Електричний котел, як додатковий

Із зростанням ціни на традиційні енергоносії, власники будинків все частіше замислюються над питанням економії затрат на обігрів. Повернення до відновлюваних джерел енергії вимагає певних капіталовкладень, а це збільшує строк окупності системи опалення. Компромісним варіантом, який дозволяє і зекономити на опаленні, і не вимагає великих капіталовкладень, є поєднання різних джерел енергоносіїв.

Підключення автоматики

Спробуємо розрахувати ефективність різних опалювальних приладів. Для цього визначимо початкові умови. Вони, зрозуміло, мають бути однаковими в усіх варіантах розрахунків. Візьмемо, для прикладу, одноповерховий будинок, площею 150 кв.м, в якому вже утеплені підлога, стіни та дах.

Утеплення стін виконано пінопластом, завтовшки 10 см, підлога має товщину утеплення 5 см, а утеплення даху виконано шаром мінвати, завтовшки 20 см. Таке утеплення дає економію в опаленні будинку до 30-40%, а, відтак, дозволяє керуватися у розрахунках середньомісячною величиною витрати газу: 2,4-2,8 куб. м на квадратний метр площі. Візьмемо щось середнє, наприклад, 2,6 куб. м. Пам’ятаємо, що ми робимо розрахунки для будинку в 150 кв. м, тож середньомісячний обсяг споживання газу складе майже 395 куб. м.

За опалювальний сезон, а для комфортного проживання він триває щонайменше 6 місяців, обсяг спожитого газу складе приблизно 2370 куб. м., при ціні газу 8,55 грн./куб. м., дозволить обчислити річну вартість опалення - 21280 гривень.

Зменшити цю цифру дозволить використання конденсаційного газового котла. За рахунок вищої його ефективності, на квадратний метр опалювальної площі він споживає орієнтовно 2,3 куб. м газу, що у перерахунку на опалювальний сезон знижує витрати до 18600 гривень, що дає приблизно 2700 гривень економії на рік.

Ще більшої економії можна досягти, використовуючи для опалення електричний котел, адже існує спеціальний тариф на електроенергію при опаленні електрокотлом - 0,99 грн./кВт денний тариф (з 07.00-23.00 в опалювальний період). При цьому, встановивши двозонний електролічильник, економія виходить іще більшою: вночі діє коефіцієнт 0,5, тобто власник сплачує лише половину вартості.

Таким чином, максимально доцільним стає використання електрокотла у період найнижчої вартості, яка, до речі, співпадає з найхолоднішою порою доби – ніччю. Таке раціональне використання електрокотла дозволяє витрачати на опалення у сезон трохи більше 16000 гривень. Економія при цьому, порівняно з використання звичайного газового котла становить більше 5100 гривень.

Якщо ж піти далі і поєднати економне опалення електрокотлом вночі (двозонний тариф) з газовим конденсаційним котлом вдень, можна досягти досить суттєвої економії витрат на опалення. Так, розрахунки свідчать, що що для обігріву вищезгаданого будинку на сезон витрачатиметься близько 15500 гривень, що у порівнянні з традиційною системою газового опалення становить економію більш, ніж 5600 гривень на сезон.

 

Отримайте консультацію у Вашому улюбленому мессенджері

Почати розмову