Дата реалізації проекту:  листопад 2019

Місце реалізації проекту: Рівненська обл, Березнівський р-н., с. Яцковичі

Тип об’єкту: Мисливський будинок серед лісу без комунікацій

Завдання: Забезпечити будинок електроенергією, теплом та автоматизувати усе обладнання з керуванням  через інтернет.

Опис проекту:

Перший етап робіт це модернізація системи опалення. Був встановлений котел твердопаливний Heiztechnik Hit Pellet Duo з автоматичною подачею палива. Керувати даним котлом буде інтернет-модуль ecoNET 300. Він дозволяє віддалено  керувати роботою котла через інтернет або локальну мережу. За допомогою смартфона користувач може контролювати роботу котла і так само змінювати параметри роботи котла, встановлюючи комфортну температуру у будинку.

Також було встановлено 21 шт сонячних монокристалічних панелей потужністю 300 W / 1 шт, які мають забезпечити 6.3 кВт електроенергії на потреби будинку.

На заключному етапі було встановлено та запущено інвертор Victron Hybrid номінальною потужністю 5 кВт, батарею акумуляторів та бензиновий генератор потужністю 5,5 кВт.

Як же це все працює?

В сонячну погоду електроенергію будиночку дають сонячні панелі, які підключені до інвертора. Надлишок потужності йде на заряд акумуляторної батареї. У похмурі дні та вночі, електроенергія в будиночок поступає через акумулятори. Коли їх заряд опускається до половини ємності, в дію вступає бензиновий генератор, котрий автоматично відновлює заряд акумуляторів за 4-5 годин своєї роботи. Постерігати за роботою цієї системи нам дозволяє комунікаційний центр Venus GX. Він  дозволяє управляти всіма компонентами і організовувати їх правильну роботу. Моніторинг поточних даних і зміна налаштувань виконується за допомогою смартфона (або іншого пристрою) через безкоштовний портал віддаленого управління Victron (VRM).
Завдяки цьому будинок завжди забезпечено електроенергією без зайвих втручань та додаткових налаштувань.

Список встановленого обладнання:

  • котел твердопаливний Heiztechnik Hit Pellet Duo 20 кВт (пальник PellHard Plus)
  • Інтернет-модуль ecoNET 300 для пелетних пальників
  • Панель віддаленого керування EcoSter 200
  • Генератор бензиновий Konner&Sohnen KS 7000E ATS
  • Батареї акумуляторні свинцеві стартерні 6СТ-200Аз (3) Optima
  • Інвертор Growatt + 4g моніторинг
  • Контролер Victron SmartSolar MPPT 250/100-Tr
  • Фотоелектричні модулі bisol l 300W mono

Термін виконання: 6 днів

Вартість даного проекту – 20 000 €