Все що Вам потрібно знати про “Зелений тариф”
29.10.2021Сонячний бізнес – одна із найвигідніших сучасних інвестицій в Україні. Суть його полягає у встановленні сонячної електростанціїна власному обійсті та продажу згенерованої електроенергії державі за «зеленим» тарифом. При цьому, власник станції не витрачає часу та зусиль на отримання прибутку, адже система працює автоматично і не потребує постійного втручання. Тому може стати зручним джерелом додаткового заробітку.
«Зелений» тариф: актуальні ставки
Державна ініціатива, спрямована на популяризацію альтернативної енергетики в нашій країні, передбачає, що у приватної особи, яка купила і встановила СЕС, вироблену електроенергію купуватимуть в обов’язковому порядку. Ставка, за якою здійснюється державна закупівля, регламентована законодавчо. Вона відрізняється для приватних осіб та підприємств. Зокрема, в липні 2020 для останніх ставку врізали на 10-15%, а для вітрових електростанцій – на 7,5%. Приватні СЕС зменшення ставки по «зеленому» тарифу не зачепили. Наразі діють такі тарифи на купівлю електроенергії від домашніх станцій:
- для СЕС 2020-2024 років введення в експлуатацію – 0,164 євро/кВт;
- для сонячних станцій, які почнуть роботу в 2025-2029 роках – 0,146 євро/кВт.
Кожен громадянин України має право купити та встановити у власному дворі (на даху, фасаді будинку чи інших капітальних споруд) електростанцію, яка продукуватиме струм, використовуючи енергію сонця. Максимальна дозволена потужність станції для фізичної особи – 30 кВт, для юридичної немає обмежень в потужності, але є низка інших нюансів: на сонячну установку потужністю понад 150 кВт потрібно отримати спеціальну ліцензію.

Особливості встановлення СЕС для продажу електрики
На відміну від електростанцій, які використовують енергію вітру, сонячні станції простіші і у встановленні, і в отриманні дозволів та підключенні. Для того, щоб стати власником сонячної установки для генерації струму, необхідно:
- Обрати відповідний тип обладнання. Оскільки СЕС бувають автономні (не підходять для продажу струму), гібридні (розраховані на продаж і власне користування), мережеві (виробляють кіловати виключно для продажу).
- Погодити місце монтажу СЕС: на даху чи фасадах будинку та господарських споруд домогосподарства.
- Визначитися з потрібною потужністю: максимально допустима – 30 кВт. Також варто врахувати вид: якщо планується встановлення гібридної станції – проводять розрахунок електропотреб приватного господарства.
- Провести монтаж обладнання та узгодити схему його підключення до енергомережі.
- Укласти договір та провести монтаж двонаправленого лічильника, який вестиме облік згенерованої та спожитої електроенергії.
- Оформити відкриття банківського рахунку для розрахунку по проданій електриці.
- Подати заявку в обленерго та укласти договір купівлі-продажу вироблених кіловат.
Враховуючи всі бюрократичні нюанси, з моменту обрання потрібного устаткування до його встановлення та початку роботи може пройти досить багато часу. Тому майбутні власники СЕС обирають простіший варіант – замовити сонячну електростанцію «під ключ» в компанії ТеплоСфера. В цьому випадку, наші фахівці добирають потрібне обладнання, допомагають з вирішенням усіх бюрократичних моментів, встановлюють систему і забезпечують регулярний сервіс, а покупець економить час і нерви.
Чому домашня сонячна станція – це вигідно?
Останнім часом зелена енергетика користується неабияким попитом, адже це можливість не тільки зекономити, а й заробити. Однак багато кого зупиняє вартість генеруючих установок, адже середня ціна устаткування на 1 кВт потужності складає 1000 доларів. Та якщо розглянути питання детальніше – вигода стає очевидною:
- Швидка окупність СЕС. Гібридна станція, яка працює в двох напрямках: забезпечення приватного господарства струмом і продаж кіловатів державі, окупиться за 5-7 років, мережева електростанція – за 4-5 років. Після цього вони починають працювати виключно на дохід власника. Якщо на етапі вибору устаткування придбати надійне обладнання – його строк служби без капітального ремонту складає – 20-25 років. Тобто, перші 4-7 років генераційна установка працює на окупність, а решту часу – на прибуток власника.
- Ставка в Євро. «Зелений» тариф має фіксовану ставку в євроцентах за кіловат, тому виплати не залежатимуть від курсу валют, інфляції.
- Державні гарантії: держава на рівні законодавства зобов’язується купувати вироблений електричний струм у власників СЕС, до 31 грудня 2029 року ставка зафіксована.
- Стабільний пасивний дохід: функціонування сонячної станції не потребує постійного контролю та втручання – тільки своєчасне сервісне обслуговування. Тому власник отримуватиме регулярні виплати без докладання значних зусиль та витрати свого часу.

Окупність сонячної електростанції напряму залежить від її потужності: кількості сонячних панелей, інвертора, тому доцільно встановити обладнання з максимальною потужністю. Навіть за умови купівлі його в кредит – вигода лишається очевидною. Банки пропонують вигідні кредитні умови на устаткування. Також компанії-інсталятори надають розстрочку для своїх клієнтів.
Як почати заробляти на «зеленому» тарифі?
Оскільки тарифна ставка є фіксованою до 2030 року, купівля домашньої СЕС має значні перспективи: за цей час станція повністю окупиться і почне приносити прибуток власнику. Тому не варто зволікати з монтажем – звертайтеся в компанію Теплосфера, щоб почати заробляти на альтернативних джерелах енергії вже в цьому році.
Наші фахівці забезпечать встановлення СЕС «під ключ» і з гарантією:
- проведуть розрахунки і розроблять проект системи;
- доберуть обладнання (сонячні батареї, інвертор, кріплення, автоматику);
- допоможуть із збором документів, отриманням дозволів, підписанням договорів;
- проведуть монтаж, підключення і запуск.
«Зелена» електроенергетика в Україні зараз перебуває на піку свого розвитку, тому саме час долучитися до неї. З компанією Теплосфера це буде просто і вигідно.