога підходить для більшості житлових приміщень, в тому числі для дитячої або підліткової кімнати. Вона буває двох типів: кабельна (окремий кабель чи мати) та інфрачервона тепла підлога. Особливість електроопалення підлоги полягає в тому, що поверх нього можна укладати будь-який тип підлогового покриття, але важливо, щоб воно мало відповідне дозвільне маркування.

2. Важливо правильно дібрати потужність

Чим потужніша опалювальна система, тим дорожче вона коштує, але задля економії нехтувати цим параметром не слід. Оптимальне значення залежить від підлогового покриття в дитячій:

  • під дерев’яний паркет підійде кабель 80-120 Вт/м²;
  • тепла підлога під ламінат чи лінолеум повинна мати потужність 120-160 Вт/м²;
  • під плитку – 160-200 Вт/м², але її зазвичай в дитячій не укладають.

Якщо зробити автономне опалення з меншим показником потужності – приміщення не буде достатньо прогріватися, а у випадку, коли підлоговий обігрів – єдине джерело тепла, буде зовсім некомфортно.

3. Глибина укладання кабелю та плівкової теплої підлоги

Щоб кімната швидко прогрівалася, а ви не витрачали багато енергоресурсів на опалення, кабель і мати оптимально розміщувати не глибше, ніж на 10 см від поверхні. Оскільки інфрачервону плівку накривають шаром парогідроізоляції та захисним покриттям (фанерою) при вкладанні під ковролін чи лінолеум, глибина укладки виходить невелика, але слід використовувати для захисту від вологи та механічних пошкоджень саме ті матеріали, які рекомендує виробник.

4. Поєднувати з іншою системою опалення чи використовувати автономно?

У приватних будинках часто підлоговий обігрів поєднують з радіаторами. При цьому системи можуть працювати від різних генераторів тепла. Наприклад, комбінують електричну теплу підлогу з радіаторами, які забезпечують теплом електричні чи газові опалювальні котли. У квартирах теж можливий варіант поєднання кількох незалежних систем, як і можливе опалення виключно від теплої підлоги. У цьому разі вона має покривати від 70% площі приміщення. Важливо, щоб кабель чи плівка не проходили занадто близько до зовнішніх стін, бо це збільшить витрати на опалення.

5. На якому етапі будівництва краще встановлювати підлогове опалення?

Монтаж труб краще робити на першому етапі внутрішніх робіт, при цьому проект системи слід зробити ще під час будівництва. Електричний кабель і плівку можна вкладати і під час капітального ремонту приміщення. При цьому важливо зробити чорнову підлогу максимально рівною, без перепадів, прибрати усе будівельне сміття та використовувати якісну теплогідроізоляцію. Більшість виробників не рекомендують вкладати плівку в розчин чи клей для плитки – краще віддати перевагу кабелю або матам. У дитячій же, можна використовувати і кабель, і плівку, якщо на підлозі буде ламінат, лінолеум, паркет, вініл чи ковролін.

6. Оптимальна температура нагрівання

Температура підлогового підігріву має складати від 18°С до 26°С. Ці показники найбільш комфортні для людського тіла. Якщо нагрів менший – в кімнаті буде прохолодно, а якщо більший – може негативно вплинути на здоров’я. До того ж для більшості підлогових покриттів виробники не рекомендують застосовувати нагрівання вище 27-28°С, інакше можливе передчасне псування, розтріскування тощо. А якщо встановити на 30°С і більше – можливий перегрів системи.

7. Де не слід укладати теплу підлогу?

Ні кабелі, ні плівку не можна вкладати в місцях, де будуть встановлені важкі меблі без ніжок. Там можливе і механічне пошкодження, і перегрівання та займання електричного підлогового опалення. Тому краще завчасно продумати інтер’єр дитячої кімнати, визначити місця установки шафи, тумб, комодів і не робити там обігрів.

8. Правильний добір терморегулятора – відмінна робота системи

У продажу є механічні та електронні регулятори. Перші мають обертальну ручку для становлення температури, другі – кнопки та дисплей. Електронні прилади відрізняються вищою ціною, а також тим, що мають автоматику, яка дозволяє обирати багато режимів нагрівання, а окремі моделі навіть мають функцію віддаленого доступу через мобільний додаток на смартфоні або планшеті. Важливо, щоб кількість термостатів відповідала кількості зон обігріву в приміщенні: до одного терморегулятора не можна підключати дві і більше зон.

Найважливіша умова економного і якісного функціонування опалювальної системи «тепла підлога» – це розробка проекту, виконання монтажу, запуску, регулярна діагностика і ремонт за потреби від надійної компанії з кваліфікованими фахівцями, які знаються на тонкощах установки систем обігріву, забезпечують регулярний сервіс і дають гарантію на проведену роботу та обладнання. Весь спектр послуг, по монтажу теплої підлоги, гарантує наша компанія “Теплосфера”. Зробити заявку на розрахунок вартості можна за номером +38 (067) 199-23-03, або на нашому сайті https://teplosfera.com.

Ваше повідомлення успішно надіслано