Сонячні станції

Все що Вам потрібно знати про “Зелений тариф”

29.10.2021

Сонячний бізнес – одна із найвигідніших сучасних інвестицій в Україні. Суть його полягає у встановленні сонячної електростанціїна власному обійсті та продажу згенерованої електроенергії державі за «зеленим» тарифом. При цьому, власник станції не витрачає часу та зусиль на отримання прибутку, адже система працює автоматично і не потребує постійного втручання. Тому може стати зручним джерелом додаткового заробітку.

«Зелений» тариф: актуальні ставки

Державна ініціатива, спрямована на популяризацію альтернативної енергетики в нашій країні, передбачає, що у приватної особи, яка купила і встановила СЕС, вироблену електроенергію купуватимуть в обов’язковому порядку. Ставка, за якою здійснюється державна закупівля, регламентована законодавчо. Вона відрізняється для приватних осіб та підприємств. Зокрема, в липні 2020 для останніх ставку врізали на 10-15%, а для вітрових електростанцій – на 7,5%. Приватні СЕС зменшення ставки по «зеленому» тарифу не зачепили. Наразі діють такі тарифи на купівлю електроенергії від домашніх станцій:

 • для СЕС 2020-2024 років введення в експлуатацію – 0,164 євро/кВт;
 • для сонячних станцій, які почнуть роботу в 2025-2029 роках – 0,146 євро/кВт.

Кожен громадянин України має право купити та встановити у власному дворі (на даху, фасаді будинку чи інших капітальних споруд) електростанцію, яка продукуватиме струм, використовуючи енергію сонця. Максимальна дозволена потужність станції для фізичної особи – 30 кВт, для юридичної немає обмежень в потужності, але є низка інших нюансів: на сонячну установку потужністю понад 150 кВт потрібно отримати спеціальну ліцензію.

Особливості встановлення СЕС для продажу електрики

На відміну від електростанцій, які використовують енергію вітру, сонячні станції простіші і у встановленні, і в отриманні дозволів та підключенні. Для того, щоб стати власником сонячної установки для генерації струму, необхідно:

 1. Обрати відповідний тип обладнання. Оскільки СЕС бувають автономні (не підходять для продажу струму), гібридні (розраховані на продаж і власне користування), мережеві (виробляють кіловати виключно для продажу).
 2. Погодити місце монтажу СЕС: на даху чи фасадах будинку та господарських споруд домогосподарства.
 3. Визначитися з потрібною потужністю: максимально допустима – 30 кВт. Також варто врахувати вид: якщо планується встановлення гібридної станції – проводять розрахунок електропотреб приватного господарства.
 4. Провести монтаж обладнання та узгодити схему його підключення до енергомережі.
 5. Укласти договір та провести монтаж двонаправленого лічильника, який вестиме облік згенерованої та спожитої електроенергії.
 6. Оформити відкриття банківського рахунку для розрахунку по проданій електриці.
 7. Подати заявку в обленерго та укласти договір купівлі-продажу вироблених кіловат.

Враховуючи всі бюрократичні нюанси, з моменту обрання потрібного устаткування до його встановлення та початку роботи може пройти досить багато часу. Тому майбутні власники СЕС обирають простіший варіант – замовити сонячну електростанцію «під ключ» в компанії ТеплоСфера. В цьому випадку, наші фахівці добирають потрібне обладнання, допомагають з вирішенням усіх бюрократичних моментів, встановлюють систему і забезпечують регулярний сервіс, а покупець економить час і нерви.

Чому домашня сонячна станція – це вигідно?

Останнім часом зелена енергетика користується неабияким попитом, адже це можливість не тільки зекономити, а й заробити. Однак багато кого зупиняє вартість генеруючих установок, адже середня ціна устаткування на 1 кВт потужності складає 1000 доларів. Та якщо розглянути питання детальніше – вигода стає очевидною:

 1. Швидка окупність СЕС. Гібридна станція, яка працює в двох напрямках: забезпечення приватного господарства струмом і продаж кіловатів державі, окупиться за 5-7 років, мережева електростанція – за 4-5 років. Після цього вони починають працювати виключно на дохід власника. Якщо на етапі вибору устаткування придбати надійне обладнання – його строк служби без капітального ремонту складає – 20-25 років. Тобто, перші 4-7 років генераційна установка працює на окупність, а решту часу – на прибуток власника.
 2. Ставка в Євро. «Зелений» тариф має фіксовану ставку в євроцентах за кіловат, тому виплати не залежатимуть від курсу валют, інфляції.
 3. Державні гарантії: держава на рівні законодавства зобов’язується купувати вироблений електричний струм у власників СЕС, до 31 грудня 2029 року ставка зафіксована.
 4. Стабільний пасивний дохід: функціонування сонячної станції не потребує постійного контролю та втручання – тільки своєчасне сервісне обслуговування. Тому власник отримуватиме регулярні виплати без докладання значних зусиль та витрати свого часу.

Окупність сонячної електростанції напряму залежить від її потужності: кількості сонячних панелей, інвертора, тому доцільно встановити обладнання з максимальною потужністю. Навіть за умови купівлі його в кредит – вигода лишається очевидною. Банки пропонують вигідні кредитні умови на устаткування. Також компанії-інсталятори надають розстрочку для своїх клієнтів.

Як почати заробляти на «зеленому» тарифі?

Оскільки тарифна ставка є фіксованою до 2030 року, купівля домашньої СЕС має значні перспективи: за цей час станція повністю окупиться і почне приносити прибуток власнику. Тому не варто зволікати з монтажем – звертайтеся в компанію Теплосфера, щоб почати заробляти на альтернативних джерелах енергії вже в цьому році.

Наші фахівці забезпечать встановлення СЕС «під ключ» і з гарантією:

 • проведуть розрахунки і розроблять проект системи;
 • доберуть обладнання (сонячні батареї, інвертор, кріплення, автоматику);
 • допоможуть із збором документів, отриманням дозволів, підписанням договорів;
 • проведуть монтаж, підключення і запуск.

«Зелена» електроенергетика в Україні зараз перебуває на піку свого розвитку, тому саме час долучитися до неї. З компанією Теплосфера це буде просто і вигідно.

Ваше повідомлення успішно надіслано