Сонячні станції

Порядок встановлення сонячних батарей

11.01.2022 - Автор - Олександр Богуш

Зміст:

  1. Види та розміри сонячних батарей
  2. Скільки потрібно сонячних батарей для будинку?
  3. Як встановити сонячні панелі?
  4. Інші способи використання сонячної енергії для дому

Домашні електростанції із сонячними панелями на дахах приватних будинків та господарських споруд набувають все більшого поширення з кожним роком. А серед питань, які найбільше хвилюють майбутніх власників СЕС: вартість панелей та порядок їхнього встановлення. Однак, щоб дати відповідь на ці питання, потрібно розібратися спочатку, які є види батарей, яке додаткове обладнання знадобиться, адже це все впливає і на ціну сонячної станції, і на особливості її встановлення.

Види та розміри сонячних батарей

Сонячні панелі – це той елемент електростанції, який продукує струм. Хоча основана функція усіх батарей однакова, вони поділяються на кілька видів, від яких залежить вартість, продуктивність та довговічність цього обладнання:

  • монокристалічні панелі – найдорожчі, оскільки потребують багато часу та зусиль для вирощування монокристалів кремнію. Після цього кристали нарізають на пластини. ККД готових панелей складає до 25%, а строк служби – 20-25 років.
  • полікристалічні батареї дещо дешевші, оскільки їх виготовляють із полікристалів кремнію – такий матеріал простіше отримати, тому й ціна менша. При цьому, ККД – 13-16%, а термін служби – 15-20 років.
  • тонкоплівкові з’явилися на ринку порівняно недавно, але мають як прихильників, так і противників. До їхніх переваг зараховують невисоку вартість, проте строк служби тонкоплівкових панелей не перевищує 3 роки.

Оскільки кожен вид має різний ККД, відрізнються і розміри панелей. Так, для отримання 1 кВт номінальної потужності потрібно близько 8 м² монокристалічних панелей, 10-12 м² полікристалічних, і в кілька разів більше тонкоплівкових. Оскільки тонкоплівкові виготовляють за кількома технологіями – необхідна площа може бути різної для кожного виду.

Порядок встановлення сонячних батарей - поради від Teplosfera

Також зараз набувають поширення двосторонні панелі, які поглинають сонячну енергію з двох сторін. Це дає можливість підвищити продуктивність їхньої роботи.

Серед найпоширеніших параметрів фотоелементів сонячних батарей:

  • 156х156мм
  • 125х125 мм
  • 80х150 мм
  • 52х150 мм

Для спорудження дахових сонячних електростанцій застосовують панелі шириною від 995 мм до 1100 мм, та довжиною від 1685 мм до 1800 мм. Кількість комірок 60, 120, 132 штуки.

Скільки потрібно сонячних батарей для будинку?

Необхідна кількість сонячних панелей – не менш важливе питання, ніж їхня ціна. Адже від неї залежить продуктивність роботи СЕС, а також власникам треба враховувати доступну площу для розміщення батарей.

Першочергово, треба визначити мету встановлення сонячної станції: за власних потреб, для продажу за зеленим тарифом чи для поєднання обох функцій. Якщо власники встановлюю СЕС, щоб продукувати електроенергію на продаж – можна використати всю доступну для монтажу площу, щоб встановити станцію до 30 кВт. У цьому разі:

  • вимірюють площу під монтаж;
  • обирають вид батарей та їхні габарити;
  • площу монтажу ділять на площу панелей і округлюють отримане число в меншу сторону.

Якщо ж мета установки сонячної електростанції – перекриття власних витрат, або продукування енергії для себе і на продаж, спочатку вираховують обсяг споживання електроенергії домоволодінням. Далі, знаючи скільки кіловат потрібно для будинку, визначають необхідну кількість панелей для закриття потреб. Для гібридних СЕС батареї купують в більшій кількості, щоб решту виробленої електроенергії можна було продавати.

Умовні розрахунки можна провести на калькуляторі сонячних батарей, проте не варто орієнтуватися тільки на отримані результати при купівлі обладнання. Точну кількість панелей можуть визначити тільки фахівці компанії Теплосфера, які враховують усі чинники та добирають інше обладнання для СЕС.

Порядок встановлення сонячних батарей - поради від Teplosfera - 2

Як встановити сонячні панелі?

Оскільки альтернативна енергетика тільки розвивається у нашій країні, зараз є не так багато фахівців, які можуть встановити домашню сонячну електростанцію, але вже є багато «умільців», які намагаються проводити монтаж самотужки. Теоретично це здається досить простим завданням, адже порядок встановлення СЕС такий:

  1. Добір обладнання: сонячних панелей, інвертора та іншого устаткування.
  2. Монтаж панелей. На цьому етапі визначають тип конструкції, яка призначена для встановлення батарей, спосіб розміщення, кріплення.
  3. Підключення СЕС та запуск станції.
  4. Проведення перевірки відповідними органами та встановлення двонаправленого лічильника для продажу електроенергії державі за зеленим тарифом.

Законодавство щодо зеленої енергетики передбачає самостійний монтаж станції її власником. Але на практиці домашні майстри стикаються з багатьма проблемами, як-от: неправильний розрахунок та добір обладнання, яке не відповідає потребам чи має погану якість, монтаж без дотримання технології установки, що в майбутньому призводить до виходу з ладу. Оскільки сонячна електростанція – це не дешева іграшка з китайського сайту, варто користуватися послугами перевірених майстрів, які виконують добір устаткування, монтаж, підключення та обслуговування СЕС. В іншому випадку не уникнути матеріальних втрат та непередбачуваних наслідків.

Порядок встановлення сонячних батарей - поради від Teplosfera - 4

Інші способи використання сонячної енергії для дому

Окрім електричного струму енергія сонця може продукувати і тепло. Теплову енергію використовують для забезпечення гарячого водопостачання будинку, як допоміжне джерело тепла для системи опалення.

Нагрівання води здійснюють сонячні колектори – обладнання, яке використовує сонячну енергію для нагрівання води. Часто власники приватних будинків у місті Рівне поєднують встановлення сонячної електростанції і колекторів. Це дає можливість отримати енергетичну незалежність та значну економію коштів. Однак, як і у випадку із СЕС, щоб колектори працювали якісно, не можна нехтувати розрахунками, професійним монтажем та сервісом обладнання.

З будь-яких питань щодо альтернативної енергетики ви можете звернутися до фахівців компанії Теплосфера. Вони нададуть усю необхідну інформацію та послуги з добору, монтажу, обслуговування, демонтажу обладнання з гарантією.

Залишились питання?
Залишились питання?

Схожі статті

Переваги снячних електростанцій для бізнесу
Переваги снячних електростанцій для бізнесу
Таке капіталовкладення допоможе компенсувати до 70% електроенергії, використовуваної вашим підприємством. Протягом 4-5 років інвестиція окупиться і буде приносити прибуток та значну економію.
Коли окупляться сонячні панелі?
Коли окупляться сонячні панелі?
Сонячна енергетика в Україні нині є дуже популярною, а причин у цієї популярності кілька. По-перше, щорічне зростання тарифів на електроенергію змушує населення шукати альтернативні шляхи отримання енергоресурсів. По-друге, зараз в наші країні ставка «зеленого» тарифу, за яким держава скуповує вироблену сонячними станціями електрику, одна з найвищих у Європі. Тож встановлення СЕС – це можливість не…
Чи варто встановлювати СЕС для бізнесу?
Чи варто встановлювати СЕС для бізнесу?
Альтернативна енергетика в Україні всього за якихось 10 років перетворилася із нерозвиненої другорядної сфери на інвестиційно привабливу галузь. Такі зміни зумовлені тим, що: ставка по «зеленому» тарифу в Україні є однією із найвищих в Європі та світі; виплати за продукування електрики від енергії сонця є стабільними та своєчасними; віднедавна скасовано ПДВ на обладнання, ввезене з-за…
Коли краще встановлювати сонячні панелі?
Коли краще встановлювати сонячні панелі?
Зелена енергетика в Україні стрімко розвивається і все більше власників приватних будинків вирішують встановити на обійсті сонячні панелі, щоб використовувати альтернативні джерела електроенергії для власних потреб або продавати кіловати державі. Тому багато хто задумується над тим, коли краще встановлювати домашню сонячну електростанцію. Це питання досить багатогранне, адже включає і пору року для монтажу і мету…

Ваше повідомлення успішно надіслано