Газові котли

Чи реально самому вибрати газовий котел, по відгуках в інтернеті?

27.08.2021

Покупці, які хочуть придбати газове обладнання часто цікавляться, чи реально самому вибрати газовий котел по відгуках в інтернеті. Відразу скажемо, що це абсолютно реально. Але чи буде покупець задоволений купівлею – невідомо. Справа в тому, що відгуки – річ суб’єктивна. Скажімо, якщо раніше у приватному будинку був старенький парапетний «Велгас» без автоматики, то навіть найдешевша сучасна модель від «Арістон» здаватиметься чудом техніки. Але якщо цей самий «Арістон» встановили на місце, скажімо, дорогої моделі Вайлант, користувач може бути незадоволеним його роботою. Так отримуємо два діаметрально протилежні відгуки про один і той же агрегат.

Переваги та недоліки пошуку обладнання в інтернеті: чому краще звернутись до професіоналів

Головними плюсами пошуку та вивчення відгуків про газове обладнання для опалення є те, що ви маєте можливість:

 • дізнатися про певні особливості, нюанси чи виробничий брак моделі: наприклад, якщо відразу кілька користувачів пише про проблеми з регулюванням температури нагріву води, краще продовжити пошуки;
 • ознайомитися з особливостями гарантійного обслуговування, проведення планових технічних оглядів, дізнатися про сервісні центри в своєму місті чи регіоні;
 • вивчити комплектацію, якщо вона не вказана в описі (наявність коаксіальної трубки, кабелю підключення до електромережі тощо);
 • дізнатися про надійність та довговічність обладнання, проблеми, які виникають у процесі експлуатації чи навпаки по відсутність будь-яких неприємних ситуацій. Хоча, як показує практика, частіше пишуть саме погані відгуки, а про написання хороших користувачі згадують не часто – вони просто насолоджуються відсутністю проблем.

У відгуках в інтернеті користувачі діляться різноманітною інформацією: про роботу автоматики, особливості налаштування режимів, можливість модернізації чи доукомплектації певними датчиками та додатковими приладами для комфортнішої роботи агрегату.

Однак негативних моментів у виробі за відгуками теж дуже багато, адже ви не можете оцінити правильність умов експлуатації, своєчасність сервісного обслуговування та навіть надійність і професіоналізм майстра, який здійснював встановлення і перший запуск. Так, користувач, наприклад, може написати, що в котлі потік теплообмінник, але ж ви не знаєте чи протічка сталася через брак або погану якість, чи через те, що обладнання підключили до загального водогону з жорсткою водою без попереднього встановлення фільтрів.

Таких моментів є багато і часто проблеми виникають навіть не через невідповідну якість, а через неправильний вибір: агрегат, який заявлено, як економічний, може спалювати багато природного газу через те, що він не підходить до системи опалення або через те, що в блакитному паливі великий вміст кисню, сторонніх домішок. Тож з відгуками в інтернеті варто ознайомитися, але купувати газовий котел для опалення приватного будинку чи квартири, спираючись виключно на думки користувачів не варто.

Якщо ви не фахівець в опалювальній техніці, краще звернутися до професіоналів, які доберуть обладнання, виходячи з технічних характеристик та інших важливих аспектів.

Які бувають газові котли: характеристики та виробники

Найвідомішими і найнадійнішими брендами газового опалювального обладнання є Viessmann (Вісман), Ariston (Арістон), Vaillant (Вайлант), Ferroli (Фероллі), Baxi. Однак під час вибору газового котла для опалення важливо звертати увагу ще й на його характеристики та види:

 • одноконтурний (тільки опалення) чи двоконтурний (опалення + ГВП);
 • конвекційний (класичний) чи конденсаційний (з двома теплообмінниками, конденсацією та відбором тепла у продуктів горіння);
 • настінний (монтаж з допомогою спеціальних кронштейнів на стіну приміщення) чи підлоговий (встановлений на ніжках, підставці чи безпосередньо на підлогу);
 • з природною чи примусовою тягою, турбовані;
 • відкрита або закрита камера згорання.

Важливими параметрами під час вибору є площа приміщення та його тип (у приватному будинку можна встановити практично будь-яке обладнання, а от для квартир підходять тільки окремі види), кількість тепловтрат і теплопотреби – від них залежить необхідна потужність агрегату.

Як вибрати газовий котел?

Добір обладнання на блакитному паливі, як і монтаж всієї опалювальної системи повинні проводити фахівці. Самостійно без знань у цій сфері дуже легко помилитися: користувач може обрати невідповідну потужність і або не зможе нагрівати повітря в приміщенні до потрібного параметру, або отримуватиме великі рахунки за обігрів маленької квартири чи будинку. Тому ми наведемо основні характеристики, які беруть до уваги фахівці компанії Теплосфера, добираючи котел:

 1. За приміщенням: квартира чи будинок, технічні характеристики будівлі (висота стелі, розміри вікон), матеріали зведення, наявністю утеплення стін, підлоги, даху.
 2. За площею: в середньому на 10 м² площі опалюваного приміщення треба 1 кВт потужності котла, але такий розрахунок буде невірним, якщо не врахувати характеристики, перераховані в першому пункті. Також для двоконтурних котлів додають ще 20-30% потужності на нагрівання води для гарячого водопостачання.
 3. За параметрами: якщо немає потреби в приготуванні гарячої води для побутових цілей, купують одноконтурну модель, якщо є необхідно опалення і ГВП – двохконтурну.
 4. Вибір між конвекційним і конденсаційним котлом залежить від бюджету. При цьому конвекційний дешевший, але менш економний, а конденсаційний дорожчий, проте економніше використовує паливо, бо відбирає тепло у продуктів горіння і використовує його для нагрівання води в системі.
 5. Щодо тяги і типу камери згорання, то для квартири це однозначно агрегат із закритою камерою, турбіною і коаксіальним димоходом. На вибір для приватного будинку впливає ще й місце встановлення: в окремій котельні чи безпосередньо в будинку (у кухні, ванні, коридорі).
 6. Тип монтажу добирають залежно від побажань користувача, особливостей приміщення, але слід врахувати, що дуже потужні моделі для великих будівель – тільки підлогові.

Для отримання більш детальною інформації, допомоги у виборі та монтажі, діагностики вашого котла чи для виклику майстра додому звертайтеся до фахівців компанії Теплосфера!

Ваше повідомлення успішно надіслано