Кондиціонери

Кондиціонер в квартиру з маленькими дітьми: чи варто встановлювати

25.06.2021

Підтримання комфортного мікроклімату у своєму домі – це постійна і необхідна рутина. Але, взимку ми всі без винятку користуємось опалювальними системами, а от влітку часто перед нами постає вибір: терпіти спеку чи встановити кондиціонер? Особливо складний цей вибір для батьків, у яких є маленькі діти, адже існує багато протилежних думок з цього приводу: одні вважають, що без кліматичної техніки не обійтися, інші – що кондиціонери – причина багатьох хвороб і купувати їх не варто. Тож ми спробуємо розібратися які бувають кондиціонери і як правильно ними користуватися, щоб насолоджуватися прохолодою без шкоди для здоров’я, коли у квартирі є малюки.

Як вибрати кондиціонер у квартиру: різновиди кліматичної техніки

Принцип роботи усіх кондиціонерів спрямований на охолодження повітря у приміщенні, однак їх поділяють на види за конструкцією:

 • спліт-системи;
 • віконний кондиціонер;
 • портативний пристрій;
 • касетний.

Спліт-системи – найпоширеніший вид кліматичної техніки у квартиру, адже монтаж можна здійснювати та в процесі ремонту помешкання, і в будь-який інший час – він не потребує значних зусиль, якщо за справу беруться фахівці. А в разі переїзду чи капітального ремонту не складно провести демонтаж. Система складається з двох блоків, з’єднаних між собою трубками. При цьому внутрішні блоки є різні за дизайном, а самі прилади мають досить широкий функціонал:

 • модель «зима-літо» охолоджує повітря в кімнаті у спеку і нагріває в морози;
 • фільтри очищають вхідне повітря з вулиці;
 • іонізатори збагачують його корисними іонами;
 • функції осушення і зволоження допомагають підтримувати рівень вологості.

Віконний кондиціонер – компактний кліматичний пристрій типу моноблок (усі складові в одному корпусі), який встановлюють у віконну раму. Невеликий прямокутний прилад може якісно охолоджувати одне приміщення, тому для використання у квартирі знадобиться кілька таких кондиціонерів. Як і спліт, може мати додаткові функції, моделі різняться за потужністю.

Переносний підлоговий кондиціонер підійде для дачі або орендованої квартири, де немає можливості встановити стаціонарний прилад. Він досить якісно справляється із поставленим завдання, але мобільний пристрій має і недолік – доволі шумна робота, тому вночі може заважати спати.

Касетні системи охолодження встановлюються у підвісні стелі і це одночасно і перевага, і недолік. Плюс в тому, що прилад майже не помітний, не займає місця, добре розподіляє потоки повітря, а мінус – установка кондиціонеру такого типу можлива тільки в процесі будівництва чи ремонту помешкання.

За принципом регулювання температури кондиціонери є неінверторні та інверторні. Класичні неінверторні моделі охолоджують повітря до заданого показника, вимикаються і вмикаються знову, коли температура в кімнаті зростає. Інверторі моделі працюють постійно: спочатку охолоджують повітряні маси до потрібної температури, а потім підтримують її, знизивши потужність. Саме інвертора модель краще підійде для квартири з маленькими дітьми, адже вона забезпечує сталий температурний режим без коливань і перепадів.

Правила користування кондиціонером у квартирі з маленькими дітьми

Про шкідливість кондиціонерів, мабуть, чули всі. Їм приписують різні варіанти негативного впливу: від провокування застуди до поширення серйозних вірусних інфекцій. Однак проблема не в самому приладі, а в недотриманні правил користування ним. Щодо встановлення кліматичної техніки в кімнату дитини у Євгена Комаровського, відомого українського педіатра, є навіть окремий випуск «Школи лікаря Комаровського» – «Дитина і кондиціонер», в якому він розповідає про нюанси використання такого обладнання. Зокрема, серед головних правил:

 1. Прилад треба встановлювати таким чином, щоб прямий потік прохолодного повітря не був направлений на ліжко дитини. Якщо обладнання вже встановлено – простіше перемістити ліжечко.
 2. Температура повітря в дитячій (особливо під час сну) має бути не вище 22°С, при цьому слід звертати увагу і на вологість – оптимальний показник 50-70%.
 3. Знижувати температуру слід поступово: якщо у кімнаті 28-30°С, кожну годину зменшуйте необхідний параметр на 2°. Тобто спочатку 28°, через годину 26° і так до потрібних 20-22°
 4. Дбайте про чистоту фільтрів

В сучасному світі складно уявити своє життя без побутових приладів і кондиціонери є одними з них, тому не варто уникати встановлення кліматичної техніки через страх нашкодити дитині – за умови правильного використання вона буде тільки на користь. Адже для маленьких дітей перегрівання набагато страшніше, ніж переохолодження, а якщо батьки навчаться користуватися приладом розумно, то й переохолодження не буде.

Як правильно використовувати кімнатний кондиціонер?

Будь-яка техніка, яку ми використовуємо у побуті, потребує обслуговування, а на якість функціонування кліматичних пристроїв впливає ще й установка. Тому краще купити кондиціонер з монтажем від професійних майстрів компанії Теплосфера.

Для того, щоб обладнання якісно, довго і правильно працювало, не слід забувати про своєчасний сервіс. Обслуговування кондиціонера включає заправку хладагента, чистку фільтрів та інших деталей і їхню заміну за потреби.

Розповіді про розповсюдження бактерій і вірусів кондиціонованим повітрям не безпідставні. Дійсно, на фільтрах пристрою з часом накопичується пил і бруд, потрапляють бактерії, які потім розносяться по кімнатах. Але це, знову ж таки, про неправильне користування, адже чистка кондиціонера є обов’язковою. Вона не тільки вбереже вас від інфекційних захворювань, а й продовжить строк служби побутової техніки. Фільтри, розташовані під кришкою внутрішнього блоку треба регулярно мити, також очищення потребує зовнішній блок.

Тож безпечне використання кондиціонера в квартирі з дітьми потребує:

 • купівлі якісного обладнання, правильного монтажу і підключення;
 • своєчасного очищення фільтрів і контролю рівня фреону;
 • регулярного сервісного обслуговування.

Фахівці нашої компанії допоможуть вам підібрати кліматичну техніку для дому за потужністю і необхідними функціями, встановлять обладнання, виконуватимуть сервіс і нададуть гарантію на свою роботу, щоб навіть в пекельну літню спеку у вас в квартирі було прохолодно і комфортно.

Ваше повідомлення успішно надіслано