Що таке вентиляція з рекуперацією?

Чисте і свіже повітря сприймається нами, як синонім здоров’я. Однак, разом з повітрям людина вдихає не лише життєво необхідний кисень, а й безліч домішок. Часто від наявності чи відсутності певних із них може залежати наше життя та здоров’я.
Особливу увагу варто приділяти якості повітря у себе вдома: тут ми знаходимось значну частину життя, зокрема під час сну.

Забезпечити правильну вентиляцію будинку та чисте повітря в ньому нині допомагає використання систем з рекуперацією.

Рекуперація – це теплообмін між вхідними та вихідними повітряними потоками. Так, повітря, яке надходить знадвору через вентиляцію з рекуперацією набуває температури, яка відповідає показникам в приміщенні. А разом з відпрацьованим повітрям на вулицю виходить і надмірна волога.
В цьому пристрої повітря також проходить додаткове очищення, що особливо актуально для людей, які живуть в дуже забрудненому навколишньому середовищі (у великих містах, біля автострад, заводів, очисних споруд тощо), а також для алергіків.
При цьому температурний режим приміщення не зазнає відчутних втрат від вентиляції з рекуперацією, порівняно зі звичайними витяжками.

Як працює вентиляційна установка з рекуперацією?

Принцип роботи вентиляційної установки з рекуперацією полягає у циркуляції повітря через теплообмінник, де між паралельними потоками повітря – з вулиці та з приміщення – відбувається обмін теплом. Найчастіше у вентиляційних установках використовують такі типи теплообмінників:

Теплообмін в таких пристроях відбувається за рахунок спеціального диска (ротора), що приводиться в рух мотором. Під час руху диск нагрівається від повітря, що виходить із кімнати і передає тепло повітрю, що надходить із вулиці. Така система є досить надійною, однак в процесі роботи відбувається незначне змішування вхідних та вихідних повітряних мас.

Вибір типу теплообмінника залежить від особливостей приміщення, де буде встановлена вентиляційна установка: для жилих кімнат краще обрати пристрій з пластинчастим теплообмінником, оскільки він безшумний; в нежилих можна встановити з роторним; рідинно-повітряний зазвичай використовують у промислових будівлях.

Для чого потрібна вентиляція приміщення?

Нині дуже популярна тенденція до енергозбереження та зменшення витрат енергії. Тому, задумуючись над тим, як зменшити втрати тепла в будинку, люди встановлюють в своєму домі герметичні вікна та двері, а стіни, підлогу, та дах утеплюють. Проте одним із результатів утеплення є затхле повітря та підвищена або значно знижена вологість у приміщенні. Причина цьому – порушення вентиляції будівлі, а наслідки перш за все впливають на здоров’я мешканців.

При порушеній циркуляції використане повітря залишається в приміщенні разом із надмірною вологою, волога осідає на найбільш холодних поверхнях, частіше всього – це зовнішні стіни. З часом це призводить до появи грибків та плісняви, які дуже небезпечні для людського здоров’я. Не менш шкідливим для організму є пересушене повітря, яке утворюється в зимовий період під час контакту з обігрівачами.

Вентиляція з рекуперацією забезпечує комфортні для людини температуру та вологість повітря, рівень вуглекислого газу, що позитивно впливає на здоров’я та самопочуття.

Перш, ніж потрапити в приміщення, повітря очищається спеціальними фільтрами, що дуже важливо в умовах таких великих міст, як Київ, Рівне, Хмельницький, Луцьк, Тернопіль та інших, де повітря забруднене вихлопними газами автомобілів, викидами із заводів, випарами з асфальту тощо. Не менш важлива рекуперація повітря у квартирі для людей, які страждають від алергії – фільтр затримує пилок рослин та інші алергени, тому в своєму домі ви будете відчувати себе комфортно і без антигістамінних препаратів.

Типи (Особливості) вентиляційних систем для приватних будинків

Вентиляція в приміщенні – це рівномірна циркуляція повітря, коли відпрацьоване разом із вуглекислим газом, вологою та запахами виходить через витяжки, а на його місце надходить свіже з надвору.

Раніше найбільш поширеною в приватних будинках була природна вентиляція через вікна, двері, щілини, але зараз в погоні за енергозбереженням та естетичністю всі встановлюють сучасні герметичні металопластикові вікна та двері й утеплюють стіни. Природна циркуляція повітря порушується і виникає потреба встановлення механічної вентиляції.

Примусова вентиляція особливо необхідна в кухні, ванній кімнаті, санвузлі. Зазвичай, з цих кімнат забруднене повітря забирають, а в житлові – впускають чисте. Важливо, щоб циркуляція була рівномірною.

В новобудовах монтаж вентиляційних систем відбувається на етапі будівництва, в старіших – необхідно встановлювати ці системи з урахуванням планування дому, щоб залишалась можливість вільного руху повітря по будинку.

Найбільш вдалим вибором для забезпечення правильної циркуляції повітря в приватному будинку є вентиляційні установки з рекуперацією.

Якісно встановлена система забезпечує комфортну температуру повітря та рівень вологості без відчутних тепловтрат. А фільтри гарантують, що повітря у вашому домі буде чистим та безпечним для здоров’я.

При належному догляді та якісному сервісному обслуговуванні система вентиляції прослужить вам багато років.