Кондиціонери

Доглядаємо за кондиціонером правильно: корисні поради від професіоналів

14.01.2020 - Автор - Роман Демчук

Зміст:

  1. Важливість правильного догляду за кондиціонером
  2. Як визначити, коли кондиціонер потребує чищення?
  3. Як почистити фільтр у кондиціонері?
  4. Як почистити кондиціонер?
  5. Профілактика кондиціонерів
  6. Рекомендації щодо регулярних перевірок і обслуговування спеціалістами

Кондиціонер – один з найпоширеніших видів кліматичної техніки вдома, в офісах, магазинах, закладах. Це обладнання використовують для охолодження повітря у приміщеннях у літню спеку, а інверторні моделі – ще й для опалення у міжсезоння. Параметри роботи пристрою залежать від багатьох факторів, але дуже великий вплив на якість роботи та довговічність техніки має правильний догляд.

Важливість правильного догляду за кондиціонером

Догляд за кліматичною технікою включає обов’язкову чистку фільтрів, підготовку до робочого сезону, а також низку профілактичних заходів. Якщо нехтувати цим і не дотримуватися умов експлуатації обладнання, наслідки не змусять себе чекати. І серед них:

  • Забруднення повітря у приміщенні пилом та бактеріями, які абсорбує фільтр. Коли цього пилу накопичується багато – він разом з бактеріями та вірусами поширюється по приміщенню.
  • Підвищення електроспоживання – через забруднення теплообмінника пристрій працює інтенсивніше, відповідно, споживає більше струму.
  • Загроза перегрівання: бруд та пилові відкладення заважають нормальному функціонуванню та порушують процес охолодження складових кондиціонера. Це може спричинити перегрів та пожежу.
  • Скорочення терміну експлуатації: надмірні навантаження, накопичення бруду призводять до швидкого зносу деталей, а ремонт може коштувати майже так само, як новий прилад.

Щоб уберегти вас від таких неприємних ситуацій, ми розповімо, як самому почистити кондиціонер, які роботи ви можете виконати самі, а з якими краще справиться фахівець.Доглядаємо за кондиціонером правильно: корисні поради від професіоналів - поради від Teplosfera

Як визначити, коли кондиціонер потребує чищення?

За оптимальних умов експлуатації, фільтри внутрішнього блоку чистять 1 раз на 1-3 місяці, інші складові – мінімум один раз на рік після закінчення сезону використання. Зовнішній блок потребує чистки раз на 3-6 місяців. Проте, ці терміни умовні – на них дуже впливають різні чинники. Так, наприклад, якщо фасад будівлі, де розміщений зовнішній блок, виходить на жваву автодорогу чи промзону, кількість профілактик потрібно збільшити. Та навіть, якщо майстер чистив кондиціонер нещодавно, є низка ознак, які підкажуть, що потрібна повторна процедура очищення:

  • Неприємний запах, який з’являється у кімнаті після увімкнення обладнання;
  • Будь-який нехарактерний звук: тріск, стукіт, шурхіт;
  • Волога на будь-яких складових систем кондиціонування.

Одна або кілька з цих ознак сигналізують про забруднення пристоюю та необхідність чистки.

Як почистити фільтр у кондиціонері?

Для очищення фільтра внутрішнього блоку спліт-системи вам знадобиться мийний засіб та звичне домашнє приладдя – губка чи щітка:

  1. Відключить прилад від електромережі. Відкрийте кришку внутрішнього блока і дістаньте фільтри. Зверніть увагу: вони кріпляться з допомогою різноманітних пластикових кріплень та зажимів, тому діставайте фільтри обережно, щоб не зламати фіксатори.
  2. Промийте фільтри теплою мильною водою і сполосніть чистою, просушіть.
  3. Сухий чистий фільтр встановіть на місце і закрийте кришку.
  4. Увімкніть обладнання на режим «провітрювання».

Не вмикайте кондиціонер без фільтрів. Якщо вони занадто забруднені і відмити їх не вдається – потрібне застосування спеціальних миючих засобів, а в крайньому разі цю частину обладнання можна замінити.

Як почистити кондиціонер?

З процедурою очищення фільтрів ви можете справитися самі, але це далеко не всі складові пристрою, які потребують догляду. Є й інше внутрішнє «начиння», яке збирає на собі пил і бруд:

  • Теплообмінник;
  • Дренажна система;
  • Вентилятор;
  • Внутрішня частина корпусу.

Процедура чищення цих деталей складніша, хоча й чистки потрібні нечасті. Тож, краще доручити цю справу фахівцям, якщо у вас немає відповідного досвіду.

З очищенням зовнішнього блоку теж можуть бути проблеми з кількох причин. По-перше, на ньому накопичується набагато більше бруду з вулиці. По-друге, часто блок розміщений на певній висоті, особливо у багатоквартирних будинках, тож потрібне спеціальне обладнання, щоб до нього дістатися.

Якщо до зовнішнього блоку є вільний доступ, почистимо його таким чином:

  1. Відключить прилад від електромережі
  2. Змініть захисну решітку та вентилятор
  3. Нанесіть спеціальний миючий засіб на усі деталі, та залиште на кілька хвилин
  4. Змийте всі деталі водою під тиском, уникаючи потрапляння на електродвигун.
  5. Почекайте, поки всі деталі гарно висохнуть (12-24 години).
  6. Встановіть на місця крильчатку вентилятора та решітку.
  7. Увімкніть прилад.

Будь-які інші маніпуляції непотрібні: очистити пристрій самостійно не так просто – краще звернутися до професійних майстрів. В іншому разі ви можете пошкодити кондиціонер.

Доглядаємо за кондиціонером правильно: корисні поради від професіоналів - поради від Teplosfera - 1

Профілактика кондиціонерів

Професійне сервісне обслуговування – це найкраще рішення для забезпечення якісної і довговічної роботи кліматичної техніки. Під час чистки кондиціонера фахівці компанії ТеплоСфера проводять такі роботи:

  • Діагностика обладнання
  • Антибактеріальна та антигрибкова обробка
  • Чистка дренажу
  • Чистка фільтрів
  • Чистка вентилятора внутрішнього блоку
  • Перевірка робочих параметрів та відновлення до заводських
  • Дозаправка фреона, перезаправка при потребі
  • Очищування зовнішнього блоку від бруду та пилу
  • Перевірка роботи компресора
  • Перевірка працездатності вентилятора
  • Перевірка роботи компресора
  • Перевірка кондиціонера на всіх режимах роботи

Після професійного очищення ваш кондиціонер може працювати увесь сезон без будь-яких проблем.

Рекомендації щодо регулярних перевірок і обслуговування спеціалістами

Ми не рекомендуємо чекати, поки з’являться будь-які ознаки забруднення кондиціонера, з перерахованих вище, а регулярно проводити перевірку та обслуговування обладнання:

  • Після закінчення сезону використання (не варто «консервувати» забруднену техніку до початку нового сезону);
  • Перед новим сезоном (потрібно перевірити цілісність систем, рівень холодоагенту та інші параметри);
  • Регулярність чисток внутрішнього блоку, зокрема, фільтрів, а також зовнішнього блоку вам допоможуть визначити фахівці. Частота очищення залежить від особливостей місцевості, поверху, інтенсивності експлуатації, інших параметрів. В середньому зовнішній блок чистять 1-2 рази на рік, внутрішній 2-3 рази на рік, повітряні фільтри кожні 1-3 місяці.

Фахівці компанії Teplosfera надають повний спектр послуг для забезпечення комфорту у вашій оселі: консультації по добору обладнання, монтаж, сервісне обслуговування та ремонт.

Залишились питання?
Залишились питання?

Схожі статті

Як розрахувати потужність кондиціонера?
Як розрахувати потужність кондиціонера?
Потужність кондиціонера - це та технічна характеристика, яка безпосередньо впливає на якість роботи кліматичної техніки та підтримання оптимальних температурних показників у будь-яку пору року.
Який кондиціонер вибрати для приватного будинку?
Який кондиціонер вибрати для приватного будинку?
Кліматична техніка створює комфортні умови в наших оселях. Однак, коли справа доходить до вибору кондиціонеру для власного будинку – не розгубитися у розмаїтті видів складно. Добір обладнання краще доручити фахівцям, але й покупцям корисно знатися на різновидах та нюансах вибору, про які ми розкажемо далі.
Протистояння гігантів: яка система опалення дешевша, економніша та швидкоокупна: з тепловим насосом, газовим котлом чи інверторним кондиціонером?
Протистояння гігантів: яка система опалення дешевша, економніша та швидкоокупна: з тепловим насосом, газовим котлом чи інверторним кондиціонером?
Щорічно початок опалювального сезону – це початок головного болю для власників приватних будинків. Мешканцям квартир тарифи на газ та електроенергію теж заважають спати спокійно, але середньостатистично, для обігріву квартири треба вдвічі, а то і втричі менше коштів, ніж для будинку. Та як би там не було, власники шукають дешевші варіанти опалення. Тому далі розглянемо, які…
Кондиціонер в квартиру з маленькими дітьми: чи варто встановлювати
Кондиціонер в квартиру з маленькими дітьми: чи варто встановлювати
Підтримання комфортного мікроклімату у своєму домі – це постійна і необхідна рутина. Але, взимку ми всі без винятку користуємось опалювальними системами, а от влітку часто перед нами постає вибір: терпіти спеку чи встановити кондиціонер? Особливо складний цей вибір для батьків, у яких є маленькі діти, адже існує багато протилежних думок з цього приводу: одні вважають,…

Ваше повідомлення успішно надіслано