Теплові насоси

Тепловий насос – автономність та економія

28.01.2021

Постійні коливання на енергетичному ринку нашої країни та подорожчання енергоресурсів призводять до того, що власники приватних будинків задумуються над забезпеченням автономності своїх помешкань. Все більше українців нині обирають альтернативні джерела енергії і повністю чи частково відмовляються від централізованого газо- та електрозабезпечення.

Одне з ефективних рішень на шляху до автономності та енергонезалежності – використання теплового насосу для опалення і гарячого водопостачання будинку замість газового котлу чи електроопалення.

Це обладнання використовує енергію землі, води або повітря для опалення приміщень та нагріву води.

Оскільки теплові насоси можуть використовувати різні поновлювані джерела енергії, вони поділяються на кілька видів та різняться конструктивно, але принцип роботи мають однаковий: теплова енергія відбирається з навколишнього середовища і подається на опалювальний контур будинку.

Складається тепловий насос із випарника, компрессора, конденсатора, циркуляційного насоса, блока керування та виконує функції опалення і кондиціонування приміщення, нагріву води в контурі ГВП.

Опалення будинку тепловим насосом

В приватних будинках використовуються різні види опалювальних систем, а найпоширенішими з них є водяні. Теплоносій у цих системах – вода – нагрівається від джерела тепла і передає теплову енергію опалювальним приладам: радіаторам, фанкойлам, конвекторам, теплій підлозі, які і забезпечують оптимальну температуру повітря в приміщенні.

Щоб джерело тепла могло забезпечити необхідний температурний показник, треба, щоб воно відповідало теплопотребам і тепловтратам приміщення. Тобто, його потужності (кількості виробленої теплової енергії) повинно вистачати на те, щоб:

 • Обігріти будинок;
 • Компенсувати тепловтрати через двері, підлогу, дах, перекриття.

Тепловий насос, який забезпечує опалення будинку теплом землі, може нагріти теплоносій не вище, ніж до 70°С, тому він не використовується в системах парового опалення. Також недоцільно його використовувати в системах, які потребують нагрівання теплоносія більше 60°С, оскільки це значно підвищує електроспоживання.

Найбільш оптимальний температурний режим роботи теплового насосу 35-45°С у низькотемпературних опалювальних системах «тепла підлога», «теплі стіни» або «тепла підлога+ радіатори».

Найбільш вигідний варіант встановлення теплового насосу – на етапі будівництва будинку. Тоді ви зможете:

 • Попередньо обрати вид теплового насосу («повітря-вода», «вода-вода», «грунт-вода»);
 • Залишити місце на присадибній ділянці під буріння свердловин за необхідності;
 • Обрати, розрахувати та здійснити монтаж необхідної опалювальної системи.

Фахівці компанії «Теплосфера» допоможуть вам зі встановленням теплового насосу і в ситуації, коли будинок уже давно використовується та має систему опалення, так що переживати немає причини. Вони розраховують потрібні параметри обладнання та варіанти удосконалення опалювальної системи, щоб перехід на альтернативні джерела енергії був для вас максимально вигідним та окупним.

Тепловий насос і гаряче водопостачання

Гаряча вода в домі зараз є не менш важливим фактором забезпечення комфортних побутових умов, аніж тепло в оселі. Тому власники будинків обирають ті джерела енергії, які одночасно опалюють приміщення і нагрівають воду для гарячого водопостачання. Цю функцію також успішно виконують теплові насоси. Обладнання для опалення та ГВП має спеціальний теплообмінник, в якому вода нагрівається від холодоагента та подається в систему гарячого водопостачання.

Кондиціонування приміщень тепловим насосом

Влітку власники приватних будинків теж постають перед проблемою забезпечення камфорної температури в кімнатах, але в теплу пору року повітря потрібно охолоджувати. З цією метою використовують спліт-системи, штатні або мобільні (портативні) кондиціонери, але це обладнання потребує значних електрозатрат і його експлуатація коштує недешево.

Натомість, теплові насоси, які використовують для опалення та гарячого водопостачання, можуть виконувати і функцію кондиціонування у будинку. Для цього необхідно встановити спеціально розраховані фанкойли. Але якщо дане рішення абсолютно не подобається вашому дизайнеру, то охолодження будинку можна реалізувати через “холодні стелі”.

Як досягти повної автономності з тепловим насосом?

Автономне опалення в будинку з тепловим насосом можна забезпечити, якщо використовувати сонячні панелі. В цьому випадку сонячна енергія буде виробляти струм, необхідний для роботи теплового насосу та всіх електричних приладів у будинку, а ви зможете відмовитися від дороговартісних енергоресурсів.

Поєднання фотовальтайок і геотермального опалення дає можливість опалювати будинок взимку, кондиціонувати повітря влітку та забезпечувати оселю гарячою водою протягом усього року. При цьому вам не потрібно буде платити за газ чи електрику, адже всю необхідну теплову та електричну енергію ви отримуватимете із відновлюваних альтернативних джерел практично безкоштовно.

І сонячна станція, і тепловий насос не потребують значних експлуатаційних витрат і мають досить тривалий термін роботи. Для їх правильного функціонування достатньо проводити плановий сервісний огляд та діагностику.

Зі встановленням обладнання вам допоможуть фахівці компанії «Теплосфера», які:

 • Проводять всі необхідні розрахунки;
 • Добирають потрібне устаткування;
 • Виконують якісний монтаж і запуск;
 • Надають гарантію на обладнання та виконані роботи;
 • Обслуговують встановлене обладнання протягом усього життєвого циклу.

Купівля та установка теплового насосу коштує не малих коштів, однак є ряд значних переваг, серед яких:

 1. Ефективність. Порівнюючи тепловий насос з популярними ринковими системами, з впевненістю можна сказати про його високоефективність. Наведемо приклад: газовий котел споживає 1 КВт е.е. та виділяє приблизно 0,9 Квт тепла, тепловий насос виділяє до 5 Квт тепла. Різниця в показниках полягає в тому, що тепловий насос переносить тепло, а не виробляє його.
 2. Фінансова вигода. Звісно, ціна на тепловий насос рази дорожче, ніж газовий чи електричний котел, але при експлуатації має менші витрати і швидший термін окупності. Ціни на газ з року в рік підіймаються, тому в майбутньому, використовуючи газове опалення як основне джерело обігріву, можна понести фінансові втрати.
 3. Безпечність. Тепловий насос можна віднести до самого безпечного виду опалювальної системи вашого будинку, адже він не виділяє шкідливих сполук у повітря, не використовує жодного виду палива.
 4. Автономність. Вам не потрібно контролювати роботу теплового насосу – він працює автоматично, достатньо лише натиску кнопки пуск та вибору комфортної для Вас температури. Ви забудете що таке перебої в електриці, і будете насолоджуватись комфортом та домашнім затишком.
 5. Екологічність. Ознайомившись з принципом роботи теплового насосу, відразу є розуміння чистоти та екологічності такого обладнання. Адже потрібно піклуватись не тільки за стан здоров’я сім’ї, але й за сан забрудненості планети. Не дарма електрокари так стрімко набирають популярності на дорогах США, країн ЄС та України.
 6. Надійність. Тепловий насос придатний до тривалого терміну експлуатації через геометричний контур, чим не може похизуватись решта обладнання.
 7. Універсальність. Як зручно мати вдома 1 пристрій, котрий виконує безліч функцій, правда? Функція обігріву приміщення, кондиціонеру та нагріву води відтепер в одному обладнанні, його назва “тепловий насос”.

Ми проконсультуємо та надамо повні характеритики по всіх виробниках тепових насосів та допоможемо з вибором моделі саме для Вашого будинку.

Ваше повідомлення успішно надіслано