Газові котли

Який котел для опалення вибрати?

17.01.2022 - Автор - Роман Демчук

Зміст:

  1. Важливість правильного вибору котла для опалення
  2. Який котел краще: газовий чи електричний?
  3. Переваги та недоліки газових котлів
  4. Переваги та недоліки електричних котлів
  5. Який котел вибрати для квартири?
  6. Як вибрати котел для будинку?
  7. Як вибрати потужність котла?

Автономне опалення має багато переваг перед централізованим, адже воно у більшості випадків обходиться дешевше і власники помешкання мають повну свободу дій: коли увімкнути чи вимкнути котел, яку температуру встановити, щоб було комфортно. Двоконтурні моделі також дозволяють нагрівати воду для побутових потреб, а це незалежність від будь-яких профілактичних чи ремонтних робіт у мережі, коли гарячої води може не бути тижнями.

Однак на етапі планування автономної системи виникає багато питань: Як вибрати котел опалення? Якої потужності? На якому паливі? Тож далі ми розглянемо ці нюанси та переваги і недоліки двох найпоширеніших джерел тепла – газові та електричні котли.

Який котел для опалення вибрати? - поради від Teplosfera

Важливість правильного вибору котла для опалення

Котел – це генератор теплової енергії, яка використовується для обігріву будинків і квартир. Від правильності вибору обладнання залежить кілька важливих аспектів:

  • Економічна вигода: вона включає і початкові витрати та придбання агрегату та його монтаж, і щосезонні витрати на обігрів. У цьому випадку важливо врахувати доступність палива – природного газу та електроенергії. З другим практично немає проблем, адже всі помешкання підключені до електромережі та є необхідна потужність. А от з природним газом можуть бути труднощі, якщо магістраль далеко від вашого будинку – її прокладання може коштувати дуже дорого.
  • Зручність використання: сучасні котли (і електричні, і газові) – повністю автоматизовані, тож цей аспект важливий тільки у разі вибору примітивних газових моделей без автоматики – ними керувати дещо складніше.
  • Функціональність: варто відразу визначити чи вам потрібне тільки опалення, чи і приготування гарячої води також, щоб потім не довелося міняти агрегат або встановлювати додатково електробойлер з газовим котлом. Для електрокотла в будь-якому випадку потрібно бойлер для ГВП.

Відповідно, важливо правильно обрати котел, щоб:

  • Не переплатити ні на етапі купівлі обладнання та монтажу, ні в процесі експлуатації;
  • Врахувати усі потреби домогосподарства та обрати агрегат, який повністю їх покриватиме.

Також в процесі вибору дуже важливо врахувати характеристики конкретного котла, щоб він міг у повному обсязі забезпечити теплопотреби.

Який котел краще: газовий чи електричний?

Газові та електричні котли – найпоширеніші генератори тепла в будинках і квартирах. Обидва види обладнання мають плюси і мінуси. При цьому, вони можуть забезпечити теплом та гарячою водою помешкання у повному обсязі за умови врахування переваг та недоліків, характеристик та особливостей експлуатації агрегатів.

Переваги та недоліки газових котлів

Газовий котел – це агрегат, який виробляє теплову енергію шляхом спалювання палива – природного газу. Серед його плюсів:

  • Економність роботи: хоча ціна на блакитне паливо неухильно зростає майже кожного року, газове опалення помешкання коштує дешевше, ніж електричне чи централізоване.
  • Можливість використання як у радіаторній системі обігріву, так і в облаштуванні «теплої підлоги».

Серед решти плюсів: багатофункціональність, автономність, зручність використання завдяки автоматиці та навіть можливість віддаленого керування у деяких моделях, компактність. Але всі ці переваги притаманні і електричним котлам.

У числі недоліків газових котлів:

  • Відносна доступність: якщо у вашому населеному пункті немає газової магістралі – провести її або дуже дорого, або і взагалі неможливо;
  • Потрібна дозвільна документація на встановлення та використання агрегату – проект коштує так само, як і сам котел або й більше;
  • Треба подбати про утилізацію продуктів згорання: коли газ згорає у котлі – утворюється чадний газ, який потребує виведення через димохід, а він теж має низку умов щодо облаштування.
  • Вибухонебезпечність: сучасні агрегати максимально безпечні у використання, але за неправильного монтажу, нерегулярного сервісного обслуговування природний газ може вибухнути або проникнути у приміщення і спричинити отруєння людей.

Отже, якщо ви маєте можливість підключення до газової магістралі, у вас є стартовий бюджет на купівлю обладнання, його правильний та безпечний монтаж, розроблення плану та підключення – у процесі використання опалення оселі буде досить вигідним.

Переваги та недоліки електричних котлів

Електроенергія з електромережі давно перестала бути доступним джерелом тепла для дому, але інколи інших варіантів не має. Також варіант електроопалення розглядають власники домашніх сонячних електростанцій, які продукують електроенергію для власних потреб та можуть накопичити її у вигляді кіловатів чи коштів протягом літа, щоб використати на обігрів дому взимку. Серед плюсів електрокотлів в опаленні:

  • Доступна ціна агрегату;
  • Відсутність продуктів горіння, а отже і потреби в облаштуванні їхнього безпечного відведення;
  • Немає потреби в розробленні проекту, який узгоджується на законодавчому рівні;
  • Вищий рівень безпеки, порівняно з газовими агрегатами, адже немає процесу горіння палива та ризику вибуху. Проте, дуже важливо правильно провести монтаж і регулярно обслуговувати котел, адже є ризик ураження струмом.
  • Доступність, адже практично кожен будинок чи квартира підключені до лінії електропостачання.

Недоліком електрокотлів є висока ціна на електроенергію з мережі.

Останній рік показав, що електроопалення – ненадійний спосіб обігріву, якщо є проблеми з подачею електроенергії. Але у такому разі не працюватимуть і сучасні газові котли з автоматикою – тепло зможуть забезпечити лише примітивні неенергозалежні газові моделі. І навіть наявність власної СЕС у цьому випадку не дуже допоможе, адже взимку продукування струму суттєво скорочується через низький рівень сонячної активності.

Який котел вибрати для квартири?

Якщо ваша квартира розташована на 11 поверсі і вище – варіантів вибору немає: ви можете встановити тільки електрокотел. Річ у тім, що в багатоповерхівках газопостачання є тільки по 10-й поверх включно. Тобто, для квартири на 10 поверсі або нижче можна використовувати для опалення газові котли із закритою камерою згоряння.

При виборі між газовим та електричним агрегатом, крім перерахованих вище переваг та недоліків, важливо врахувати й інші нюанси, які впливають на вибір:

  • Місце встановлення: газові котли обов’язково потребують облаштування димоходу – монтуються на зовнішні стіни або таким чином, щоб була можливість виведення продуктів горіння на вулицю. Їх не можна встановлювати в житлових приміщеннях через ризик витоку газу чи потрапляння продуктів згорання. У квартирах найчастіше такий пристрій встановлюють на кухні. Електрокотли менш примхливі в цьому плані: їх можна встановити і в гардеробній, коридорі, інших приміщеннях. Однак, варто подбати про окрему лінію підключення з автоматом.
  • Можливість підключення. Якщо у квартирі є газопостачання до плити, вам потрібно буде звернутися до газової служби для облаштування окремого підводу природного газу і для котла. потужні трифазні електрокотли використовують для обігріву великих кількарівневих квартир. В такому разі потрібна лінія електропостачання з напругою 380 Вольт.

Тож у квартирі можна встановити і електричний, і газовий агрегат, якщо вона розташована на 10 поверсі та нижче.

Який котел для опалення вибрати? - поради від Teplosfera - 1

Як вибрати котел для будинку?

Перший етап – вибір палива: природний газ чи електрика. Коли ви врахували всі «за» і «проти» та зробили вибір – переходимо безпосередньо до вибору котла. Газовий агрегат вибирають за такими параметрами:

  • Тип обладнання: класичний конвекційний, конденсаційний чи турбований.
  • Місце встановлення: настінний чи підлоговий.
  • Кількість контурів: одноконтурний тільки для опалення або двоконтурний для опалення та ГВП.
  • Додатковий функціонал: більшість моделей зараз оснащені автоматикою, але додатково можна укомплектувати датчиками температури, Wi-Fi модулем та іншими пристроями.
  • Потужність – один з основних критеріїв, адже від неї залежать енерговитрати та тепло в оселі.

При виборі електричного котла орієнтуються на:

  • Потужність;
  • Спосіб нагріву теплоносія (індукційні, електродні, з ТЕНами);
  • Напруга (однофазні моделі призначені для обігріву житлових приміщень, трифазні – для великих промислових чи комерційних об’єктів, а також для будинків з великою площею).
  • Додатковий функціонал: котли з додатковими датчиками температури всередині приміщення та на вулиці кращі, оскільки дозволяють оптимізувати роботу обладнання.

Також слід врахувати особливості систем опалення, технічні характеристики будівлі. Вибір опалювального агрегату – це досить складний процес і варіант «купімо такий, як у знайомих чи родичів» тут не підходить, адже потрібно врахувати багато критеріїв, які можуть відрізнятися у ваших помешканнях.

Як вибрати потужність котла?

Найпримітивніший спосіб вибору опалювального агрегату – за площею приміщення. Його використовують при середньому рівні утеплення стін та за умови, що висота стелі не перевищує 3 метрів. На 10 м² приміщення потрібно 1 кВт потужності обладнання. Але такий спосіб добору не враховує низку чинників, які впливатимуть на ефективність роботи обладнання та якість обігріву.

То як вибрати потужність газового котла чи електричного генератора тепла, щоб у домі було тепло, а витрата енергоресурсів не була надто високою? Фахівці компанії ТеплоСфера враховують такі параметри:

  • Площа приміщення та технічні характеристики будівлі;
  • Тепловтрати будинку чи квартири: в деяких випадках без зниження тепловтрат жоден котел не зможе забезпечити комфортну температуру в оселі;
  • Вид опалювальної системи;
  • Кількість контурів (для двоконтурних моделей потрібно передбачити запас потужності, який використовується при нагріванні води);

Занизька потужність – це холод у приміщенні, зависока – надмірні витрати енергоносіїв і величезні суми в платіжках за них. Тож без досвіду та навичок краще не робити вибір самостійно. Звертайтеся до майстрів компанії Теплосфера. Ми виберемо підходящий генератор тепла, проведемо якісний монтаж та забезпечимо сервісне обслуговування вашої техніки.

Залишились питання?
Залишились питання?

Схожі статті

Підключення програматора до котла
Підключення програматора до котла
Програматори та термостати для котлів – це пристрої, які контролюють та оптимізують роботу генераторів тепла, таким чином забезпечуючи оптимальний температурний режим у приміщеннях та економну роботу опалювального обладнання.
Низький тиск в системі опалення: причини та наслідки
Низький тиск в системі опалення: причини та наслідки
Індивідуальне опалення наразі використовують у більшості приватних будинків, а також у квартирах багатоповерхівок. Такий спосіб обігріву помешкання має низку переваг: незалежність від загальної мережі, можливість самостійно регулювати температуру та графік роботи системи, економія коштів.
Яка система опалення підійде для приватного будинку
Яка система опалення підійде для приватного будинку
Зараз є багато варіантів забезпечення тепла у приватному будинку: від класичного способу опалення газовим котлом до сучасних теплових насосів і сонячних колекторів. Так само розширилося і різноманіття опалювальних систем та їхніх комбінацій. Але чим більше є варіантів, тим більше нюансі треба врахувати на етапі вибору, зважити плюси і мінуси для певної будівлі, щоб у приміщеннях…
Чим небезпечні газові котли?
Чим небезпечні газові котли?
Індивідуальне газове опалення – це розкіш, доступна власникам приватних будинків та деяких квартир у багатоповерхівках. Власне опалення дозволяє регулювати температуру в приміщенні, вмикати або вимикати котел у будь-який час без прив’язки до опалювального сезону. У випадку встановлення вдома котла газового двоконтурного – оселя завжди забезпечена гарячою водою, температуру нагрівання якої користувач може встановлювати на свій…
Чи реально самому вибрати газовий котел, по відгуках в інтернеті?
Чи реально самому вибрати газовий котел, по відгуках в інтернеті?
Покупці, які хочуть придбати газове обладнання часто цікавляться, чи реально самому вибрати газовий котел по відгуках в інтернеті. Відразу скажемо, що це абсолютно реально. Але чи буде покупець задоволений купівлею – невідомо. Справа в тому, що відгуки – річ суб’єктивна. Скажімо, якщо раніше у приватному будинку був старенький парапетний «Велгас» без автоматики, то навіть найдешевша…
Який вибрати котел для автономного опалення?
Який вибрати котел для автономного опалення?
Більшість приватних будинків обігрівають автономними опалювальними системами, та й власники багатьох квартир у багатоповерхівках можуть оцінити переваги індивідуального опалення. Головне: правильно дібрати котел, який зможе забезпечувати оселю теплом у повному обсязі і з мінімальними затратами. При цьому необхідно визначитися з найвигіднішим видом палива, на якому працюватиме агрегат та з видом котла за цілою низкою функцій…
Конденсаційний vs Традиційний. Який котел вибрати і чому?
Конденсаційний vs Традиційний. Який котел вибрати і чому?
Газове опалення будинків і квартир нині залишається найбільш популярним та доступним видом обігріву житла, а вартість блакитного палива та розвиток інноваційних технологій сприяють удосконаленню газового обладнання.

Ваше повідомлення успішно надіслано