Оптимальний мікроклімат у приміщенні – запорука відмінного самопочуття та хорошого настрою. У створенні комфортних умов особливо у літню спеку безперечні лідери – кондиціонери. Ця кліматична техніка підтримує оптимальний температурний режим, має порівняно невелику вартість та без особливих проблем встановлюється у будь-яких приміщеннях: у квартирах, приватних будинках, офісах, магазинах, закладах громадського харчування, комерційних та промислових спорудах. Вибір кліматичного обладнання залежить від низки чинників – їх обов’язково треба враховувати перед купівлею та монтажем, щоб прилади працювали якісно і виконували свої функції.

Обладнання для кондиціонування приміщень різниться за потужністю, типом конструкції, призначенням, принципом регулювання температури, режимами роботи на наявністю додаткових функцій. Щоб вибір був вдалим і кондиціонер справлявся з поставленими завданнями варто брати до уваги усі ці критерії.

Потужність. Цей параметр вказують у технічних характеристиках обладнання, вимірюється він у кіловатах та впливає на площу приміщення, яку може обслуговувати певний пристрій. Наприклад, якщо вказано потужність кондиціонера 2,5 кВт – він якісно кондиціонуватиме кімнату площею 20-25 кв. м за умови, що висота стелі не перевищує 3 метрів.

Також на розрахунок потужності впливає:

 • Місце розташування: для приміщень на сонячній стороні, з великими панорамними вікнами потрібно додавати до 30% необхідної потужності.
 • Побутові прилади: на кожен + 0,2-0,3 кВт.
 • Кількість людей, які багато часу проводять у кімнаті, де встановлено кліматичну техніку: + 100 Вт на особу.

Якщо потужності кондиціонера не вистачатиме для приміщення, він буде більш інтенсивно працювати, що призведе до великих витрат електроенергії та зменшення терміну експлуатації.

За типом конструкції кондиціонери поділяють на касетні, мобільні та настінні спліт-системи.

 • Касетний кондиціонер складається із внутрішньої (розміщеної в міжстельовому просторі) та зовнішньої (за межами приміщення) частин. Підходить для квартир, будинків, офісів з підвісною стелею, має естетичний вигляд, рівномірно розподіляє потоки повітря по кімнаті, працює практично безшумно.
 • Мобільні пристрої – чудовий варіант для дачі, гостьового будинку, орендованої квартири чи приміщень, де неможливо встановити стаціонарну техніку. До його переваг зараховують відсутність потреби у монтажі, можливість переміщення по квартирі, до недоліків: досить високий рівень шуму, великий розмір.
 • Спліт-системи – найбільш популярний вид кондиціонерів. Їх використовують у житлових, комерційних, промислових приміщеннях різної площі. Вони монтуються на стіну та складаються з двох частин: одна розміщена всередині кімнати – інша ззовні. Виробники спліт-систем пропонують покупцям різноманітні за дизайном та кольоровим оформленням прилади, які легко підібрати під особливості інтер’єру.

За призначенням кліматичні пристрої поділяють на:

 • Побутові: їх встановлюють у житлових приміщеннях, офісах тощо. Така техніка працює на охолодження, має низький рівень шуму та розрахована на площу до 100 кв. м. Обладнання може мати низку додаткових функцій для покращення якості повітря.
 • Напівпромислові розраховані на приміщення від 50 до 300 кв. м, а їх потужність стартує від показника в 5 кВт. Можуть монтуватись як у житлових і комерційних, так і в промислових будівлях.
 • Промислові кондиціонери призначені для великих споруд: торговельних центрів, спортзалів, концерхолів, цехів, підприємств з квадратурою понад 300 кв. м. Техніка має тривалий термін експлуатації, працює цілий рік, може досягати потужності до 5 МВт.

 Принцип регулювання температури у кліматичній техніці буває інверторний і неінверторний. Інверторні кондиціонери працюють постійно без відключення: за досягнення необхідного значення температурного показника вони знижують потужність і підтримують температуру на встановленому рівні. Звичайні кондиціонери, охолодивши повітря до заданого показника, відключаються, а коли у кімнаті стає тепліше на кілька градусів – вмикаються знову. Саме тому відбуваються регулярні коливання у температурному режимі та часто спостерігаються надлишкові витрати електроенергії, особливо за нестабільної напруги в мережі.

Тож за можливості варто обирати прилади інверторного типу. Вони забезпечать більш стабільну та економну роботу і матимуть довший строк служби.

Режими роботи і додаткові функції у кондиціонерах різних типів та цінового діапазону можуть відрізнятися, однак основний режим лишається незмінним – охолодження. У деяких моделях є функція обігріву приміщення і режим «турбо», якщо потрібно швидко досягти заданого показника температури. Також сучасні прилади можуть очищати та іонізувати повітря, знижувати рівень шуму в нічний час, проводити самодіагностику тощо.

Для того, щоб вибрати кондиціонер, який підходить саме вам: визначте необхідну потужність приладу в залежності від площі кімнати, оберіть потрібний тип конструкції і режими роботи та функціонал, яким ви точно користуватиметесь. Адже кожна функція впливає на вартість обладнання, але не всі можуть знадобитись саме вам. Якщо виникають сумніви – звертайтесь до фахівців нашої компанії – ми допоможемо з вибором.  

Найкращі бренди кондиціонерів

В супермаркетах побутової техніки та на віртуальних вітринах інтернет-магазинів нині є величезна кількість кондиціонерів, які різняться за зовнішнім виглядом, функціоналом та виробниками. І коли з параметрами необхідного обладнання можна визначитись простіше, то з вибором бренду – це складно. Є виробники, якість продукції яких перевірена десятиліттями, є новачки на ринку, а є й ті, які втратили довіру.   

Беззаперечними лідерами на ринку України уже не один рік лишаються:

 • Daikin
 • Cooper & Hunter
 • Mitsubishi
 • Green
 • Midea
 • Panasonic
 • LG
 • Kentatsu

Безумовно, продукція інших менш іменитих виробників теж має достойну якість і може пропрацювати досить тривалий час, однак купівля кондиціонерів відомих брендів має низку переваг:

 • Обладнання світових виробників проходить ряд випробувань, має сертифікати якості міжнародного зразка та відповідає вимогам безпеки і екологічності;
 • Більшість компаній має сертифіковані сервісні центри в Україні, тому у випадку несправностей не потрібно шукати майстра – достатньо зателефонувати на гарячу лінію.
 • Популярні бренди дорожать своєю репутацією, а це в свою чергу – запорука якості обладнання.
 • Деякі виробники співпрацюють з компаніями-інсталяторами.

Монтаж кондиціонера: під час ремонту та в жилому приміщенні

Установка сучасних спліт-систем не потребує значних зусиль та багато часу, якщо за справу беруться професіонали. Досвідчені майстри можуть здійснити монтаж і під час ремонту, і якщо господарі вже давно проживають в будинку та не планують проводити ремонтні роботи, однак в обох випадках є нюанси.

Монтаж кліматичної техніки у жилому приміщенні професійні інсталятори можуть здійснити з мінімальною кількістю забруднення (повністю без пилу не обійдеться), однак такий варіант підходить не для всіх кондиціонерів. Касетні і канальні пристрої встановити не вийде, а от спліт-системи і віконні можна без проблем (можливо доведеться зробити невеликий косметичний ремонт на місці встановлення).

Під час ремонту можна встановити будь-яку кліматичну систему, яка необхідна для вашого дому. У цьому випадку на першому етапі штроблять стіну і закладають магістраль, щоб потім прикрити її штукатуркою і декоративним покриттям та встановлюють кріплення для зовнішнього блоку. А по завершенню ремонтних робіт монтують внутрішній та зовнішній блоки.

Демонтаж кондиціонера при переїзді чи ремонті

Зняти кондиціонер тимчасово на час ремонту чи демонтувати зовсім при переїзді – теж не складне завдання для фахівців. Пристрій акуратно демонтують зі збереженням фреону та за потреби встановлюють в новому місці чи по завершенню ремонтних робіт.

Для цього кондиціонер включають в режим охолодження, потім почергово перекривають крани на зовнішньому блоці, щоб зберегти цілісність холодоагенту. Після цього пристрій знеструмлюють, від’єднують трубки, які з’єднують обидва блоки та демонтують їх. У приватному будинку чи інших будівлях на рівні першого-другого поверху зняти зовнішній блок не так вже й складно, а от у багатоповерхівках потрібно звертатись за допомогою до промислових альпіністів.

Обслуговування та ремонт кондиціонеру

Сервісне обслуговування кондиціонера – запорука його тривалого та якісного функціонування. У домашніх умовах господарі можуть здійснювати чистку кондиціонера самостійно: помити фільтри, протерти від пилу вентилятор, очистити короб зовнішнього блока, а от решту заходів по обслуговуванню краще доручити майстрам.

Це ж стосується і ремонту кліматичної техніки. Якщо у роботі пристрою з’явились відхилення (повітря не охолоджується, є обмерзання на внутрішньому боці, сторонній шум чи запах) – звертайтеся до професіоналів. Вони визначать причину несправності та заходи по її усуненню.

Непрофесійне втручання може спричинити ще більшу поломку, а ремонт коштуватиме майже так само, як новий пристрій. 

Чому варто звернутись за кондиціонером в компанію ТеплоСфера

 • Ми допомагаємо з вибором кондиціонера, відповідно до ваших потреб та технічних особливостей приміщення;
 • Виконуємо якісний монтаж акуратно і естетично;
 • Здійснюємо перший запуск та проводимо регулярне сервісне обслуговування, щоб техніка довго служила і радувала своїх власників.

Як тільки у вас виникла ідея встановити кондиціонер – звертайтесь в компанію ТеплоСфера: все інше ми зробимо сам!

 

Індивідуальний розрахунок вартості

Зв'яжіться з нами