Вентиляція

Рекуперація тепла в квартирі: як дихати свіжим повітрям та заощаджувати на опаленні

13.11.2019

Давно-давно Флінстоуни опалювали житло запалюючи у своїй печері невеличке багаття. Такий спосіб нагріву помешкання сьогодні можливо і ефективний, але не дуже безпечний, адже якщо у вас вдома бігав кіт, цілком можливо що таке опалення перетворить його на вечерю.

Сучасні квартири оснащені опалювальними пристроями і це суттєво полегшує життя жителю міста. Чавунні радіатори, буржуйки, тепла підлога – це досягнення технічного прогресу, які дозволяють мужчині після довгого робочого дня не йти колоти дрова і звільняють руки жінки від розтопки печі, натомість вмістивши замість поліна у ії накремовані руки смартфон.

Зверніть увагу, з жовтня по квітень на устах всіх повнолітніх одна і та ж актуальна тема: ціна за опалення! Проте вам випала нагода більше не впадати у депресію від того, що левова частина вашої заробітної плати лишилась в міському теплоенерго.

Віднині можна тріумфально казати: я заощаджую на опаленні 50%! Жінки вибудуються за вами у довгу чергу, мужчини будуть напрошуватись вам у найближчі друзі, число підписників у соціальних мережах зросте утричі, усі бабусі району почнуть з вами вітатись і все тому, що ви знаєте велику премудрість. Рекуперація тепла у квартирі допоможе вам відтворити температурну атмосферу а-ля Маямі за мінімум зусиль і витрат.

Європейський Союз уже до 2020 року планує будувати будинки з виключно енергозберігаючими системами.

Виробники вентиляційних установок з перехресно-пластинчастими або роторними рекуператорами можуть зберегти від 70 до 90 відсотків теплової енергії. Витрати на монтаж такої системи виправдовуються уже за 5 років при умові, що витрати на електроенергію будуть суттєво нижчими витрат на опалення. В Україні з цим все в порядку, світло відносно не дороге, опалення дорожче за нафту, а значить – вигідно, без сумнівів. Також встановлення рекуперації вдома дозволяє шмальнути у двох зайців водночас. Одна система уже одразу передбачає додаткову вентиляцію, очищення повітря, збереження тепла та економія енергії. А за сім-вісім років ви взагалі можете сказати, що ввійшли в плюс.

Через витяжки у кімнатах з підвищеною вологістю, як наприклад ванна кімната, кухня, туалет відбувається відтік використаного повітря. Дорогою назовні він потрапляє до рекуператора, де залишає частину тепла. Тоді повітря, яке подається у зустрічному напрямку нагрівається і надходить до житлових кімнат. Особливо актуальною така система буде для мешканців цегляних та панельних будинків. Пластикові вікна, які зараз є у 95% людей, блокують циркуляцію свіжого повітря, а тяга у вентканалах сягає критичного мінімуму. Вийти з режиму тотальної ізоляції дозволить лише примусова організація додаткової вентиляції вдома. Саме для того, аби не втрачати надарма тепле повітря і не нагрівати нещадно холодне, потрібен рекуператор. Це допомагає уберегти вас від орієнтовно 60% тепловтрати.

Важливість свіжого повітря складно переоцінити. Кисень – складова усього і насамперед невід‘ємний елемент усіх процесів в організмі людини. Якщо вас переслідує втома, бажання спати ваш вічний супутник, а кава не бадьорить, то скоріше за все вам бракує кисню. Відкривати вікно не завжди доречна ідея, адже влітку на додачу до життєдайного оксигену йде вуличний пил, тополиний пух і запах від сусіда, який вийшов на балкон покурити. Навесні та восени за кожне відкрите вікно можна отримати в бонус до повітря протяг по квартирі, а зимовий мороз сам ніби говорить «не відкривай вікна – замерзнеш, окочанієш».

Тому від вас вимагається одноразова інвестиція у встановлення рекупераційної системи і далі ви катаєтесь наче вареник у маслі. У першу чергу, ви щаслива здорова людина. Ви не витрачаєте грошей на медикаменти, антидепресанти, санаторії, у вас більше немає проблем з сном. Ви не хапаєтесь за поперек від того, що вам надуло у спину, поки ви обідали з відкритим вікном. Додаткова вентиляція сама піклується про надлишок вологи у ванній кімнаті і про неприємні запахи у туалеті. Смажена цибуля тепер тільки у вашій вечері, а не розлетілась терпким омбре усією вашою квартирою. Пил більше не головна окраса вашого інтер‘єру. І головне, на заощаджені кошти можна звозити дружину в Єгипет.

Ваше повідомлення успішно надіслано