Кондиціонери

Який кондиціонер вибрати для приватного будинку?

15.07.2021

Кліматична техніка створює комфортні умови в наших оселях. Однак, коли справа доходить до вибору кондиціонеру для власного будинку – не розгубитися у розмаїтті видів складно. Добір обладнання краще доручити фахівцям, але й покупцям корисно знатися на різновидах та нюансах вибору, про які ми розкажемо далі.

Види кондиціонерів за конструкцією та особливості монтажу

Від конструкції пристрою залежить місце та спосіб встановлення. Найпоширенішими в побуті є настінні спліт системи: внутрішній блок монтують на стіну в кімнаті, зовнішній – на фасаді будинку, а між собою їх з’єднують магістралі: кабелі і трубки, по яких циркулює фреон. Встановлювати необхідні параметри температури, вологості користувач може з допомогою дистанційного або настінного пульта. Популярність спліт систем пов’язана з тим, що внутрішній блок займає небагато місця, їх виготовляють в естетичному дизайні, встановити кондиціонер можна будь-коли – не обов’язково чекати проведення ремонту, а за потреби є можливість демонтажу системи без шкоди.

Стельові касетні клімат-системи спочатку використовували на підприємствах і в офісних приміщеннях, однак зараз є моделі для приватного будинку. Оскільки обладнання встановлюється у міжстельовому просторі, висота стелі в приміщенні має бути від 3-метрів, а монтаж слід проводити під час ремонту в домі. До переваг касетних кондиціонерів зараховують:

  • рівномірний розподіл повітряних мас без відчутних холодних потоків;
  • в більшості моделей передбачена функція обігріву приміщення.
Підлоговий кондиціонер

Канальні кондиціонери – це теж своєрідна спліт-система, яка складається із зовнішнього і внутрішнього блоків, вони, як і касетні, потребують встановлення у міжстельовий простір, а монтаж необхідно проводити за спеціально розробленим проектом. Найкращий варіант – встановлювати таку систему на етапі будівництва. При цьому кліматична техніка буде практично непомітною та забезпечить рівномірний розподіл повітря в кімнатах.

Підлогові моделі встановлюють на висоті до 50 см від підлоги чи безпосередньо на ній. Ці пристрої мають функцію «зима-літо»: можуть охолоджувати повітря взимку та нагрівати влітку, мають велику потужність і підійдуть навіть для великого будинку. Однак внутрішній блок досить помітний і займає простір у кімнаті, що не завжди зручно.

Віконний кондиціонер – чудовий варіант для невеликої кімнати, оскільки такі прилади мають малу потужність. Але їх досить легко встановити на віконну раму. Конструкція моноблок займає мало місця і може підтримувати оптимальні умови в приміщенні (на кухні, у ванній кімнаті, в кабінеті).

Віконний кондиціонер

Переносний кімнатний кондиціонер теж має конструкцію моноблок та не викликає проблем з монтажем. Мобільну модель можна вільно переміщувати між кімнатами чи брати з собою на дачу. Однак недоліком портативного пристрою є значний шум у процесі роботи приладу, до того ж габарити агрегату доволі великі – він займає чимало простору.

Як вибрати кондиціонер в будинок за площею?

Який би вид кліматичної техніки ви не обрали, без правильного розрахунку потужності вона або не справлятиметься з охолодженням, або навпаки добре кондиціонуватиме приміщення, але зі значними витратами електроенергії. Тож перше, на що звертають увагу – площа будинку. Найпростіший спосіб визначення необхідної потужності за площею – 1 кВт на 10-12 м² – уже довів свою неефективність. Тому для якісної і ефективної роботи кліматичної техніки проводять теплотехнічний розрахунок, який враховує:

  • технічні характеристики будівлі (матеріали стін, стелі, наявність утеплення, висоту стелі);
  • розмір вікон і якість склопакетів, габарити дверей і теплоізоляцію дверного полотна;
  • кількість людей, які проживають у будинку і проводять в ньому багато часу;
  • кількість побутових приладів, які здійснюють теплове випромінювання.
Вмонтований канальний кондиціонер

Тож розрахунок виключно за площею будинку може спрацювати тільки, якщо будівля повністю енергоефективна, в ній проживає 2-3 особи і є мінімум техніки зі значним тепловипромінюванням – у всіх інших випадках краще, щоб фахівці провели теплотехнічний розрахунок і вибирали кліматичний пристрій, виходячи з них.

Найекономніший кондиціонер для власного будинку

Щоб техніка економно працювала і рахунки за електроенергію не доводили до серцевих нападів, обираючи кліматичну техніку, слід орієнтуватися не тільки на потужність приладу. Так, варто звертати увагу на показник BTU/h – продуктивність «холоду» за годину:

  • «5» – найменший показник – підходить для кімнат площею до 15 м²;
  • «7» – для площі до 21 м²;
  • «9-12» – для кімнати до 30 м²;
  • «18» – для приміщення до 40 м².

Також за типом компресора кондиціонери для дому поділяють на інверторні і неінверторні (класичні). Звичайний прилад, після виставлення на ньому необхідної температури, порівнює цей параметр з температурою в приміщенні і працює до досягнення потрібного показника, потім вимикається, а коли градус зростає знову запускає двигун. Робота в режимі «стоп-старт» супроводжується значними витратами електроенергії та температурними перепадами.

Суть функціонування інверторного обладнання інша: він, як і його попередник, вимірює температуру в приміщенні і знижує її до заданого показника, але після цього не вимикається, а зменшує потужність і продовжує працювати. Діапазон регулювання частоти двигуна залежить від моделі: оптимальний від 25-80%, хоча є компресори з діапазоном від 5 до 90 %.

При такому режимі функціонування зменшується витрата електрики та спостерігається тихіша робота, немає різких перепадів температури, тому мікроклімат комфортніший.

Крім того, на економність кондиціонера впливає і своєчасний сервіс обладнання. Наприклад, пристрій із забрудненими фільтрами працює інтенсивніше і споживає більше струму, тому чистка і регулярне обслуговування є обов’язковими.

Звертайтесь до фахівців компанії «Теплосфера» за допомогою в доборі кліматичної техніки для свого дому. Ми поводимо монтаж і підключення обладнання швидко і якісно, та надаємо гарантію на свою роботу.

Ваше повідомлення успішно надіслано