Водоочистка

Системи очистки води для квартири: види, їх переваги і недоліки

12.01.2021 - Автор - Стецюк Максим

Зміст:

  1. Для чого необхідна фільтрація води?
  2. Види та методи очищення води
  3. Які є прилади і пристрої для очищення води?
  4. Способи очищення води у побуті: переваги та недоліки
  5. Системи очистки води для квартири
  6. Схема очищення води: як відбувається фільтрування?

Вода – це природний потужний розчинник, в якому міститься багато домішок: як корисних, так і шкідливих. Якщо розглядати воду з центрального водогону у квартирі, найбільш поширений забрудник – хлор. Його використовуються для знезараження – знищення шкідливих мікроорганізмів, але й сам по собі він шкідливий для людини у великій концентрації. Серед інших поширених забрудників: іржа зі страх металевих труб, бруд, який накопичувався там десятиліттями, солі жорсткості.Системи очистки води для квартири: види, їх переваги і недоліки  - поради від Teplosfera

Для чого необхідна фільтрація води?

Кожна з поширених домішок має різний вплив на здоров’я людини та на побутову техніку:

  • Хлор: викликає сухість шкіри, може призвести до подразнення слизових оболонок, за тривалого вживання можливі проблеми із ШКТ та нирками.
  • Солі жорсткості: призводять до утворення піску та каменів у нирках, пересушують шкіру та волосся. Побутова техніка страждає від них найбільше, адже в результаті нагрівання утворюється накип, який збільшує електроспоживання приладів, виводить їх з ладу, зумовлює використання великої кількості мийних засобів.
  • Іржа та бруд з труб забивають фільтри і форсунки приладів, утворюють бурий наліт на сантехніці, світлі речі після прання мають жовтий відтінок.

На цьому перелік шкідливих домішок у водопровідній воді не обмежується, оскільки для кожного регіону характерний свій склад води та забрудники в ній.

Рідко хто з мешканців квартир ризикує пити воду з-під крана, адже в більшості міст вона має запах хлору, характерний присмак і колір від мутного білого (через хлорування) до жовтувато-коричневого (через іржу в трубопроводі). Для пиття та приготування їжі використовують бутильовану або очищену воду. Як варіант, також можна брати її з джерел, якщо ви впевнені у чистоті ґрунтових вод.

Ще один спосіб отримати чисту H₂O – очищення води вдома з допомогою різних способів. Залежно від того, який метод ви оберете, можна очищувати воду тільки для пиття та приготування їжі, або загалом для всіх потреб, включаючи купання, прання, роботу побутових приладів.

Види та методи очищення води

З метою очищення води застосовують такі методи:

  • Хлорування – саме цей спосіб використовують для очищення води у великій кількості від патогенних мікроорганізмів на водоканалах.
  • Іонний обмін або пом’якшення – застосовується для видалення солей жорсткості. При такому очищенні воду пропускають через спеціальні фільтри з іонною смолою.
  • Адсорбція вугіллям – ефективний спосіб усунення з води залишків хлору та багатьох інших хімічних сполук, органічних речовин і газів.
  • Дезінфекція ультрафіолетом: з допомогою УФ-ламп знищують шкідливу бактерії та віруси.
  • Зворотний осмос – очистка полягає у пропусканні води через напівпроникну мембрану, яка може усунути до 99% забруднень різних видів.

Для отримання найкращого результату – чистої питної води без шкідливих домішок та з оптимальним вмістом мінералів – користуються комплексною фільтрацією, за таких умов можна видалити усі відомі види забруднень.

Які є прилади і пристрої для очищення води?

Існує велике різноманіття обладнання для усунення з води шкідливих домішок:

  • Фільтри-глечики – найбюджетніший прилад, який складається з ємності у вигляді глечика зі змінним фільтром. Таке домашнє очищення має більше недоліків ніж переваг, адже його ефективність та продуктивність залежить від первинного стану води. При цьому, обсяг чистої води невеликий – до 5 літрів. Він може усунути далеко не всі забрудники, а якщо картридж не поміняти вчасно – забруднюватиме воду накопиченими домішками.
  • Фільтр-насадка на кран забезпечить ваш побут водою без фізичних забруднень: мулу, іржі, бруду, але решта домішок так і залишаться у воді.
  • Проточні фільтри можуть складатися з кількох картриджів, кожен з яких відсіює певний вид домішок. Головна перевага такої фільтрації – необмежена кількість води та можливість усунення більшості забруднень.
  • Система зворотного осмосу – найсучасніший і найефективніший спосіб отримання чистої питної води, яка усуває до 99% усіх домішок, а передбачений у ній мінералізатор забезпечує оптимальний склад H₂O.

Перед вибором будь-яких фільтрів та систем важливо визначити, які саме домішки містить вода – та обирати обладнання відповідно до того, що саме вам потрібно усунути, який обсяг чистої води потрібен і який бюджет ви маєте.

Способи очищення води у побуті: переваги та недоліки

Питання чистоти H₂O давно хвилює людей, тому, крім сучасних технологічних рішень, й досі використовують народні способи очищення води в домашніх умовах:

  • Кип’ятіння – чи не найпопулярніший варіант. З допомогою доведення води до кипіння можна знищити практично усі біологічні забруднення: бактерії, віруси та інші мікроорганізми. Але такий спосіб не усуває солі жорсткості, іржу, мул, а хлор та інші хімічні домішки утворюють шкідливі сполуки.
  • Відстоювання: для такого очищення вам знадобиться ємність зі скла чи кераміки, будь-який срібний предмет. Воду набирають у посудину, кладуть туди срібну ложку і будь-яку іншу з цього металу, залишають на певний час, а потім проціджують. Таким чином ви приберете частину механічних домішок, певний відсоток бактерій, але ті ж солі жорсткості, метали залишаться у воді. З інших недоліків: кількість води обмежена об’ємом тари.
  • Виморожування. Згідно з цим методом, тару з водою ставлять у морозилку, через 2 години збирають крижану кірну на поверхні, решту води заморожують ще 2-3 години – за цей час на дні осідають інші домішки. Ефективність заморожування залишається сумнівною, адже якість води залежить від її початкового стану.

Спільним у всіх цих методів є те, що очистити можна порівно невеликий обсяг води, якого вистачить максимум, щоб задовольнити питні потреби. При цьому якість очистки – сумнівна. Натомість сучасні системи фільтрації мають лабораторно доведену результативність.

Системи очистки води для квартири: види, їх переваги і недоліки  - поради від Teplosfera - 1

Системи очистки води для квартири

Щоб забезпечити квартиру чистою водою у повному обсязі, використовують таке обладнання:

  • Комплексна система очищення воду на вході - очищена вода подається в усі крани. Вона складається із 3 компонентів (фільтр механічної очистки, вугільний фільтр, іонообмінна смола). Кожен фільтр очищає воду від певного типу домішок. Таким чином вода стає безпечною для побутових приладів та сантехніки, а також для купання, адже під час водних процедур забруднення можуть пошкоджувати шкіру та волосся, потрапляти в організм.
  • Система зворотного осмосу зазвичай розміщується на кухні та очищує воду для пиття і приготування їжі. Складається вона із кількох префільтрів та постфільтрів, напівпроникної мембрани, мінералізатора та ємності для зберігання води. З допомогою зворотного осмосу видаляють до 99% забруднень (фізичні, хімічні, біологічні), а мінералізатор відновлює склад – вода містить всі необхідні мікроелементи.

За допомогою цих двох систем ви можете очистити воду та забути про запах хлору у квартирі, вапняний наліт на посуді і приладах, коричневі розводи на сантехніці, а також про необхідність купівлі та доставки бутильованої води для пиття.

Схема очищення води: як відбувається фільтрування?

Кожна система фільтрування має свої особливості, але однаковий алгоритм роботи: і систему очищення воду на вході , і в систему зворотного осмосу вода подається під тиском не менше 3 бар.

На першому етапі відчувається механічна очистка від іржі, піску, сміття, мулу на інших великих часток.

Далі вода побутового призначення проходить через комлексну очистку води, в якості фільтрувального матеріалу використовується іонообмінна смола. Під час фільтрування відбувається іонообмінна реакція, в результаті якої іони солей твердості замінюються безпечними іонами натрію, і рівень твердості води нормалізується.

Така фільтрація зменшує енергоспоживання, підвищує ефективність роботи побутової техніки та запобігає її виходу з ладу, а ви заощаджуєте на ремонтах та покупці нової техніки.

Далі вугільні фільтри очищають воду від хлору та хлорорганічних сполук. У проточному фільтрі останній етап – це поліпшення органолептичних характеристик – смаку та запаху.

У системі зворотного осмосу після фільтрів встановлена напівпроникна мембрана, яка пропускає тільки молекули води та кисню, відфільтровуючи практично усі забруднення. Наступним в роботу включається постфільтр з активованим вугіллям, який затримує газоподібні домішки та покращує смак води. І насамкінець: вода проходить через мінералізатор, який відновлює кількість потрібних для організму людини мінералів у воді.

Якщо ви й досі не знаєте, як забезпечити себе та родину чистою водою – звертайтесь до фахівців компанії Теплосфера – очистімо воду разом. Наші майстри детально розкажуть, як це зробити. Ми співпрацюємо з кращими виробниками побутових очисних систем, тож вам ні про що не треба хвилюватися. Майстри доберуть потрібне обладнання, встановлять, запустять та забезпечать сервісне обслуговування.

Залишились питання?
Залишились питання?

Схожі статті

Як побутова вода впливає на домашню техніку, труби та побут в цілому
Як побутова вода впливає на домашню техніку, труби та побут в цілому
У побуті робота більшості домашньої техніки пов’язана з водою: пральні та посудомийні машини, кавоварки і електрочайники, бойлери, газові водонагрівачі і котли, холодильники з вбудованими генераторами льоду і навіть праски постійно з нею контактують. Тому ці прилади першими сигналізують про вміст шкідливих речовин накипом, розводами на посуді, використанням великої кількості засобів для прання, забитими отворами для…
Що таке жорстка вода та як її визначити?
Що таке жорстка вода та як її визначити?
Нам пощастило жити в країні, де немає проблем із водопостачанням. Принаймні таких, як в африканських країнах, де будь-яка вода на вагу золота. Але питання якості води лишається доволі болючим.
Кулер чи водяний фільтр: що краще, вигідніше та економніше?
Кулер чи водяний фільтр: що краще, вигідніше та економніше?
Пити воду з-під крана чи навіть із власної криниці (свердловини) зважиться зараз далеко не кожен. Тому люди шукають варіанти забезпечення свого дому чистою водою без домішок, яка не шкодитиме здоров’ю. Серед популярних варіантів: встановлення кулера; монтаж водяного фільтра; купівля бутильованої води. Вода з бутлів – найдорожчий варіант, адже одна ємність на 5 літрів коштує в…
Зворотній осмос — шкода чи користь?
Зворотній осмос — шкода чи користь?
Очищення води нині актуальне питання для усього людства, оскільки прісна вода, за підрахунками вчених, складає лише близько 3% від загальної кількості H2O на планеті і багато регіонів постійно страждають від нестачі питної води. Нам пощастило жити в країні, де таких проблем немає – до кожного будинку підведений водопровід або в дворі є колодязь чи свердловина.…
Водоочистка для ресторанів, кафе, готелів: навіщо фільтрувати?
Водоочистка для ресторанів, кафе, готелів: навіщо фільтрувати?
Успішність роботи будь-якого закладу громадського харчування – чи то вишуканого ресторану, чи невеличкої затишної кав’ярні – напряму залежить від якості та смакових властивостей їжі і напоїв. А вони залежать від води! Звичайно ж, не тільки від неї, але навряд чи відвідувачі будуть у захваті від добірної ароматної кави чи крем-супу з морепродуктів, приготованого на воді…
Як довго можна зберігати питну воду в тарі?
Як довго можна зберігати питну воду в тарі?
Питання питної води щороку стає все гострішим, бо кількість джерел у нас не змінюється, а от кількість забрудників зростає в геометричній прогресії. Колись кришталева вода з власного колодязя, яку набирали оцинкованим відром, дійсно була придатною для пиття або люди просто не задумувались про те, що може бути інакше.
Безпечна вода у приватному будинку або чому не варто «довіряти» криницям і свердловинам
Безпечна вода у приватному будинку або чому не варто «довіряти» криницям і свердловинам
Чиста прозора кришталева вода прямо із власної криниці чи свердловини – зараз, на жаль, це лише мрія для більшості регіонів України. Екологічна ситуація погіршується з кожним роком і це негативно впливає на якість води. Коли років 10-15 тому другий водоносний шар (з якого беруть воду свердловини) ще вважався чистим, то зараз без проведення спеціальних аналізів,…
«Чарівний» глечик: чи варто витрачатись на такий фільтр?
«Чарівний» глечик: чи варто витрачатись на такий фільтр?
Проблема очистки води не втрачає актуальності, а виробники пропонують різні варіанти її вирішення. Однак пересічному користувачу важко визначитись із вибором фільтру, тому зараз ми розглянемо переваги і недоліки такого популярного бюджетного фільтра-глечика. Ціни на цей прилад відрізняються у різних виробників, однак є ключові моменти, на які варто звертати увагу купуючи засіб очистки води.

Ваше повідомлення успішно надіслано