ЩО ТАКЕ ТЕПЛОВИЙ НАСОС?

Альтернативні джерела енергії для побутових потреб використовуються з кожним роком частіше. Ви можете забезпечити опаленням власний будинок взимку, кондиціонувати повітря в помешканні влітку та цілий рік мати достатньо гарячої води, використовуючи теплонасос. Про те, що це за агрегат, та чи варто його встановлювати у вашому будинку, поговоримо далі.
Тепловий насос це прилад, який витягує теплову енергію землі, повітря або води, та переносить в опалювальний або водогрійний контур. Він також може працювати на реверсі, та охолоджувати таким чином повітря всередині будинку в спекотний день.
Для роботи теплового насоса потрібна електроенергія, тому приєднати ваш будинок до електромереж розподільчої компанії доведеться. Але про рахунки за теплопостачання та гарячу воду можете забути. Мати справу з газопостачальною організацією також не буде потреби.

до 85,5% економії на енергоресурсах

екологічно дружня система

безпека експлуатації в приватних будинках

В Україні популярність теплових насосів також зростає, адже питання енергозаощадження на фоні зростання ціни на газ цікавить кожного з нас. А вигідна програма Оплата частинами від ПриватБанк чи МоноБанк дає можливість українцям не лише розтермінувати оплату на вигідних умовах, але й зберегти ціну, без прив'язки до курса долара. Над цим варто подумати.

Наші проекти з використанням теплових насосів

Види теплових насосів

Все залежить від того, звідки насос отримує тепло. Джерелом може бути повітря, вода, земля. Навколо нас багато теплової енергії пропадає дарма, тому вчені й розробили різні способи його використання.

Повітряний тепловий насос використовує на вході зовнішнє повітря, він доступний навіть для мешканців міських квартир. Його середньорічний коефіцієнт трансформації доволі високий, але в наших кліматичних умовах резервне джерело теплопостачання знадобиться. Розрізняють теплові насоси повітря повітря та теплові насоси повітря вода. Останні найбільш поширені в нашому регіоні.
Тепловий насос вода-вода використовує тепло ґрунтових вод, а потім повертає носій в землю. Для такої системи потрібна достатня кількість чистої води, не в кожному регіоні її можна встановити. Геотермальний тепловий насос такого типу влітку можна використовувати для охолодження приміщень.
Ґрунтовий тепловий насос використовує тепло землі для обігріву приміщень. В таких системах використовується два типи обмінників: колектор або зонд. Рішення залежить від розміру земельної ділянки біля житлового будинку. Тепловий насос ґрунт-вода ― найефективніший в зимовий період для нашого регіону варіант, температура ґрунтів на глибині 5-7 метрів становить 8-12 градусів та тримається стабільною протягом року. Використовуючи горизонтальний колектор для системи тепловий насос сольовий розчин вода, ви втрачаєте частину прибудинкової території, вона буде придатною лише для газонів та клумб з однорічними квітами. Глибокий скважинний тепловий насос дає більше тепла та придатний до встановлення на невеликій ділянці. Але він потребує буріння, тому більш затратний в монтажі.

Який варіант теплового насоса буде найефективнішим у вашому випадку слід розраховувати індивідуально.

Принцип роботи теплового насоса

Сучасні теплові насоси працюють так само, як холодильники. Різниця лише в тому, що у звичних для нас холодильних установках тепло викидається з середини камери назовні, а в теплових насосах відбирається з зовнішнього середовища та віддається в систему опалення.

Дуже зручно використовувати таку систему у заміському будинку або на дачі. Ви можете залишати її в автономному режимі, не хвилюватися про замерзання чи інші неприємності. А високий рівень безпеки, закладений в принцип роботи теплового насоса, робить його серйозним конкурентом газового опалення.

Всі клієнти, які встановили теплові насоси відгуки залишають позитивні. Зменшення рахунків за комунальні платежі, швидка окупність інвестицій, безпечність та екологічність опалення будинку теплом землі ― все це вже доведені та перевірені часом факти.

Як розрахувати окупність теплових насосів

Прийняти правильне рішення про вибір чи модернізацію системи опалення будинку можна розрахувавши ефективність теплового насосу у порівнянні з альтернативними варіантами.

Вихідними даними для розрахунку будуть наступні параметри:

  • площа будинку, яку ви плануєте обігрівати;
  • витрати енергоносіїв в існуючій системі (газ, електроенергія);
  • тарифи на послуги електропостачання або газопостачання;
  • витрати на приєднання до мереж газорозподільної компанії для новобудов;
  • витрати на купівлю та встановлення теплового насоса.

Різниця у витратах по двох варіантах обігріву будинку в чисельнику та річна економія тепловим насосом на комунальних платежах в знаменнику дають термін окупності. Якщо витрати на приєднання до газових мереж перевищують вартість та монтаж теплового насоса, потреба у подальших розрахунках відпадає. Відповідь очевидна: встановлювати тепловий насос вигідно.

Теплосфера комплексно займається проектуванням, продажем обладнання, монтажем та сервісним обслуговуванням.
Ми допоможемо вам стати власником сучасної гео-, водо-, або повітряної теплонасосної установки з можливістю оформлення оплати частинами від ПриватБанк чи МоноБанк.
Скористайтесь своїм шансом вигідно обігріти власне житло.