Сонячні станції

Перший в Україні проект по дооснащенню багатоквартирного будинка сонячними колекторами

Перший в Україні проект по дооснащенню багатоквартирного будинка сонячними колекторами
  • Вартість проекту, грн: 600000
  • Економія за рік, грн: 30002
  • Витрати газу після встановлення, м3: 7158
  • Витрати газу на нагрів води до встановлення, м3: 10667
  • Кількість встановлених колекторів: 18
  • Кількість квартир : 54

Даний проект скористався двома програмами- 70% – муніціпальний бюджет сталого розвитку міста, 30% – за кошти ОСББ, однак завдяки Теплому кредиту, будинку залишилось оплатити лише 120 000 грн.

В час всебічної економії та загального акценту на альтернативні джерела енергії, завдання енергоефективності особливо гостро стоїть у сегменті багатоквартирних житлових будинків, адже тут, як правило, немає того, хто приймає одноосібні рішення, котрі стосуються всього будинку. А, як відомо, скільки людей – стільки й думок.

Проте, мешканцями одного з багатоповерхових будинків нашого міста було прийнято одностайне рішення йти на зустріч економії, котра не суперечитиме комфорту. В свою чергу, нашою компанію було розроблено проект, котрий якнайкраще відповідав технічному завданню дооснащення існуючої системи гарячого водопостачання. Невдовзі його було втілено в життя: це перший багатоквартирний будинок у нашому місті, котрий було дообладнано сонячними колекторами. Завдяки зусиллям наших спеціалістів мешканці будинку отримали зменшення витрат на гарячу воду понад 30 % від річного споживання, адже за сонячної погоди гаряча вода гріється безкоштовно – сонцем.

Загальна вартість проекту склала близько 600 тис. грн. Одна його частина (70%) була профінансована за рахунок міської влади, а інша (30%) гроші мешканців будинку, котрі були отримані у рамках програми ЄКО-кредитування від Укргазбанку. Крім того, 40% від суми кредитних коштів будуть компенсовані державою за програмою енергоефективності.
І справа тут не лише в економії, котра є суттєвою: особливістю таких проектів є їх висока автономність (наднизька залежність від постачальників енергоносіїв) та, що не менш важливо, екологічність!

Стати енергонезалежним не так складно, як здається на перший погляд! Ми ж підберемо для Вас та реалізуємо найбільш оптимальні, якісні та ефективні рішення!

Зображення проекту

Ваше повідомлення успішно надіслано