котелдля опалення фото

Який вибрати котел для автономного опалення?

Більшість приватних будинків обігрівають автономними опалювальними системами, та й власники багатьох квартир у багатоповерхівках можуть оцінити переваги індивідуального опалення. Головне: правильно дібрати котел, який зможе забезпечувати оселю теплом у повному обсязі і з мінімальними затратами. При цьому необхідно визначитися з найвигіднішим видом палива, на якому працюватиме агрегат та з видом котла за цілою низкою функцій і характеристик.

Котли для автономної системи опалення за видом паливних матеріалів

За цим критерієм котли поділяють на:

 1. Газові: паливо – природний газ.
 2. Електричні: працюють від електричного струму.
 3. Твердопаливні: працюють на дровах, вугіллі, пелетах та інших твердих паливних матеріалах.

Газові котли

Газові котли доцільно встановлювати тоді, коли ви миєте доступ до газової магістралі. У протилежному випадку підключення до мережі постачання газу може коштувати дуже дорого. Плюсом газового опалювального обладнання є те, що агрегат працює без втручання людини: в сучасних автоматизованих моделях користувачеві достатньо встановити температуру нагріву теплоносія і котел буде підтримувати заданий показник.

Принцип роботи всіх газових котлів полягає в спалюванні природного газу в камері згорання, отриманні таким чином теплової енергії, яка використовується для нагрівання теплоносія, однак вони відрізняються конструктивно. За способом відведення продуктів згорання:

 1. Бездимні (парапетні, турбовані): мають закриту камеру згоряння, тому повітря для підтримання процесу горіння надходить з вулиці. Найчастіше для облаштування димоходу використовують коаксіальну трубку: труба меншого діаметру, через яку виходять продукти горіння, встановлюється у трубу більшого діаметру – через проміжок між ними надходить кисень. Такий газовий котел є цілком безпечним і може застосовуватися як у заміському будинку, так і в квартирі.
 2. Димохідні обладнані відкритою камерою згоряння, беруть кисень з приміщення, у якому встановлені. Для відведення продуктів горіння потрібне облаштування спеціального димоходу.
газовий котел в інтер'єрі фото
Газовий котел в інтер’єрі фото

Також газові котли поділяють на конвекційні та конденсаційні, одноконтурні (тільки для опалення) і двоконтурні (опаленні і ГВП), енергонезалежні (не потребують підключення до електромережі) та енергозалежні, за способом монтажу: настінні або підлогові.

Електричне незалежне опалення можливе за встановлення електрокотла. Принцип роботи електричного котла полягає в нагріванні теплоносія з допомогою електронагрівального елемента. Ці елементи є різні, і, відповідно, є декілька видів котлів:

 • з ТЕНом;
 • з електродами;
 • індукційні.

До переваг електричних котлів зараховують простий монтаж, можливість використання і в приватному, і в багатоквартирному будинку, відносна безпечність, а от недоліком є ціна електрики, яка постійно зростає.

Твердопаливні котли

Твердопаливні котли виробляють тепло під час горіння в топці вугілля, дров, деревопохідних матеріалів тощо. Такі агрегати для власного опалення можна встановлювати виключно у приватних будинках, оскільки монтаж потребує попереднього облаштування приміщення і місця для зберігання палива. Обладнання тривалого горіння може працювати на одній загрузці близько 12 годин, потребує нагляду. Тому, якщо вам необхідний автономний котел – цей агрегат можна відразу виключити зі списку.

котел на дровах фото
Котел-камін

Вибір котла для автономного опалення в приватному будинку і квартирі

У заміському будинку чи котеджі генератором тепла може слугувати будь-який із перерахованих вище видів котлів: газовий, електричний, твердопаливний, оскільки є можливість забезпечити необхідні робочі умови для кожного із них. Тож власнику слід обрати найдешевший вид палива та врахувати особливості експлуатації обладнання.

Наступний етап вибору – додаткові параметри і функції. Зокрема, можливість приготування гарячої води:

 • одноконтурні моделі розраховані виключно на опалення приміщень, тому для нагрівання води потрібно використовувати додаткове обладнання.
 • двоконтурні забезпечують обігрів і гаряче водопостачання.
система опалення в приватному будинку фото
Система опалення в приватному будинку

Далі обираємо потужність котла. Найпростіший спосіб розрахунку: 1 кВт потужності на 10 м² опалювальної площі. Однак при цьому враховується висота стель 2,5 м і не враховуються інші технічні параметри будівлі, рівень утепленості, кліматичні умови місцевості. До того ж 20-40% потужності двоконтурного котла йде на приготування гарячої води.

Тому краще звернутися до фахівців компанії Теплосфера, які враховують всі параметри, виконають якісну установку і запуск обладнання з гарантією.

Мешканці квартир можуть обрати електричне або газове обладнання для опалення оселі, а от принцип вибору такий же, як для приватного будинку: вид палива, функціонал, потужність.

Новітні технології і котли: функції для більш зручного користування

Технологічний прогрес не оминув і сферу опалювальної техніки – у сучасних котлах з’явилися функції, які роблять користування ще більш зручним, а енергоспоживання ще більш економним:

 1. Віддалене керування. GSM-модуль, вбудований в котел дозволяє керувати опалювальним обладнанням на відстані, контролювати робочі процеси. Це особливо зручно для заміських будинків, у яких власники бувають тільки час від часу. Дистанційно зі свого смартфона можна увімкнути/вимкнути котел, перемкнути режими, регулювати температуру теплоносія тощо.
 2. Погодозалежна автоматика. Датчик вуличної температури фіксує погодні зміни та автоматично підлаштовує роботу котла для підтримання встановленої температури в приміщенні.
 3. «Розумне програмування»: користувач створює свою денну чи тижневу програму, задаючи необхідні температурні показники. Ця функція дозволяє економити енергоресурси, поки мешканці перебувають не вдома.
обладнання для керування функціями будинку фото
Обладнання для керування функціями будинку

Вибір опалювального обладнання для оселі – відповідальне і складне завдання, але важливо не тільки правильно обрати техніку, а й правильно нею користуватися. Регулярна і своєчасна діагностика і сервіс значно продовжують термін експлуатації котлів та допомагають уберегти агрегат від дорогого ремонту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *